predrazene byty a domy na Slovensku ako to zvladate platit?

Príspevok v téme: predrazene byty a domy na Slovensku ako to zvladate platit?
zufala365

ahojte.... nazov napoveda o com bude tato tema... ako je mozne ze na Slovensku kde ma vela vela ludi plat okolo 500-700 eur stoja byty 130 000 eur ked vôbec nemaju taku hodnotu za komacov ich postavili za 20 000 korun... je to strasne... mladez ako tu vlastne zvládate platit 2-3 izbovy byt a utiahnete rodinu pri takých cenách? to vsetci naozaj robite v IT alebo v zahranici? Preco ceny bytov nejako nereguluje tento stat aby si to ludia mohli dovolit?

Okt

Zvladam tak, ze kazdy mesiac musim brat dopredu zalohu, casto krat nemame ani na jedlo ku konciu mesiaca, kvoli hypoteke a vysokom najme, pracujem obaja za par eur, tak asi tak...depresie, zufalost a neistota

Monika RS

Ja som z Rimavskej Soboty, tam je velka bieda, isla som s frajerom do Bratislavy. Obaja sme sa na zivnost zamestnali v kurierskej firme. Plat mame 1.200-1.300 eur. Byvali sme v prenajme a platili za garsonku 400,- eur. Po roku, ked sme mali podane danove za prijem zo zivnosti, tak sme si vybavili hypoteku na dom pri Bratislave (14 km) na 5 arovom pozemku a dom ma 95 m2 stal 130.000,- a platime mesacne hypoteku 390,- eur. Mesacne nam ostava vyse 1.000,- eur.
Podla mna to vobec nie je tazke ziskat velmi kvalitne byvanie a velmi slusne zit, len treba makat, to je cele. Berieme kurierov, kto chce. Dojdite do nasej firmy na konci Bratislavy smerom na Senec odbocte dolava a pytajte si pracu. Menej ako 1000 eur nedostanete. Denne treba rozniest okolo 100 zasielok, co sa da v pohode za 8 hodin zvladnut. Mame obrovsky problem s ludmi, mame ich nedostatok a nikomu sa nechce robit zvlast ak pochadza z Bratislavy a okolia. Sme tu skoro sami vychodniari, oravaci, bystricania. Ja osobne nechapem, preco ludia placu a stazuju sa, co im to pomoze, ved ak chcem nieco viac, tak musim aj viac pracovat.

Angelika3

no je to ťažké, čo ti budem hovoriť, tak ale žijem aj ja nejako :-) najsmiešnejšie je, keď v nejakých správach povedia, že priemerne je Slovensko jedna z mála krajín, kde majú ľudia vlastné bývanie, alebo že sa slováci v porovnaní s inými krajinami príliš zadlžujú....
však a čo iné im ostáva?!

swistica

Ak ma clovek hypoteku, boji sa o stratu prace. Tym padom drie ako kon a neotvori si usta i ked je v prave a je napriklad i porusovany zakonnik prace. Zeby to bol ciel aby ludia drzali usta a makali? :- )

101Zaanka

Tak, že si jednoducho zoberú vysokú hypotéku a potom celý život platia. No je pravda, že teraz by som nehnuteľnosť v žiadnom prípade nekupovala. Sú najvyššie ceny! Treba počkať, oni budú zachvíľu klesať, keď zistia, že sa im nepredávajú.

Jax

Rozhoduje lokalita. S podpriemernym platom treba zabudnut na krajske mesta. V malych mestach a na dedinach je to byvanie dostupnejsie a clovek moze slusne zit aj za par 100e.
Najvacsi nezmysel je ist do BA a zarabat 500e.