Zláí povaha

Príspevok v téme: Zláí povaha
Tomas445

Ahojte prosím o radu mám 25 rokov a som taká divná povaha niesom zlý viem sa správať milo spravodlivo a dobre aj sa správam len proste robí mi radosť aj vyrívať provokovať a podobne, rodinu to štve aj mňa verte mi no neviem to kontrolovať proste sa doma neustále stažujem obvinujem vyhrýzam a kazím proste náladu rodine, do človeka rypem dovtedy kedy mu uplne neprešťukne a nevyblačí mi to naspeť alebo kým sa neurazí uplne. Potom si to uvedomím spravam sa normálne a keď sa zasa udobrí všetko tak zas proste ja neviem či mám začať fajčiť aby som nemal nejak nervy alebo čo, tieto stavy sú iba pri nejakých ludoch ktorý mi fakt nič zle nespravili, idem von s kamošmi tak pohoda vždy som skoro ja ta oáza normálnosti a moralnosti. Doma nemáme žiadne problémy (okrem tohto mojho) dostal som všetko nič mi nechýbalo ani nechýba neviem čo mám robiť chcel by som niečo čo somnou pohne uplne v tej hlave. Vačšinou je to Doma niečo ma vytočí a už to začína na všetko sa stažujem aj na prácu pritom keĎ sa ma kamoši pytaju tak vravím že pohoda no ja fakt neviem prečo mam toto nutkanie prosím pomožte mi nejaku motiváciu poradťe alebo ako to potlačiť chcel by som byť vyrovnaný vnútorne

Meridian

Angelika3
Chápeš to správne a dúfal som že si niekedy nazizla do témy energia tam sme to rozobrerali viacej...Stretol som sa a čítal niektoré tvoje príspevky a tak viem že máš zmysel pre veci duchovné...vitiahnem bližšie tu temu aby mohol tomáš 445 ak teda mu" je dané"niečo o energiách

Angelika3

Meridian, áno keď myslíš na energetických "upírov", myslím že rozumiem. Niektorí ľudia vyslovene žijú len preto, aby všade vytvorili konflikt a provokovali aj neznámych ľudí a oni sú potom nabití z toho tou cudzou energiou, ktorú druhému zoberie a ten druhý často zostane len roztrasený a nešťastný, je to niečo také?
Čítala som niekde tiež o takzvaných "priliepavých" upíroch :-)
Myslím, že tiež zopár takých kúskov poznám, to keď sa ťa niekto len tak mimochodom dotýka a vypytuje a otravuje so somarinami.....

Meridian

Angelika 3 to čo si napísala platí pri spracovávaní emócii plus samozrejme zopár ďalších techník kde odkladâme emóciu na neskoršie a vraciame sa k nej lepšie" vyzbrojený "na uvedomenie si ,že emócia to niesme my ......atď
Je to správny liek ,ale na inú diagnózu!
Tomáš445 trpí (aspoň podľa mňa) na iný neduh.
Je to niečo s čím sa stretávame denno denne v rodinách,v prâci v kolektývoch ide o upírstvo....
Písali sme o tom mnoho krát ide o stav kedy ľudia vyslovene naschvál navodia atmosféru slovne niekoho napadnú témou alebo uštipačnými rečami aby v ňom vyvolali hnev.......takto sa ludia nabíjajú mohol by som o tom písať hodiny....

slobodnemaciatko

Problem nie je ani tak v tvojich pocitoch, ako v tom, ze ti sposobuje RADOST ublizovat inym, ktori ti neublizili.
Vnutornu rovnovahu musis v sebe najst sam. Musis sa naucit prijat aj svoju temnu stranku, ktoru ma kazdy clovek. Ten, ktory nie je vyrovnany, u toho prevlada jedna z jeho stranok, na ukor druhej a pocituje vnutornu nespokojnost. Laicky povedane, nie je dobre sa hrat na zleho, ani na dobreho. Kazdy sme taky aj taky, makovy aj orechovy.
Dobra rada tu zaznela pozorovat svoje pocity, pripustit si, tak teraz cit hnev a opytat sa sam seba, preco ten hnev vlastne citis, co ho vyvolalo?

