farmaceuticke firmy

Príspevok v téme: farmaceuticke firmy
rraan

ja mam pocit ze farmaceutickym firmam ide len o zisk ze oni vlastne sa zameriavaju v vyskumoch na lieky ktore cloveka len udrzuju niejak aby nemal prejavy choroby ale nezameriavaju sa na lieky ktore by vlastne odstranili podstatu choroby a vlastne im to vyhovovalo ze cim viac ludi je odkazanych na ich lieky tim pre nich lepsie

NacoPrezivka

No tak ked uz ludia davaju tolko penazi za svoje choroby preco by si z toho niekdo nespravil dobry biznis? Zvlast psychiatria je extra vynosna :) Pozri sa jak sa tu navzajom ludia posielaju na psychiatriu len pre to ze sa im niekdo nepaci.

Kaido

Antilooopa
Z ktorej dieri si vyliezla a kto si vobec? ?
Typicky odpad svk spolocnosti, vsetko hodit psychiatrom a nech papa tie zdrave prasky po cely zivot.

Btw ty mas asi nadanie vestenia na dialku, kedze som bol u 2 psychologoch a 1 psychiatra a ani 1 mi ani naznakom nediagnostikoval schizu alebo psychozu ;)

antilooopa

Ale ak tu prispieva Kaido, tak je mi jasné, že to bude čistá psychiatria toto čítať :-D Veď ten človek potrebuje antipsychotiká ako soľ.

antilooopa

Nečítala som vôbec túto diskusiu, len zakladajúci príspevok.
Chcem sa opýtať, čo TEBE bráni vo vývoji nejakého zázračného lieku, ktorý vylieči nejakú chorobu tak, že sa nebude opakovať a už nikdy ju nedostaneš? Prečo si to ešte neurobil??????

marek1251487

dobreuz: uplne v pohode nazor! ved o tom hovorim. nie ze si dat pol deci slivovice a nadavat, aka je to hnusna chut, zryhat sa z nej a na druhy den si znova dat pol deci. tak bud akceptujem vsetky za a proti a nefrflem. alebo neakceptujem a neriesim. lebo take nazory ake ma kaido su jak ze som len trocha mrtvy.

marek1251487

podla teba, kto dostal zltacku a vyliecil sa, tak sa vlastne nevyliecil a nevylieci sa z nej uz nikdy a bude ju mat do konca zivota :)))) na konci zivota sme vlastne chodiace zasobniky chorob.

a vitamin c ma v prirode iny vzorec, ako tabletka vitaminu c z tovarne :))) vzorec je rovnaky, inac by to uz nebol vitamin c. ochhhh

ostatne som ani nedocital. naozaj si nastuduj tuto problematiku. ja len velmi dufam, ze sa niekto tvojimi recami neinspiruje. pretoze si velmi ublizi.

Kaido

Marek
Ano tie zisky tam su lenze nikde inde sa neda odrbavat v tych odvetviach tak ako na ludskom zdravi? v IT priemysle ti asi nehrozi ked zapnes nejapky program ze budes dozivotny impotent alebo ze sa ti spusti psychoza. Uplne ina liga.

Nie nie, to pises ty ze neexistuje, urcite existuje len mam tolko kadejakych zdravotnych problemov ze som este neprisiel na to co presne mi pomoze, no viem ze nieco urcite existuje, v prirode je liek na vsetko. Nahrada vzy existuje a je urcite zdravsia ako synteticke preparaty, ktore ti aj tak ccasom znicia opotrebuju pecen,zaludok, popripade oblicky. Ja som bol donuteny mojou financnou situaciou a tym ze niektore doplny a prirodne lieky su drahe popripade nedostupne zo zahranicia. Si to predstavujes fakt jednoducho cele.
Tym ze vytazia nejaku cast z prirody a syntetizuju to urcite nezefektivni danu latku. Typicky priklad vitamin C je v prirodzenej forme pre telo ovela lepsie vyuzitelny ako C ktore je upravene.

Vieme choroby liecit :D:D... A ake chripku alebo zapal hrdielka... Ved pomaly nic nevieme vyliecit, Vsetko sa len utlmuje a a udrzuje v norme, no o uplnom vylieceni je mozno povedat len pri par chorobach. Ked uz si spomenul tu zltacku, tak by si mal vediet ze ta sa tiez nevie vyliecit ale len sa precka inkubacna doba. Na virove ochorenia je tato tvoja moderna medicina uplne k nicomu. Alebo mi chces povedat ze 3 mesiace ked som hospitalizovany v nemocnici na infuziach ze je to liecba? Ved tob y som sa aj sam vedel doma tymto sposobom ''vyliecit''.

