Bojím sa,že mi jeho rodina zničí vzťah

Príspevok v téme: Bojím sa,že mi jeho rodina zničí vzťah
pritt

Dobrý deň.Žijem u môjho snúbenca.Jeho mama v rodisku ostala bez práce,tak si nasla prácu v Ba,kde sme aj my dvaja.Snubenec ma byt na hypotéku,ktoru spláca.Takze teraz my traja bývame už takmer rok spolu.Iba na víkendy chodí buduca svokra domov za manželom.Bud sme tam aj my dvaja s nimi,alebo sme zas u nás doma.Pripadne sme každý zvlášť u svojich rodín. Za celý čas nášho spoločného bývania nebol medzi nami žiadny konflikt,alebo problém.Az do chvíle,keď sa jeho rodičia dozvedeli,že plánujeme svadbu. Začali tlačiť na snúbenca,že mame žiť spolu,ale bez sobáša.Ze aj dieťa nech spolu mame,ale bez svadby.Vyhrazal sa mu jeho otec,že mu ani na svadbu nepôjde.Mna si jeho mama odchytila,keď sme boli spolu samé,a vyše 1h na mňa tlačila. Vraj ona s mužom chodili spolu pred svadbou 7r.Ich dcéra chodila s mužom pred svadbou 7r.Ze kam sa ponáhľame,vraj jej syn je mäkký a nechá sa dotlačiť do hocičoho,a ze som určite naňho vyvíjala tlak so svadbou.Vraj sa nepoznáme dosť veľa rokov.Nech spolu iba žijeme.Nech aj deti spolu mame,ale bez svadby.A ak máme už niečo dojednané ohľadne svadby,nech to zrušíme.Takze doteraz proti mne a celej mojej rodine nič nemali,ale keď ide o svadbu,sú všetci proti. Nakoniec vyšlo najavo,že za všetkým sú peniaze.Ze mu mama požičala na ten byt 20tisic eur.A ak by mala byť predsa len svadba,vyjadrila sa,že sa musí pred svadbou spísať zmluva o pôžičke,že jeho mame dlží 20tisic eur.Dalej vyšlo najavo,že jeho rodina počítala s tým,že môj snúbenec bude celý život sám.Bez vzťahu a bez deti.Aj preto všetko bolo spísané tak,že po jeho smrti,či úraze,pripadne všetko jeho sestre a jej dieťaťu.Takze len kvôli majetku sú teraz všetci proti našej svadbe.
Ja som jeho mame povedala toľko,že bývame všetci traja v spoločnej domácnosti takmer rok a keby si aj jej syn na mne nevšimol žiadne chyby,ona by ich isto neprehliadla. Ďalej som jej povedala,že ona chodila s mužom od jej 20r a jej dcéra od 21r.A že jej syn má už 37r, je dávno dospelý,žijeme spolu,chce ma,že predsa nebudeme pomaly do 50r iba spolu chodiť.A k tomu zrušeniu svadby som jej povedala,že už sme zaplatili všade zálohy (hotel,hudba,fotograf,kamera a ostatné).
V práci ma jeho mama mladú kolegyňu. Ma 3r dieťa.Nie je však vydatá,žijú spolu iba ako druh a družka.Tato žena je z bohatej rodiny.Jeho mame sa veľmi páči.Stale ju pred mojim snúbencov spomína,takmer denne spolu keď sú už doma telefonujú.Bola teraz u snúbenca aj jeho sestra s malou.Jeho mama zoznámila dcéru s tou jej kolegyňou.Tiez spolu často telefonujú.Teraz,ked tu bola jeho sestra,pozvali tu maminu kolegyňu aj s dcérkou k nám.Deti sa spolu hrali,sestra ukazovala celý byt tej kolegyni štýlom,akoby bol ten byt jej.Vsetko komentovala,ze toto ona zariadovala,že toto ona navrhla.. Jeho sestra ma v tom bratovom byte všade svoje rodinné fotky. S mužom a s ich dcérkou. Na stenách. Alebo zaramovane.A keď som počas tej návštevy akurát prechádzala po chodbe okolo nich,tak jeho sestra tej mladej kolegyni vravela,že ich deti sú ako sestry,ako si veľmi rozumejú,a že z nich dvoch sú najlepšie priateľky.V ten večer som si aj poplakala.Lebo cítim,že jeho rodina by chcela túto do rodiny a nie mňa.Neviem,ako sa mam chovať. Nikdy som nebola v takejto situácii. Ja mam jeho mamu a celú jeho rodinu úprimne rada.Ale ten ich odmietavý postoj k našej svadbe,a keď vidím,ako natískaju tu ženu môjmu snúbencov,až mi zviera celé vnútro. Snúbenec stojí za mnou.Ze svadba isto bude (aj keď si nechce samozrejme pohnevat rodičov).Poradite mi prosím,ako sa mam zachovat? Je ťažko žiť spolu s niekym a vedieť,že proti Vám intríguje,chcú vám zničiť vzťah. Ďakujem.

