Vratne plastove flase

Príspevok v téme: Vratne plastove flase
Zvedavk0

Dnes davali v spravach, ze za plastove flase (ktorych vratnost sa uz dlhsie riesi) sa bude platit cca. 12 centov za kus a ze sa musia doniest nepokrcene a to iste plechovky za 10 centov.
Chcem sa vas opytat na nazor. Ja si neviem predstavit, ze doma zbalim tieto objemne flase, dam ich do tasky, budem sa s nimi trepat do obchodu, tam pojdem do radu na vratenie (jedno ci predavac alebo automat) a ak ich donesiem napr. 8 tak mi za to daju necele euro. Podla vas to dava logiku? Ja toto rozhodne robit nebudem, pokrcim a hodim do plastoveho odpadu, pripadne som ochotny ich vyhodit nepokrcene, ak to pomoze, ale za tu smiesnu sumu sa s tym nebudem trepat az do obchodu i ked budu tieto napoje drahsie (i ked tie napoje zdrazeju o viac ako 12 centov hovorili). Alebo som ochotny to dat bezdakom, ak si pre ne pridu a odnesu ich oni do obchodu.

Plastic people

Hmm..nie je to zle riesenie avsak ako to budu kompenzovat obchodom? Sklad ludia automat...statne dodacie? Cize znova to zaplatime my vsetci.nemam nic proti tomu avsak z globalneho hladiska je malo.je to ako keby sme boli na kupalisku v bazene,my si platime vstup aby sme mali cisto,ludi co dohliadaju na cistotu a pravidla(pokuty,vylucenie atd) a druha strana robi v bazene bordel,teda ako keby sme my napustali cistu vodu a oni bordel.
Tak ako aj slamky a ostatne plastove veci.
Vsade pocut ako mame dodrziavat pomahat ,plasty v oceane atd a 3svet:afrika,azia su najvacsi znecistovatelia.okrem plastov mozeme pokracovat dalej zo vsetkym.

Bubliii

Antiplast, bud si troll, alebo neskutocny chrapun. Viac k tomu nemam co dodat. Smutne, ze aj takito ziju medzi nami!

Antiplast

Mna toto neskutocne nastvalo, presne, ja to trepat nebudem. Doteraz som to hadzal do separovaneho plastoveho odpadu, odteraz to budem na protest proti tejto somarine hadzat do bezneho komunalneho. Robte tak vsetci, nech sa spamataju a radsej nech to zrusia a daju viac kontajnerov na plasty, nech ich ludia maju blizsie.

jana kissova

podla mna nie je to len o odpade, ale je to aj o zdravi. Aj nepriamo si skladkovanim odpadu znecistujeme spodne vody. ... Ja viem, ze nikto nema rad, ked sa ho niekto nasilu snazi menit, ale kazdy vramci svojich moznosti vie urobit aspon maly krok k lepsiemu.
www.menejplastu.sk

swistica

Vyborne, takze uz sme sa dostali do roviny, ked ides pisat urazky. Riesenia z tvojej strany ziadne, odpovede na polozene otazky len velmi ciastocne, odradzanie citatelov urobit aspon nieco eko stopercentne. Ak sa ma debata uberat smerom k urazaniu, nemame si dalej o com pisat. Verim vsak, ze ak sa znovu stretneme v nejakej diskusnej rovine, vyhnes sa urazaniu a skatulkovaniu urcitych skupin obyvatelstva.

slobodnemaciatko

Ja ti nehovorim, ze sa neda. Ja sa ta pytam, ako chces ovplyvnit vsetkych, ktori su v tomto retazci, a hovorim ti, ze tvoje dovody a sposob(ze ich jednoducho kupovat nebudes) ta cesta asi nebude.
No, lebo sa prezentujes ako eko maniacka, ktora len chyta za slovicka.

swistica

A zase bez riesenia. Chapem ak by si takto pisala po spominanom roku 2030, len nechapem preco to robis teraz ked este riesenia mozne su. Ta 16 rocna slecna zo Skandinavie sa tiez nedala odradit ludmi ako ty a riesenie sa hlada.
Dalej nerozumiem zatahovaniu fanatizmu do tejto temy, hm
No a ak matke troch deti. To, ze ma niekto 3 deti, neznamena ze nema peniaze. Moze a nemusi ich mat. To je skatulkovanie. Cele to tiez neznamena, ze vratny skleneny obal ma byt drahsi. Znovu sa budem opakovat , na Slovensku tecie pitna voda z kohutika.Co teda ta matka ma kupovat? A preco to nemoze byt v ekologickom obale?

slobodnemaciatko

Lebo rozhodujuca je v prvom rade cena a naklady na vyrobu, okrem ineho.
Nie, vyrobca sa neriadi predovsetkym poziadavkou spotrebitela. To, ze ty, Janko, Jozko, Ferko a Zuzka nebudete kupovat nic v plastoch a okrem ineho aj z plastov, je len kvapka v mori. Provnaj si cenovo napoj v sklenej a v plastovej flasi a potom matke 3 deti vysvetli, ze ma byt uvedomela. To je zas, len priklad, aby si sa toho nechytila. Jednoducho si nemyslim, ze zacat treba od spotrebitela.
Fanatizmus je ovela vacsia hrozba, ako plast.