Skúsenosti prírodná kozmetika

Príspevok v téme: Skúsenosti prírodná kozmetika
Kristiiinka

Ahojte ?
Chcela by som začať používať prírodnú kozmetiku, najmä na zničené vlasy - zaujali ma šampuchy a rôzne prírodné oleje. Niekto skúsenosti s konkrétnymi značkami, prišiel želaný účinok ? Mam pocit, že bežné Šampóny, masky, kondicionéry mi vlasy skôr ešte viacej zaťažujú...Takisto aj na zmiešanú pleť so sklonom k akné. Ďakujem veľmi pekne za každú radu ☺️

sirmia26

ono si treba asi vyskusat co komu sedi. treba aj vediet aku plet mame aby sme si vedeli vybrat kozmetiku, ktora by nam sedela. mne sedi uz dlhsie toto www.annemarieborlind.sk je fajn proti starnutiu pleti :)

NikA-28

Ahoj, používam z rady krásnej slečny denný/nočný krém a čistiaci 1-minútový elixír...za mňa je to úplne top, čierne bodky na nose sa postupne čistia a nie sú také viditeľné :)
Ďalej používam balzam na pery, keďže sa mi v práci začali od klímy dosť sušiť a tiež paráda, nie je to len o tom, že mám mastný film a pod tým sucho, ale naozaj tiež po určitom čase mám pery krajšie a ešte používam krém na ruky ten krásne ruky a tiež nedám dopustiť...skoro okamžite sa vstrebe, stačí ho málo a ruky mám po ňom jemné, tiež si to dávam na nohy na suché časti a tie sa mi tiež pomaly menšia :)
a hlavne, čo ja poslednú dobu sledujem je zloženie..tam je to všetko prírodné, žiadne karcinogénne a iné látky (skús si len tak zo srandy pozrieť zloženie napr. kozmetiky dermacolu..tam doteraz ešte aj parabény dávajú, čo je pre mňa nepochopiteľné)
Skús tam ísť, oni majú vzorky skoro na všetko, určite ti poradia a uvidíš :)

NikA-28

Ahoj, na vlasy stále aj ja hľadám, že čo by sadlo, ale čo sa týka pleti, tak úúúplne super sú veci od Havlíkovej Apoteky...tam máš čisto prírodné zloženie a máš aj pekne vysvetlené každú jednu zložku, že čo znamená...ja mám tiež zmiešanú pleť mastiacu sa v T-zóne a občas zapálené vyrážky a toto mi na to všetko veľmi pomáha :))

Janka-Janulienka

Vyskúšaj kozmetiku od slovenskej značky Natural factory. Zatiaľ toho veľa nemajú, ale ich výrobky sú fakt úžasné. Ja som skúsila sprcháč a telové mlieko materina dúška. Nádherne vonia a cítila som vôňu aj na druhý deň. www.naturalfactory.eu

darinka76

Prirodna kozmetika je velmi fajn po viacerych strankach... Najma nezatazuje plet a to je super... Ja pouzivam toto www.annemarieborlind.sk a to uz nejaku dobu... Len ako citam ty mas zmiesanu plet, cize tebe by bola fajn ina rada... Ale pri tejto znacke by som osobne ostala... Lebo je kvalitna... :) Moja plet je omnoho lepsie na tom jak bola pred nejakymi dvomi rokmi...:)

in blossom

Zavisi, o co ti ide. Ak o to, aby si nemala nic potencialne skodlive v kozmetike, tak najdes aj taku, ale musis dobre pozerat. Je vela prirodnej kozmetiky, co aj tak obsahuju kadeco co je aj v klasickej, musis hladat certifikovanu (alebo sa rozumiet co jednotlive zlozky znamenaju).

