Uz pol roka chora caste zapaly dutin, bludny kruh, ako to zvladate pracujuci?

Príspevok v téme: Uz pol roka chora caste zapaly dutin, bludny kruh, ako to zvladate pracujuci?
Okt

Ahojte, odkedy som na jesen minuleho roka chytila zapal hrdla, ktory vyzeral ako mononukleoza, ktora sa nepotvrdila, vraj prekonana v minulosti podla Igg, zapal mi presiel do dutin a nevedela som sa z toho vykopat. S prestavkami som v podstate uz pol roka chora. Mam pauzu napriklad mesiac dva ked mi nic nie je, alebo ma pobolieva len hrdlo max. Naposledy mala kolegyna virozu, velku nadchu kasel, samozrejme som to od nej dostala. Tým, že mam oslabene dutiny, samozrejme nadcha mi udrela tam, som dva týždne doma, na atb, beriem tretiu skatulu, nastastie horucky uz presli, ale dutiny mam cele ako pod vodou, plus od vcera nepocujem, nieco mi prasklo bolestivo v lavom uchu. Musim vsak nastupit do prace. Hypoteka, pozicky nepustia. Mám z toho uz kvalitne uzkosti a depresie. Dnes som cely den lezala a od rana sa nebola schopna ani napit ani najest z depresie, ze co dalej. Viem, ze zapal dutin sa lieci aj 6 týždnov, ale tolko si nemozem dovolit byt doma. Je tu niekto kto sa z takeho bludneho kruhu dostal? Vcera som uz prepadla totalnemu zufalstvu a porevala som si. Jedine co chcem, je byt zdrava, lebo takymto stylom neviem co so mnou dalej bude. Dufam, ze sa tu najde nejaky pozitivny pribeh, ktory z takeho dna skoncil dobre.

Okt

Bublii - podla toho, co pises, tebe by fakt prospelo sa vratit do prace. Myslim, ze si si sama odpovedala, ze praca narocna nie je, tak skus :) ono doktori niekedy nevedia, co je pre cloveka to prave, ty musis vediet ako sa citis. Ja som bola tehotna relativne mlada 23 rokov, mozno preto som aj vladala, teraz by som to uz zrejme nedala.

Bubliii

Tak posli niekoho do obchodu :p mne rodicia normalne nosili obedy na niekolko dni lebo 5 tyzdnov som nemala asi vychadzky a nechcela som zit len na donaske, muz nestihal varit kazdy den, chudak..
No ja som nastupila od 8.tt., prechadzky uz mam ale ako pisem kondicka v prdeli - hodinova prechadzka ma skor unavi ako posilni, zhanat veci pre male ma tiez este dost unavuje po obchodoch. Urcite je to lepsie ako napr.pred mesiacom ale od idealu to ma daleko.. Myslela som ze budem moct chodit na cvicenie pre tehotne ale to mi doktor aspon nateraz zakazal, takze nie je toho vela, co by som mohla, skor naopak. Do roboty som sa chcela vratit hlavne z ekonomickeho hladiska, robim vacsinou za PC, takze nic fyzicky narocne.
Dobre, koncim svoje slohy, ale si zlata ze si mi odpisala aj pomimo temy. Cenim si to :)

Okt

Bublii - no v podstate cele tehu, asi koncom tretieho mesiaca som nastupila na pn, ale nebola som nejaka rozbita, ci unavena, este v 9. mesiaci som sama pobehovala po meste, nakupovala, aj schody som vedela vyjst. Dolezite je chodit na prechadzky a robit vsetko ako predtym, teda ak mozes. Nemam doma ani chren, ani lanove semienko :D inak som uz dva týždne vonku nebola..je to des, dojedam zasoby co mam v kuchyni po polickach :) No je tam opuch, preto ma to tak boli prava strana uz ok a lava aj celo aj ucho, nejak to doliecit musim, dik za dalsi tip :)