Alebo si jednoducho zaobstaraj boxovacie vrece :-) tiez take mam a namiesto ventilu na ludoch sa chod poriadne vytrieskat. Zadrziavanie emocii sposobuje bloky a ich ventilovanie na ludoch zas socialnu izolaciu. Vies, ani ten, kto ta ma rad, partner, ci tvoja rodina, na ktorej sa ventilujes, lebo si myslis, ze mozes, nie su nijak zaviazani, ci povinni znasat od teba ublizovanie.

Angelika3

To je dôležitá veta- chcel by som byť vyrovnaný vnútorne. Myslím, že každý rozumný človek (nemyslím rozumný z hľadiska získaných a naučených vedomostí) hľadá túto vnútornú harmóniu a už len to, že si uvedomuje svoju povahu je určitým základom.
Niektorí ľudia totiž celý život iba preplávajú ako v nejakom sne bez toho aby sa vôbec aspoň raz zamysleli načo na tomto svete sakra vôbec trčia.
Problémom je, že táto spoločnosť, rodičia a i. nám diktujú určite normy správania sa, ktoré nás však často nútia k pózerstvu a potláčaniu prirodzených emócii.
Bojíme sa potom, že ak tieto prirodzené emócie- ako je aj hnev, túžba, žiarlivosť a pod. uvoľníme, tak budeme iný, alebo že sa z nás stanú priam zvery. Spočiatku to tak môže vyzerať, no jedine uvoľnením a nepotláčaním aj našej obrátenej tváre sa môžeme práve týchto nepríjemných pocitov zbaviť.

Ešte je dobré skúsiť pocity, ktoré prežívame akoby "pozorovať". Napr. cítim hnev, sústredím sa na to čo cítim a akoby to zboku pozorujem, ako taký nezúčastnený spolusediaci :-) obvykle potom po chvíli sa tento hnev sám od seba rozplynie a odíde.

Meridian

Tomas 445
Uvedomenie si samého seba je dôležitá vec a myslím ,že ty si na správnej ceste.Je aj dobré že chceš riešiť veci ktoré ťa trápia .Pekne si začínaš rozaanalizovávať kde mâš nedostatky v komunikácii a styku z ľuďmi.To že ťa to mrzí a že to chceš zmeniť aj to že si prišiel (dúfam že si pochopil)o čo ide ......
Samozrejme,že ti bude kadekto vravieť aby si športoval aby si sa zamestnal (myseľ) oni to robia z dobrým úmyslom ,ale možno nepochopili ,že tu naozaj ide o to o čom sme sa bavili.Keď budeš niekedy v budúcnosti pozorovať ľudí a budeš sa zamýšľať nad sebou bude ti to dávať zmysel!
Vedieť pracovať zo svojimy emóciami a dokázať neoplácať zlé zlým sa učíme celý život.Volá sa to odpúšťanie.Naučiť sa čo toto slovo znamená a prečo je tak dôležité nás zamestnáva celý život......Hovorím to aj preto aby si po opätovnom nazvem to zlyhaní odpustil sebe a šiel ďalej .
To čo sa ti deje môže mať aj hlbší zámer !
Áno chceš sa naučiť necudzopasiť .....,ale keď (lež)sa k tomu dopracuješ prejdeš kus cesty

Pag

Az taki zli by sme na seba nemali byt, lebo nikto nevie, kedy pojde. Dnes sme tu, zajtra nie. Byt bezdovodne zly je prejavom bud psychickej instability, nezrelosti alebo inych blizsie nespecifikivanych intrapsychickych konfliktov. Skus sa na seba pozriet z nadhladu, ziskaj nadhlad a budes zit lepsie aj ostatni kol teba.