farmaceuticke firmy

Príspevok v téme: farmaceuticke firmy
rraan

ja mam pocit ze farmaceutickym firmam ide len o zisk ze oni vlastne sa zameriavaju v vyskumoch na lieky ktore cloveka len udrzuju niejak aby nemal prejavy choroby ale nezameriavaju sa na lieky ktore by vlastne odstranili podstatu choroby a vlastne im to vyhovovalo ze cim viac ludi je odkazanych na ich lieky tim pre nich lepsie

marek1251487

kaido: a o co by im malo ist? ved si zaloz farmafirmu. alebo aspon firmu na vyrobu vyzivovych doplnkov. pokojne nam namiesaj nejaku vitaminovu bombu z lucnych kvetov. ALE nezrabaj na tom! ved ti ide o zdravie a blaho ludi. zober si na to pozicky, zabi tym kopec casu, testuj, zdokonaluj. a potom to predavaj s 50 centovym rabatom. ludia ta budu milovat.

ved pisem. co ti brani farmafirmy a lieky ignorovat? snad nebudes chodit k pekarovi po ten hnusny chlieb cely zivot ci? ibaze by tie farmafirmy neboli celkom take zle. pretoze tvoje lieky si vysadil, ok. ked to urobia dalsi pacienti, farmafirma bude vo velkej strate a nabuduce podobny liek radsej nevyrobi. kedze naklady na vyvoj lieku sa splhaju k miliarde a vyvoj s testovanim trva 5 az 10 rokov.

lieky sa vyrabaju, lebo ich ludia uzivaju. ludia ich uzivaju, pretoze tie lieky funguju. co je na tom nezrozumitelne??ine overene nemas problem brat. bez farmafiriem by bolo viac ludi mrtvych, ako zivych. ci mi nebodaj budes v tomto oponovat :)

stale nechapem.. preco su tie farmafirmy zle? ja som velmi vdacny, ze zijem v roku 2019 a nie v stredoveku. boli ma zub, dam si tabletku a vybavene. mam zapal pluc? utekam do nemocnice, nadopuju ma a zijem dalej. v stredoveku by sa za takym niecim isli zabit. a v dnesnej non gmo, bezgluteinovej, bio narcistickej a uplakanej spolocnosti musime utierat sopliky, lebo im farmafirmy nevedia vyliecit boliestku. a este na nas aj zarabaju :)

Kaido

Marek: To co si napisal? To je dobre ze im ide iba o zisk? Ved tam kde je biznis, ostatne veci su druhorade, o to horsie to je ked sa to tyka zdravotneho priemyslu.
Skvalitnuju zivot asi tazko, mozno predlzuju v niektorych pripadoch ale to je obojstranna zbran, pri liekoch je to vzdy nieco za nieco.

Nechapem co tu pripletas zlomeninu a nejaku pupavu, co to ma spolocne s farma priemyslom a praskami. Ano toto je zrovna vec na ktoru si myslim ze je zapadna medicina a lekari urceni, na chirurgicke zakroky, popriade neodkladne operacie, tam je jasne ze maju svoje vyuzitie.

S tlakom nastastie nemam problemy, no mozem. Zareagovat na skupinu liekov, ktore su najpredavanejsie: AD
A samozrejme tu je to najviac videt ako farma firmam vobec nezalezi na zdravi ludi a v klude pustia do obehu taketo nebezpecne lieky... Tolko vedlajsich ucinkov co maju to nema da sa povedat ziadny liek. SSRI a SNRI maju zavazny vedlajsi ucinok prejavujuci dost casto a to impotencia a sex dysfunkcie. Bral som alventu asi 5 dni a katastrofa, kvoli tomuto lieku som nebol schopny odpracovat den v praci, tak mi bolo zle od zaludka. A samozrejme problemy s erekciou, hned som to vysadil a nastastie sa mi zaludok aj sex tuzba do tyzdna vratili.

marek1251487

A o co by malo tym firmam akoze ist ak nie o zisk?? ved to je len dobre. inac by sme tu nemali vsetky tie lieky, ktore nam skvalitnuju a predlzuju zivot. dost dobre nechapem, preco kazdy na farmafirmy nadava. ved neber to "svinstvo" a mas z hlavy. preco ma kazdy taku schizofreniu, ze nadava na farmafirmy, ale na otvorenu zlomeninu si neda pupavovy caj a pojde "otravovat" doktorov. a vies preco na niektore niekedy neodstranuju podstatu choroby? LEBO JU NEPOZNAJU! :)))

v prvom rade davaju ludia zarobit farmafirmam, nie choroby. najziskovejsim liekom vo velkom predstihu v zarobkoch je liek na.. tadaaaa. cholesterol. cize z prezierania :)) a teraz mi hovor nieco na zle farmafirmy. dalej pekne nasleduje liek na.. tadaaaa. krvny tlak :)) v prvej desiatke dokonca ani nemas lieky na rakovinu. ale na astmu, cukrovku, psychicke poruchy.

opakujem.. pokojne prestan navstevovat lekaren a doktorov. co ti v tom brani?