Bubliii

Okt, prikladam ti este nejaky babsky recept z knizky, co mam doma o obkladoch. Je to inak vyborna publikacia.
Dolezite je hodne pit, aby hlien rychlejsie odchadzal. Velmi dobre pomahaju obklady s lanovym semienkom a chrenove obklady.
Obklady s lanovym semienkom-potrebujes nejake male latkove vrecusko alebo latkovu vreckovku, tu v knihe pouzivaju ciste vrecko na sypany caj. Naplnit ho cerstvo rozomletym semenom zmiesanym s teplou vodou. Prikladat priamo na postihnute miesta (celo, vpravo/vlavo od nosa..), nie velmi horuce, ale teple. Ked vrecka vychladnu, nahradit ich novymi, toto zopakovat 2-4x jedenkrat za den.
Na chrenove obklady potrebujes opat nejaku vreckovku, kde natries vrstvu asi 1-2 ČL nastruhaneho chrena (koreň) a prilozime na zatylok (nikdy nie priamo na tvar) do oblasti 6-7.stavca. Nechame posobit max 3-8min, raz za den. Pokial by pokozka ocervenela, osetrit olejcekom.
Tak ak mas doma nahodou chren alebo lanove semienko, mozes skusit. Su tu aj nejake obrazky - poslem ti ich?

Bubliii

A ty si bola cele tehu PN? Ja si vobec neviem predstavit ze by som po 7mich mesiacoch v posteli mala ist rovno rodit, moja kondicka je uplne v prdeli, zvykla som aktivne cvicit, teraz nemozem, cele telo ma boli len z toho, ze nic nerobim. A to som doma len 2 mesiace! Najviac ma mrzi ze sa o tom ani nemam s kym porozpravat.. z rodiny a kamaratok som tehotna prva a diskusie na modrom jednorozcovi ma skor desia ako mi pomahaju :D
Ale spat k teme, to je zaujimave s tym naparovanim. Pre mna to bolo vyslovene vychodisko z utrpenia, mne sa tak chytili zo dna na den tie celove a mala som pocit, ze mi hlava vazi 10kg, slzy mi tiekli po tvari od bolesti. Potrebovala som to niecim uvolnit, oco mi vonku nazbieral ihlicie, zaliali sme to horucou vodou a to mi bajecne pomohlo (ale neviem, ci som mala aj horucku, skor zvysenu)+ ten Nasivin. Po 3 dnoch zo mna vyslo vsetko. To tvoje ucho asi suvisi s tym, ked je silno zalahnute nemusis vobec pocut. Tak asi len cakat, dobrat ATB a uvidis co ukaze to CTcko.
Hypoteka je jedno velke prekliatie, myslela som, ze to v pohode dame, ale teraz ked som na nemocenskej a navyse je dieta na ceste, som z toho nervozna a muz tiez. Do toho sme sa len pred polrokom stahovali takze vkuse nieco dokupujeme do bytu alebo musime davat opravovat a su to riadne palky teda.. :/// Bez tej hypo by sme zili kralovsky (metaforicky povedane), ale moj plat odchadzal viac-menej iba na byt a teraz to chyba. Cele zle, ale zial v dnesnej dobe to inak nejde pokial nevyhras LOTO alebo nezdedis dom...

Okt

Bubliii - ja som tiez isla na PN v tehotenstve a nejako sme to zvladli ajs pnkou, aleje pravda, ze vtedy sme este nemali hypoteku. Na Sinupret som pocula same chvaly, mozno si zajtra kupim. Najviac ma stve to ucho, ze nepocujem a tentokrat mam ako bonus nie len prinosove dutiny, ale aj celove na lavej strane. Ale to co zo mna vychadzalo, vychadza je za 10 ludi. Ja nechapem, kde sa toko hlienov a vody berie. Ja som vyskusala vsetko mozne. Urcite naparovanie v akutnej faze nikomu neodporucam, pri nahrievani som si tak zhorsila stav, ze som skoncila na pohotovosti, cize len suche teplo. Okrem atb, beriem kapucinku a Cordsyceps, clovek uz nevie coby dal do seba, lena by to preslo a bol zase funkcny. Mala som velmi narocne obdobie a z vycerpanosti som dostala chorobu, uz som mlela z posledneho, ked som dostala teplotu. Cize aj urcite vycerpanie a praca nad limity organizmu neprispieva zdraviu. Len ako byt odolnejsi v dnesnom svete a to som zvazovala este, ze si n ajdem nejaku pracu aj na vikendy, ale to by ma uz asi zabilo.

