Nevnímam co sa deje

Príspevok v téme: Nevnímam co sa deje
Sallie7777

Ahojte, mam 15 a zdá sa mi, že v poslednom čase nevnímam poriadne co sa deje okolo mna. Často sa stáva, že som samu seba pristihla ako nie som prítomná pri danej činnosti, ktorú som robila, nesustredila som sa na nič, úplne som strácala pojem o čase a aj to ako dlho som vlastne hľadela do prázdna, pociťovala som ako keby moja mysel sa na celý môj život len pozerala a nie ho žila. Mam takéto problémy už 5.den ale všímam si to úplne od začiatku a nepríde mi to vporiadku. Myslím ze to môže byt nadmerného používania elektroniky hlavne mobilu. Tieto,,stavy,, sa dejú minimálne 2 krát za hodinu a stávajú sa mi od chvíle ako som bola plávať (po 1, 5 roku) a ihneď zo začiatku som preplávala 1 kilometer, po ktorom som sa cítila strašne vyčerpaná a jedine na čo som potom myslela bolo to ze musím spať a to aj črtou domov aj pri rozhovoroch na ktoré si už nepamätám lebo som ich nevnímala dokonca ani neviem akú večeru som si v ten deň dala a kedy som si ľahla do postele, ale neviem akú súvislosť by to mohlo s mojou nevnímavostou mat keďže to bolo myslím len z vyčerpania. Prosím ak niekto ma s takýmto čímsi skúsenosti poraďte ci mam navštíviť psychológa alebo nejakého iného doktora, pripadne aká môže byť pricina týchto javov a za všetky vaše odpovede vopred ďakujem:))...

satanko

mimo témy - prepáč zakladateľka: nereagujte na Tomáša v iných témach, len v tej reagujte, čo si založil. zbytočne to tu zahlcujete

ahjaj

bežná chôdza človeka je asi tých 5 km za hodinu. Pre zaujímavosť uvediem štatistiky z roku 2012 z preplávania Balatonu na trase 5200 metrov
Plávalo 10 187 ľudí
Priemerný čas preplávania: 2 hodiny 41 minút
Najlepší čas ženský: 1 hodina 11 minút
Najlepší čas mužský: 1 hodina 2 minúty 29 sekúnd
Najstarší plavec: 82 ročný
Najmladší plavec: 8 ročný
Plávanie vzdalo 2,3 % zúčastnených

Tomas12345

dobreuz :

Tak trochu to tých športovcov oslabí ale aj tak to nemení nič na fakte že aj kebyže plavu bez otočiek tak by žiaden ani profesionálny plavec nepreplával 15km za ani náhodou.

www.youtube.com

Pozri sa, tu je závod na 50 m a vítaz dal 50 m bez otočky za 21,69sekundy. Ak dal pri plnom nasadení 50 m za 21,69 sekundy tak za hodinu by takýmto maximálnym tempom preplával 8,29 km a žiadnych 15km/h. Samozrejme, že v skutočnosti by to bolo ešte ovela menej, pretože v takomto nasadení by nevládal plávať moc dlho, takže v konečnom dôsledku by za hodinu nepreplával 8,29km, ale možno tak okolo 5 km, prípadne i menej.

dobreuz

Žeby preto že plávu furt tam a späť? Tým strácajú veľa času aj síl. Skús behať 50 m tam a späť dookola a uvidíš ten rozdiel...

Tomas12345

dobreuz :

To je úplná hlúposť !

www.youtube.com

Pozri vo videu, tí najlepší závodní plavci dajú 1500 m tesne pod 15 minút, a teda za jednu hodinu by naplávali tak maximálne 6km a možno i menej pretože by boli stále unavenejší a menej vykonejsí. Takže žiadnych 15km, neviem odkial si toto číslo zobral.

A toto hovoríme o špičkových plavcov, dáky rekreačný plavec alebo normálny plavec môže dať tak 3 kilometre max. Takže žiadných 15km !