Vzťah s arabom

Príspevok v téme: Vzťah s arabom
emilia17

Ahojte, chcela by som radu. Žijem a pracujem v Spojených arabských emirátoch, nie som tu dlho, o týždeň to budú 2 mesiace. Spoznala som sa s jedným mužom, milý, galantný...páči sa mi a viem si s ním predstaviť vzťah. Zároveň viem, že arabi nerandia, oni ani nemajú sex pred svadbou, teda aspoň ženy... počula som mnoho príbehov o araboch, preto dosť zvažujem, či dať tomu šancu alebo sa na to vykašľať. Čo myslíte?

momentik

knihy
Emíre Khidayer /Vyštudovala arabistiku na FiF UK v Bratislave..../
Viktória Darsane /zamiluje sa do marockého Araba...../
keby tie linky zmizli

arabskazena

Funeral Director máš veľmi skreslené predstavy. Ja som sa tam s nižšou triedou vôbec nestykala, pracovala som s ľuďmi veľmi bohatymi a tí sú celkom iní, veľmi slušný, galantní, vzdelaní. Ženy rešpektujú a akceptujú ako rovnocenné. Toť môj názor z môjho pozorovania a reálnych skúseností.

Funeral Director

Arabska zena

Ale iste vies ako to tam chodi preto nemozes vyvratit jedine moje tvrdenie a zachranujes si tvar tvrdenim "mozno v chudobnejsich castiach alebo co", je mi jasne kde " vsade" si tam bola a ako vela vies.

Ako princeznam je vzdelanie k nicomu ak trcia on/off v domacom vazeni, ale chapem, ze tvoj nazor nezmenim.

Inak by si mohla uviest na mieru kto a k akemu vzdelaniu tam ma (realne) pristup a tym nemyslim vyssiu strednu triedu. K tej sa autorka temy nedostane uz z principu. Ale opat, to by si mala vediet. Ak to nevies, alebo umyselne zamlcujes, moc jej nepomahas zorientovat sa.

To kde som bol a co som tam robil nepokladam za relevantne v anonymnej diskusii. Nepchal som ruku krokodilovi do usmevu napriklad, ale mam dost skusenosti na to, ze ani nebudem. Ale ty skus ved som videl ze to ide. 

BJ 2

emilia. zisti hlavne ci je muslim. Ak je muslim, tak urcite s nim nechod do vztahu. Ak nieje muslim, tiez ti to nedoporucujem. Riskujes vela. Fakt z mileho galantneho araba sa moze vyklut vselico. A hlavne ked si za hranicami. Je to poriadny risk. Naco tak riskovat? Potrebujes tam ostat dlhodobo? Najvacsiu sancu na uspesny vztah ma ked je to rovnaka kultura, rasa a nabozenstvo alebo viera. A podobne nazory na zivot. Neoplati sa riskovat, toto nieje hra, mas jeden pokus ked sa nieco pokazi, moze to dopadnut dost zle. POviem ti tak, pocuvaj svoje srdce, co hovori, ale bud velmi velmi opatrna. Tie co zakopli, dopadli dost zle... niektorym dokonca bola chrstnuta kyselina do tvare, ked chceli odijst.

Pozri si toto video:www.youtube.com
Za mna, dal by som ruky od toho prec. Multikulti nefunguje, vedie to k destrukcii degeneracii spolocnosti a neustale to skripe. Navyse riskujes ze si pokasles zivot.

arabskazena

Funeral Director mňa presviedčať nemusíš, viem svoje, viem ako to tam chodí. Apropo k tej kráľovskej rodine, všetky ženy z kráľovskej rodiny napr. Al Maktoum, Al Qassimi, Al Nahyan sú vzdelané a sú aktívne v pracovnom živote. Ty máš len plné ústa rečí, nežil si tam, súdiš len podľa toho, čo čítaš.

Funeral Director

Arabska zena

Ale isto si tam bola 4 roky a veci sa maju tak ako opisujes.

foreignpolicy.com

A to je clenka kralovskej rodiny.

Inak vsetko co hovorim je lahko dolozitelne, co hovoris ty je iba znaska tvojich vyhlaseni.

arabskazena

Funeral Director ja som žila v SAE 4 roky, takže viem ako to tam chodí. Muži sú tam moderní, rozhľadení, nie sú to zaostalí hlupáci z minulého storočia, ženám dovolia študovať aj sa angažovať v práci. Možno v tých chudobnejších rodinách to je tak, ako píšeš Ty, no bohatí arabi svoje ženy rozmaznávajú, ich ženy môžu šoférovať auto, môžu ísť von na kávičku.. to len ľudia, čo tam nikdy nežili a nepoznajú krajinu tvrdia to, čo Ty.

Funeral Director

Arabskazena

V com je to ine? Auto moze soferovat len za doprovodu guardian, taxi si moze vziat len za doprovodu guardian, do basy sa dostanes uz pre pohar vina na palube lietadla na ceste (!) Do emiratov ked im nesadnes a daju ti fukat po prilete.
Studovat mozes ist len ak ti to odobri guardian, pas sama bez neho nedostanes, za drzanie za ruky s niekym inym ako manzelom ta zmlatia rovno na ulici, ked ta niekto znailni a nemas 4 muzov svedkov (moslimov) tak ta hodia do basy a este ti naviac prisiju krive svedectvo.
Na deti zabudni, ty o nich nerozhodujes ani co si obuju, to je moderne? Byt handrou ako zaujimavy trend, nic nenamietam.
Pakistan je velmi podobny akurat nemaju take turisticke destinacie kde by sa mohli drzat na uzde takze chapem, ak nevystrcis hlavu pri navsteve z doporucenych oblasti, tak ti to bude pripadat moderne oproti Pakistanu.

Je ti jasne ze za to co si mozu dovolit turisti vo vyhradenych lokalitach (aj ked tam su obmedzenia tiez) sa domacej populacii ani nesniva?