Bubliii

Pomylila som sa, myslela som 5 mesiacov (som v 4m). Keby nevolnosti, tie ani moc neboli, skor ine veci.. ale ako pises, vela zien je takto na PN, ked to inak nejde tak nebudem vymyslat, zdravie dietata je prvorade predsa. Dakujem za gratulaciu :)
Moja sestra uzivala Sinupret na dutiny, vraj je vyborny, ale mne nezabral, ja som uzila (co som pisala ze som mala ten 1x) Nasivin Sinus. Ten mi pomohol popustat hlieny a uvolnit tlaky v hlave + naparovanie, ale toto uz mas asi za sebou. Kazdopadne dbala by som urcite aj na tu imunitu, prechadzky teraz nie ale aspon vitamin C dodat..probiotika.. mozno neskor imunoglukan a pod., ved - uskodit to nemoze, len vacsinou je tazke najst co pomoze.

Okt

Bubliii - tak ti gratulujem, ak su len nevolnosti, to prejde a vratis sa :) A keby aj nie, nevadi, s takym nieco treba pocitat, v tehu je vela zien pn. Uzivaj si to. No je to nejaka bakteria, ktoru nevedia najst, ale teraz ako mi zmenil jeden dr. atb zabrali, len proste mam dutiny plne hlienov, tak to asi potrva kym to vsetko akosi "vyschne" Otazka je preco sa mi zapal vracia, resp. staci trochu oslabenia amam to vsetko spat. Cakam kym vyzdraviem a mam ist na CT dutin tak tam snad odhalia, kde je proble.

Bubliii

Ach, tak potom naozaj neviem co by za tym mohlo byt, mozno ti niekto iny poradi lepsie. Ja som mala dutiny chytene raz v zivote a dufam, ze to bolo naposledy lebo ta bolest bola priserna. Este mi napadlo ci ti robili aj vyter - mozno je to zriedkavejsia bakteria, nereagujuca na "bezne" ATB a preto sa to stale vracia ako nedoliecene..
Ja som na PN kvoli tehotenstvu ale tiez by som sa rada este vratila do prace aspon na mesiac-dva.. neviem ale, ci to bude mozne, lekar by ma radsej nechal lezat este dalsich 7 mesiacov. Citim sa urcite lepsie ako na zaciatku ale je to uplne ine, ako som cakala, velmi som si tehu idealizovala a realita ma hned vratila spat do obrazu.

Okt

Bubliii - no jasne to som ja :) sme spolu pisali :) Ako sa mas, ze si uz 2 mesiace pn? No ja osm na pn momentalne, ale zajtra ju chcem ukoncit. Myslela som to vseobecne, ze nemozem si dovolit prist o pracu, ze si budem doma liecit dutiny mesiac dva :(. K mono sa nijak nevyjadrili. U alergo imunologicky som bola a t ami povedala, ze imunita sa vekom nemeni a ked som ju mala dobru pred 6 rokmi, ked mi robila testy to plati aj teraz :D Ostala som ako puk..tak vtedy som chora nebola, jasne, ze mi vysla dobre. Ved organizmus sa meni rokmi, z netorsky sa stane troska ani nevie clovek kedy. No u mna dokolecka rovnaky problem hrdlo dutiny a furt dokola, nic ine