farmaceuticke firmy

Príspevok v téme: farmaceuticke firmy
rraan

ja mam pocit ze farmaceutickym firmam ide len o zisk ze oni vlastne sa zameriavaju v vyskumoch na lieky ktore cloveka len udrzuju niejak aby nemal prejavy choroby ale nezameriavaju sa na lieky ktore by vlastne odstranili podstatu choroby a vlastne im to vyhovovalo ze cim viac ludi je odkazanych na ich lieky tim pre nich lepsie

Kaido

dobreuz
No aspon ze v tomto sa zhodneme. Okrem ineho, preco by stovky ludom pomohla albertova z chronicych chorob, ktorym nepomohli doktori a tiez lieci len prirodne, stravou...

Philips
Vy fuseri co robite v svk zdravotnictve nielenze nepoznate pricinu ale ani dosledok. :D Ste na smiech. A potom sa stane to ze operuje nespravne kolienko.

Kaido

marek
Jasne ze tam musi byt zisk ako v kazdom odvetvi, ved ale to ani nikde nepisem ze na tom nemaju zarabat, ide o to ze tam sa tocia take miliardy a take zisky ze to zo zdravym nema absolutne nic spolocne.

No ja by som ich rad ignoroval len to nie je take jednoduche ako sa tebe zda, evidentne si si nepresiel zavaznimi dlhorocnymi chronickymi zdravotnymi problemami, ked proste skusas vsetko aj tie lieky. Ako sa hovori topiaci sa aj slamky chyta.

Pacienti to neurobia lebo maju vygumovane hlavy od doktorov a nevedia si najst alternativu v prirode, to je jedna vec a druha moze byt taka ze su na tm tak zle ze prehltnu hocico v nadeji ze im to aspon trochu pomoze aj ked im to sposobi dalsie zdravotne problemy v podobe vedlajsich ucinkov.

Ake lieky preboha funguju tak ze ta vyliecia ale nie ze ta len udrzuju ako zombika pri zivote? Lieky na tlak alebo co mas na mysli. Nebodaj antidepresiva, ktore su kapitola sama o sebe a vobec neliecia, clovek ich musi brat roky alebo cely zivot a aj tak vela ludom neucinkuju. Nepoznam jedineho cloveka ktory by bol psychicky chory a vyliecil sa pomocou toho svinstva.

Preco su zle? Ved vravim, pokial nezazijes nieco vaznejsie a zlozitejsie co ti lekari nevedia poriadne urcit a poslu ta k psychiatrovi ktori ti predpise AD, ktore problem samozrejme nevyriesia budes rozmyslat trochu inak. Ked ti nevie nikto pomoct roky a je tu ta pokrokova zapadna medicina a farmafirmy tak sa pytam v com je taka pokrokova a taka dobra ked nevedia pomoct?

Samozrejme pokial si nikdy nemal nic zavazne tak nevies o com vravim a mozes byt iba rad, ak ta boli zubcek to je ta najvacsia trivialna vec podla mna aka moze byt.
A k tomu stredoveku, porovnavas neporovnatelne, bola to doba vojen, kde umierali uz mladi, vsetci museli tvrdo dret, bola nulova hygiena, preto sa ludia tolko nedozivali co dnes, na druhu stranu neboli skoro ziadne civilizacne choroby, rakoviny, psych poruchy... Vsetko ma svoje + aj -

swistica

rraan - nezvyknem nikoho kto ukoncil ss upozornovat na gramatiku, lebo jednak je to nezdvorile a jednak ja ju tiez nemam dokonalu. Ale to, ako pises ty, sa neda ani citat. Predpokladam, ze mas nejaku formu dys..., ale prosim Ta zapni si alebo pouzivaj na pc kontrolu pravopisu. Dakujem.

rraan

a ako je to len moj nazor ze im ide o zisk nato ja si mislim je toto forum ze sa ludia mozu vyjadrit slobodne co ich trapi ja netvrdim ze mam nato hodnoverne dokazy.

rraan

ako ty si napisal ze ludia ktory musia citat ale ja nikoho moje prispevky citat nenutim ci ti mas iny nazor ved kazdy sa slobodne rozhodne ci si to precita alebo nie komu sa nepaci a vidi nic tak to moze ignorovat

philips

rran, tu ľudia, čo musia čítať tvoj slovný prejav trpia tvojou verziou gramatiky...
Vo všeobecnosti - vývoj a výskum lieku stojí miliardy dolárov, nikto nie je taký samaritán, aby to dal len tak.
Neliečime podstatu? To preto, lebo pri mnohých chorobách tú podstatu proste nepoznáme, ťažko vyliečiť niečo, čo nepoznáme..

rraan

a ako treba brat do uvahy ze vsetko nieco stoji ale taka stredna dobra cesta ze aj zisk ale aj aby sa ludom trpiacim chorobo co najviac pomohlo ako nie vydiet vo vsetkom len zysk

rraan

ja netvrdim ze lieky netreba brat ved vpodstate zmiernuju utrpenie s choroby ale nie celkom a boba dost pokrocila tak si mislim ze keby sa viac zameriavaly na vyvoj lieku ktory cloveka nacisto zbavy choroby alebo dokonalejsie lieky samozrejme v moznostiach ja som len vyslovyl podozrenie stoho upozornujem je to len moj nazor mozem sa hlboko milit ze im ide o zisk.

neznamy1986

rraan: Tak keď budeš mať vážnu chorobu, tak nebudeš brať žiadne lieky aby si nepomáhal farmaceutickým firmám? :D (btw: liek bez ťažkých financií sa bohužiaľ vyvynúť nedá)