Nevnímam co sa deje

Príspevok v téme: Nevnímam co sa deje
Sallie7777

Ahojte, mam 15 a zdá sa mi, že v poslednom čase nevnímam poriadne co sa deje okolo mna. Často sa stáva, že som samu seba pristihla ako nie som prítomná pri danej činnosti, ktorú som robila, nesustredila som sa na nič, úplne som strácala pojem o čase a aj to ako dlho som vlastne hľadela do prázdna, pociťovala som ako keby moja mysel sa na celý môj život len pozerala a nie ho žila. Mam takéto problémy už 5.den ale všímam si to úplne od začiatku a nepríde mi to vporiadku. Myslím ze to môže byt nadmerného používania elektroniky hlavne mobilu. Tieto,,stavy,, sa dejú minimálne 2 krát za hodinu a stávajú sa mi od chvíle ako som bola plávať (po 1, 5 roku) a ihneď zo začiatku som preplávala 1 kilometer, po ktorom som sa cítila strašne vyčerpaná a jedine na čo som potom myslela bolo to ze musím spať a to aj črtou domov aj pri rozhovoroch na ktoré si už nepamätám lebo som ich nevnímala dokonca ani neviem akú večeru som si v ten deň dala a kedy som si ľahla do postele, ale neviem akú súvislosť by to mohlo s mojou nevnímavostou mat keďže to bolo myslím len z vyčerpania. Prosím ak niekto ma s takýmto čímsi skúsenosti poraďte ci mam navštíviť psychológa alebo nejakého iného doktora, pripadne aká môže byť pricina týchto javov a za všetky vaše odpovede vopred ďakujem:))...

Pag

Je otazne, co je lepsie, ci vnimat alebo nevnimat, vediet, ci nevediet. Smutny je tento svet, velmi smutny, povedal by som -joke-, ale ani ja to dnes nedokazem...Drz sa a ries nieco ine ako choroby.

dobreuz

Ahoj, skutočne to môže byť z toho mobilu. Nerobíš každý deň stále to isté? Aj stereotyp môže ubíjať a spôsobovať nesústredenosť.