pritt

Bubli,jeho mama ma 61r.Chce robiť do dôchodku,takže ešte 1-2roky.A áno, svadba ma byt o pol roka.S jeho mamou vychádzam dobre. Až na tu svadbu medzi nami nebolo dovtedy nič negatívne. A teraz,keď mu ako keby začala natískat tu jej kolegyňu,keď vie už o našej svadbe.

Bubliii

Len ja skor ako svadbu vidim problem v tom byvani, ved vidis sama, ze ti to uz nevyhovuje. O tom ste sa nebavili s muzom? Bolo by zvlastne keby mama zije s vami este po svadbe. Ked uz mate zaplatene zalohy, tak by ste sa chceli brat tak o polroka, ci?

pritt

Dobrý deň.Dakujem vám za reakcie.A áno,môj snúbenec si ma zastava.S tou návštevou nebol nadšený.Ale strpel ju.Ta kolegyňa mamy sa mu vôbec nepaci.Ignoruje ju.Ked pred tou návštevou jeho mama povedala na moju adresu,že mám aspoň tréning (venovala som sa deťom a bola som stále v pohybe,behala som za nimi),tak snúbenec hneď zakročil,že aby mama nemala blbé komentáre a nechala si ich pre seba. Týkalo sa to toho,že som pevnejšia a jeho mama mi často hovorí,aby som chudla.Aby som chodila do fittnes,cvičila. Tak v ich rodine sú všetky ženy štíhle.Je tam kult tela.Ja sa môjmu snúbencovi veľmi páčim.On je tiež pri tele.Henta mamina kolegyňa ma asi 43kg.Nosi detské oblečenie.
Snúbenec stojí za mnou.Zastava si ma.Povedal aj mame,že si ma vezme.Jeho otec je dosť despota a myslím,že ma istý strach z neho.Vtedy, keď otec naňho kričal,že na svadbu nepôjde a ze si ju neželá,nepovedal nič,iba sa otočil a odišiel.Ale pred mamou a sestrou ma bráni.Vie aj na ne zvýšiť hlas,keď je treba.
No a tu svadbu si financujeme sami.

Matyo

37 ročný chlap by sa už mal vedieť zastať ženy, ktorú má rád a chce si ju zobrať a to aj pred vlastnou matkou a sestrou. Buď to dokáže a je to správny muž alebo to nedokáže a je to sračka, nič medzitým neexistuje.

Bubliii

Ja si myslim, ze si urobila dobre ked si odolala natlaku. Preco by ste mali svadbu rusit, ked uz ju mate skoro celu zaplatenu? A este z vlastneho (predpokladam)? Skor mi pride ze oni skaredo kalkuluju do buducna s viditelnym uprednostnenim sestry a jej rodiny.. Hlavne je to, ze snubenec stoji pri tebe. A ze nepridu na svadbu? Ich rozhodnutie.
Urcite vsak skuste vratit dlh mame co najskor (alebo teda snubenec), aby ste ju mohli s cistym svedomim poprosit nech sa odstahuje.