Ak ti ide o efekt, tak poviem uprimne, echt prirodna kozmetika nespravi wow efekt, lebo neobsahuje skutocne ucinne latky, teda na nieco ano, ale na vsetko rozhodne nestaci. Napr. opalovaci krem, taky naozaj prirodny je zalozeny na fyzikalnych filtroch co v preklade znamena, urobi ti na pokozke biely film. Ak chces spf krem pouzivat denne, tak ti to pohodlne a prijemne nebude. A ano, ekobioraw zeny sa biju do prs, ze malinovy olej ma vysoky UV filter ale je to hlupost - testovane osobne, spalili sme sa po nom uplne do cervena. Cize cisty olej by som ako ochranu rozhodne nepouzivala.

Sampuchy som tiez skusala, ale ja mam vlasy skor take nepoddajne, pevne a po cisto sampuchoch boli uplne zelektrizovane, rozlietane, takmer krepovite, cize mne ten silikon v samponoch robi dobru sluzbu - uhladzuje vlasy, su leskle a pekne.

Ak mas napr. aknoznu plet, oleje ti dobre nespravia, nech su aj super truper arganove z maroka a oleje upchavaju pory a nie ze nie. Na akne mi pomohla naopak zmena jedalnicka, vynechanie mlieka a tak, to musi ist zvnutra, zvonku nic extra nepomoze. Jedine, na co mi samotne rastlinne oleje naozaj sluzia, pouzivam ich na odlicovanie spiraly, oci nedrazdia, vycistia super, nemusim ziadne cistiacie mlieko a take blbosti vobec pouzivat. Na rozne zlepsenie pleti je potom dobre sama si namiesat z jedla, nez kupovane, ktore vzdy obsahuju aj nejake konzervanty.

Ale napr na rozsirene pory, mdlu plet, akne, jazvicky, ryhy i vrasky je najucinnejsia zlozka retinol, ktory je ale najlepsi prave ten chemicky, izolovany. Takze kebyze pouzivam aj vsetko prirodne, urcite si zadovazim aj retinolove serum a kvalitny spf krem.

Mala som obdobie zopar rokov striktne prirodnej kozmetiky, ale poviem rovno, nesluzila mi a to som skusala vsetko mozne, lacnejsie aj drahe znacky. Nieco malo ano a to pouzivam doteraz, bez kopy veci sa zaobidem, napr. make-upy a dekorativnu kozmetiku (s vynimkou spiraly a obcas ruzu) nepouzivam, tiez miceralne vody a cistiace blbosti nepotrebujem, ale spf krem a serum mam a obsahuju ucinne latky, ktore by sa asi prirodne nazvat nedali. I ked, aj ropa je predsa z prirody pochadzajuca ;-) Potom pouzivam este ocny a pletovy krem ktore su echt prirodne, takze dohromady mam mozno 5 ks pletovej kozmetiky, co nie je az tak vela a mam overene, ze toto mi funguje, nemusim uz skusat ine a vzdy len dokupim, ked sa mi produkt minie.

A este ku tej prirodnej kozmetike, castokrat obsahuje rozne etericke oleje a ine zlozky, ktore mozu vyvolat neprijemne reakcie, ja som alergik, takze viem o tom svoje. Alebo napr. denny krem s citrusovymi zlozkami bez spf (UV ochrany), ved clovek s tym vyjde na slnko a koleduje si o pigmentove skvrny! Treba aj tam pouzivat zdravy sedliacky rozum, nie vsetko prirodne je dobre a zdrave, ved aj muchotravka zelena je cisto prirodny produkt a aku tazku otravu vyvolava...

swistica

A aky efekt cakas? Prirodna kozmetika je skvela v tom, ze sa do tela nedostavaju rozne skodlive latky. Takyto efekt ale neuvidis volnym okom :-) Inak je efekt rovnaky ako pri beznej kozmetike.
Ak nechces mat zatazene vlasy a upchate pory, vyberaj kozmetiku bez silikonov. V prirodnej kozmetike nie su vobec, v klasickej ich spoznas podla pripony -cone v zlozeni.