S dalsim odsekom suhlasim, no vyprosim si aby si tu mne hovoril ze som nevdacny a neviem co, pretoze nic o mne nevies, nevies kolko rokov trpim, doktori a tvoja zazracna moderna medicina len tape a jediny vysledok aky somm u nich mal ze ma poslu k psychiatrovi. A ja neskutocne trpim, nemam narok ani na invalidny, musim pracovat a kvalita zivota sa blizi k nule. Tak si vyprosim aby si mi tu isiel vypisovat ze som nevdacny a podobne bullshity. Zaco mam byt vdacny? Za toto?

Psychicke poruchy samozrejme boli, kde som zas napisal ze neboli, nevkladaj mi do ust nieco co som nenapisal. Bolo ich zriedkavo, ved aj ked si pozries statistiku tak napr podla odhadov ma byt napr depresia do roku 2020 na uplnom vrchole a ma to byt hlavna pricina praceneschopnosti. Psychicke choroby maju tendenciu stupat kazdym rokom, kedysi bol clovek stale v pohybe musel pracovat, bola ina doba, nebolo tolko tychto poruch. Co sa tyka rakoviny si nastuduj ty veci, robil sa napr vyskum na mumiach ktore su dobre zachovane a velmi dobre sa zachovavaju aj metastazy z rakoviny a myslim ze len pri jedinej mummi nasli nadorove ochorenie, takze tak.
Opat nehovorim ze ta choroba kedysi nebola, vyskitovala sa zriedkavo.

To ci pomahaju alebo nie je velmi diskutabilne, ano povedzme ze pomozu an nejaku konretnu vec ktoru liecia no popritom poskodia zdravie v inej casti, napr znicia pecen, oblicky. Antidepresiva ti rozhadzu hormonalny system, takze po chvili uzivania zas clovek musi riesit hormony a lieky na ne, tie zacne brat a zas musi riesit dopad vedlajsich ucinkov a tak stale dookola. Je to len taka liecba na oko, vlastne ide o to aby clovek jedol ako lentilky vsetky mozne druhy liekov po cely zivot, to vyhovuje tymto farma korporaciam najviac.

marek1251487

Kaido: take zisky mas predsa v kazdom odvetvi - energetika, IT, ropny priemysel. a nikomu to nepride divne a ani podozrive. co je na tom divne, ze su tam take zisky? tie peniaze asi nechodia pre niekoho modre oci. ale kvoli niecomu, co ludia potrebuju a realne vyuzivaju.

ako pises.. rad by si ich ignoroval. ale nemozes, pretoze NEEXISTUJE nahrada a tie lieky pomahaju. ani v prirode. priroda ma castokrat ucinnu latku tak zmiesanu, ze je skodliva a prave farmaceuticky priemysel dokaze tuto latku extrahovat a urobit ju prospesnou. ved velke mnozstvo liekov vychadza prave z prirody. a my sme na takej urovni, ze to dokazeme vyuzit.

jak ci lieky funguju? ci akoze nevieme nic liecit, len potlacat? ved vieme choroby liecit. vyliecit znamena uplne odstranit symptomy, ktore chorobu sprevadzaju. ved ked mas herpes a zmizne, tak nie je vylieceny? alebo dostanes zltacku a vyliecia ta, uz ju nemas. ci mas?? mozes ju ked tak dostat znova. preto nerozumiem tejto otazke..

problemom samotnym je v prvom rade clovek, ktory si choroby zapricinuje sam. respektive robi vsetko preto, aby sa ich NEZBAVIL. ty si nahnevany, ze ti nevedia doba, lieky a doktory pomoct?? ved moderna medicina tu je sotva 100 rokov preboha! ludstvo tu je cez 300 tisic rokov. a za 100 rokov sme dokazali predlzit priemernu dlzku zivota aj vdaka medicine o 25 rokov! a tebe je stale malo. si nevdacny. miliony ludi vedie vdaka medicine dostojne zivoty. ale samozrejme clovek bude vzdy uplakany a nevaziac si to co ma. stale chce viac, chce dokonalost..

a to mas odkial, ze niekedy neboli psychicke poruchy?? nemali ludia depresie? rakovina tu bola vzdy, len sme sa nedozivali veku, kedy sa zacina prejavovat. atd. prosim ta. nastuduj si najprv vsetko a nestrielaj do tmy. zbytocne to devalvuje diskusiu.

a ako hovorim. ty si uvedomely, chapes co lieky sposobuju a co nie. tak sa znova pytam: PRECO ich potom neignorujes? ja ti to prezradim: pretoze vsetky lieky stale viac pomahaju ako skodia.. ak mas 100 chorych, ktory by na chorobu zomrelo a liek vylieci "len" 51 a 49 zabije alebo im nepomoze, tak je podla teba zlym liekom.. to je logika fakt..