Intolerancia na alkohol?

Príspevok v téme: Intolerancia na alkohol?
Nelly_phoenix

Ahojte, posledný polrok mám po vypití akéhokoľvek množstva alkoholu fakt nenormalne stavy. Neustále zvracanie (5-6 krat za hodinu), nemôžem sa ani pohnúť, nemôžem sa napiť ani čistej vody, moje telo absolútne neprijíma žiadne tekutiny ani potravu a je mi fakt tak nenormalne zle že cely deň len ležím a utekám na záchod. Celé to trvá úplne cely deň, lepšie mi začína byť až večer, zvraciam tak do deviatej večer a pár hodín nato mi už začína byť lepšie. Kedysi som takýto problém nemala mohla som vypit kľudne aj pol litra vodky a na druhy deň som bola fresh, zatiaľ čo teraz si dám ku večeri dva poháre vina a na druhy deň som rozobratá. Pritom nikdy nevraciam v deň keď pijem ale vždy až na další. Nie žeby som potrebovala piť často ale piatok večer dobre padne pohár vina a aj tvrdé si raz za štvrťrok doprajem. Avšak nerozumiem prečo sa po asi 7 rokoch užívania alkoholu objavil tento problém. Ak by ste mali niekto podobnú skúsenosť alebo tušili v čom môže kotviť tento môj problém tak sem s ním. A viem aj o tom že úplne vysedenie alkoholu by môj problém vyriešilo avšak viete ako to chodí :)

Omen

Nelly, koľko máš rokov? Nevieš odpovedať hneď a zreteľne na moju otázku?

Najskôr napíšeš:
- " teraz keď si dám tvrdé tak len čistú neochutenú vodku", potom:
- "Ono je vlastne jedno čo vypijem takéto stavy mávam úplne zakaždým.",
-"Áno aj z vodky z úplne každého alkoholu aj z dedkovej domácej dokonca."
To úplne mení situáciu, a teda ty AKÝKOĽVEK alkohol netoleruješ!

"A viem aj o tom že úplne vysedenie alkoholu by môj problém vyriešilo avšak viete ako to chodí :) "
Nie, NEVIEME ako to chodí, preto tu máš príspevky, aké máš!
Telo ti jasne signalizuje, že alkohol v tvojom tele pôsobí ako otrava, ničí tvoju pečeň a ty si koleduješ o ďalšie zdravotné problémy.

Pag

Tak dovi, dopo a dopi, ak máš také problémy??? Keď budem mať čas, tak sa ti zjavím a všetko ti do podrobna vysvetlím. Ja som už profi a dokážem sa opiť už len sám so sebou, to len na margo:-) Cesta liehovistu je síce náročná, spočiatku, ale postupne, keď sa na to organizmus adaptuje, tak ťa do privedie do vytúženého cieľa. Ale podľa mňa mi tam u teba indikuje nejaký zdravotný problém, sorry to tell it ya:-(

Nelly_phoenix

Áno aj z vodky z úplne každého alkoholu aj z dedkovej domácej dokonca. Myslím si, že ak by to bolo celiakiou alebo podobnou poruchou mávala by som problém aj po zjedení určitých jedál avšak nič take som na sebe nespozorovala

Omen

Ak máš takéto stavy aj po čistom alkohole, potom sa jedná o histamínovú intoleranciu. Musíš prestať prijímať akýkoľvek alkohol - jeho konzumácia, koláče, lieky... Inak môžeš skončiť veľmi zle. A daj sa testovať na HIT.

Omen

Nemáš intoleranciu a nemáš ju na alkohol. Máš alergiu na siričitany v Proseccu, alergiu na niektorú bylinu alebo korenie v Becherovke a čo sa týka Rumu buď je to farbivo alebo alergia, či intolerancia na lepok, príp. si/ môžeš byť celiatička.

Nelly_phoenix

Väčšinou je to víno alebo prosecco, bývavalo to aj z rumu alebo becherovky ale tie už vôbec nepijem, teraz keď si dám tvrdé tak len čistú neochutenú vodku