Vzťah s arabom

Príspevok v téme: Vzťah s arabom
emilia17

Ahojte, chcela by som radu. Žijem a pracujem v Spojených arabských emirátoch, nie som tu dlho, o týždeň to budú 2 mesiace. Spoznala som sa s jedným mužom, milý, galantný...páči sa mi a viem si s ním predstaviť vzťah. Zároveň viem, že arabi nerandia, oni ani nemajú sex pred svadbou, teda aspoň ženy... počula som mnoho príbehov o araboch, preto dosť zvažujem, či dať tomu šancu alebo sa na to vykašľať. Čo myslíte?

arabskazena

Funeral Director to máš trošku popletené, nie? SAE je moderná krajina, neporovnávaj ju s Pakistanom alebo Irakom. Muži zo SAE rešpektujú ženy, sú tolerantní a úctiví k ženám. Mnoho arabiek pracuje, má kariéru, študuje.. Tam je to inak. Nie je arab ako arab.

Funeral Director

Bia554

Drzanie sa za ruky nemanzelskeho paru je odmenene palicovanim. (Viac menej taky prut, ak ta chyti v stvrti nabozenska hliadka tak su spokojny s mlatenim pri levele ked sa zena pocika. Pardon, totalne posti od bolesti a strachu)
Znamy mi to vysvetloval, ze je to take verejne divadlo a ze kazdy si rad aj napluje ked uz udriet nemoze, aby susedia videli ze akoze ako je to dobre to co robi hliadka. Tak isto to funguje aj v Pakistane atd.

Iny kraj, iny mrav

Pag

Medzi nabozenstvami by mala zacat platit tolerancia. Jedni druhych nemaju pravo nutit, aby prestupoval na tu alebo onu vieru. Mozu sa zobrat v pohode aj ludia roznych nab.vierovyznani a nemusia konvertovat. Kazdy ma pravo verit si po svojom. Kazdy zodpoveda sam za svoje skutky, ci uz dobre alebo zlee. Pozerat sa treba nahor a nie nadol, pokial ide o vieru. Ked chce niekto bojovat, tak B. z toho treba vynechat.

analyzator

Je nevyhnutné, aby človek po narodení bol pod opaterou rodičov alebo vychovávateľov. Tak prekonáva vek novorodenecký, dojčenský, predškolský, školský a obdobie dospievania. Vlastný život sa mu nezačína po dosiahnutí dospelosti, no je to hranica, od ktorej za seba plne zodpovedá ako člen spoločnosti so všetkými prejavmi svojej osobnosti v kladnom alebo negatívnom smere. Predpokladám, že už si po tejto hranici, tak si zodpovedná sama za svoje konanie otestuj svoje IQ. Alebo lepšie, choď za hlasom svojho srdca to Ťa predsa nemôže oklamať.
„Žena, ktorá nevie byť šťastná doma, nebude šťastná nikde.“ — Lev Nikolajevič Tolstoj. Ja dodávam, ani v SAE.
petronneta...V psychológii vzťahov majú výdrž tie, kde majú dvaja ľudia rovnaké priority a záujmy. To si musela čítať knihu kníh. Toľká múdrosť.
Ideálny vzťah? Ako puzzle!
V osobe partnera podvedome hľadáte to, čo chýba vašej osobnosti. „Sú to vlastnosti, ktoré sama nemáte a práve tie hľadáte u partnera. Najmä na úrovni hlbších potrieb je vzťah doplnkový, komplementárny, no určite nie je postavený na prílišnej [!!!] vzájomnej rozdielnosti, vysvetľuje odborníčka na vzťahy. Odborníci na vzťahy by sa mali dohodnúť ako jednotne odrbávať klientov. Ako sa má v tom jednoduchý človek vyznať. Asi to bude preto že...„Psychológia má dlhú minulosť, ale krátke dejiny“, napísal H. Ebbinghaus. Tiež nemecký psychológ.

antimoslimka

Preboha neblázni !!! Never tomu, že je moderný, že je iný. Toto je ich taktita, presvedčiť ženy, že sú moderný, milujúci muži/partneri, ale ver mi, nie sú. Píšem z vlastnej skúsenosti. Jeho rodina Ťa nikdy nepríjme, dám krk na to, že si preňho len zábavka, a keď Ťa dostane do postele odkopne Ťa ako prašivého psa. Ich kultúra, mentalita, ich zmýšľanie je úplne iné ako naše. Ja som bola za araba vydatá, ver mi, daj od neho ruky preč. Pre nich sú európanky handry, prostitútky. Nie je všetko zlato čo sa blyští, ale na to prídeš snáď aj sama. Ušetríš si kopu bolesti a trápenia.

Funeral Director

Chod do toho. Ak si tam dva mesiace a musis sa pytat na sk fore tak to je jedno kto ti co povie.
Najlepsie chod sama autom, zober flasu vina a prekvap ho.

Zaujimavy fakt: uae obcianky po skonceni vazby (na obzalobu staci ustne svedectvo dvoch muzov, nastuduj si sariju, velmi zabavne) v UAE nemozu opustit vaznicu ak si ju nepride vyzdvihnut muzsky rodinny prislusnik (guardian). Nie je vinimkou ak na to cakaju aj 20 rokov po odsluzeni trestu.

Link ktory ta nebude zaujimat a ktory ti pri zapojeni hlavy osvetli otazky v tvojej teme:

www.hrw.org