Vzťah s arabom

Príspevok v téme: Vzťah s arabom
emilia17

Ahojte, chcela by som radu. Žijem a pracujem v Spojených arabských emirátoch, nie som tu dlho, o týždeň to budú 2 mesiace. Spoznala som sa s jedným mužom, milý, galantný...páči sa mi a viem si s ním predstaviť vzťah. Zároveň viem, že arabi nerandia, oni ani nemajú sex pred svadbou, teda aspoň ženy... počula som mnoho príbehov o araboch, preto dosť zvažujem, či dať tomu šancu alebo sa na to vykašľať. Čo myslíte?

baddog

ja neviem, kde sa beru tieto truby, milion pribehov uz bolo popisanych vsade mozne, ako dopadli nase zeny vo vztahoch s tymito ludmi....
zijes na tejto planete?
asi nie, tak ti dam radu, tentokrat zadarmo :D, nemas za co :)
tam nieco take ako rovnocenny vztah neexistuje, zena je majetok, ktory patri muzovi a musi sa prisposobit a posluchat, mozno ze sa najdu vynimky, ale to tak par percent aj to mozno, ak ziju niekde mimo arabske krajiny na zapade, oni su falosni, klasicky cigan, mozte mi tu teraz nadavat do rasistov, kto ich zazil, vie o com je rec, 5 minut sa usmieva a potom by ta zapichol nozom za to, ze si urazil jeho boha, topanku, auto, cokolvek
pamatam, ako mala kolegyna frajera araba a ten jej vyvolaval, ze nema co chodit taxikom sama domov a ked si kupila flasu vina, tak po nej ziapal ako blazon...a ta chudera mu to tolerovala

Pag

Na zaciatku si urc to, co chces a co je pre teba svate. On ti bude chciet po case u teba nieco presadit, pochadza z nejakej rodiny, nie je sam, oni mozu na neho po case tlacit, aby si konvertovala a podobne. Pre vztah by mali byt podstatne aj city a nielen viera a peniaze. Peniaze su isto jedno z najkvalitnejsich deleeterov chyb:-)

petronneta

Multikulturalizmus je to, že si pozrieme film o nich a o ich zvyklostiach a o ich architektúre. Ale vzťah už presahuje úroveň kultúry aj kontinentov. Teba fascinuje jeho rozhľadenosť a podobne, ale je to iný život. Ty máš nejaké vlastné hodnoty, o ktorých možno pochybuješ, ale o ktorých by si následne zistila, že predsa len boli hodnotami.
On je úplne iný ako Ty a tá inakosť Ťa priťahuje. Dočasne. V psychológii vzťahov majú výdrž tie, kde majú dvaja ľudia rovnaké priority a záujmy.

jjano

Fuj, je mi z teba zle. Sprav aspon radsej normalnym Slovakom a nikdy sa sem nevracaj s udenacom, uz ich tu mame pol miliona

ahjajjaj

"Zdá sa mi ale, že je moderný a nie ako z doby kamennej, vidno to na jeho názoroch, na tom, ako sa ku mne správa, ako so mnou komunikuje."
môj manžel mal veľmi rád kultúru, koncerty, divadlo. PO svadbe ani by to všetko uťalo čarovným prútikom. On sa bude k Tebe moderne správať tiež. Pred svadbou. Ak by vôbec nejaká bola.
Inak práve táto očitá modernosť je to, čím si oni aj Európanky získavajú. Až potom sa zistí, že boli až primoderní. Do postele moderne, ako Európania, a odtiaľ odkop, ako Európanov aj treba. A keď predsa nie, musíš sa stať Arabkou a prijať ich zvyky.
Dôležitým predpokladom dobrého vzťahu je aj vzťah rodičov. Jeho rodičia nebudú radi, že si vezme Európanku a Tvoji rodičia budú tiež veľmi smutní.
Pre krátkodobé šťastie plynúce zo zamilovanosti, by som až takéto obete neriskovala...

emilia17

Viem, je ťažké takto radiť. Mám ho rada, ale je to iná kultúra.. mentalita. Zdá sa mi ale, že je moderný a nie ako z doby kamennej, vidno to na jeho názoroch, na tom, ako sa ku mne správa, ako so mnou komunikuje.

Salamistka

Neodporucam, len moj skromny nazor. Ak tam neplanujes zostat do konca zivota a chces sa vratit spat na slovensko, tak ser na to aby si sa potom tahala s nejakym arabom. Aj na slovensku mame peknich a slusnich chlapov.