príliš chudý chlap

Tomas12345

dobreuz :

Za čo má vlastne karhas ? Za to že som sa priznal že neviem všetko ? Nikto z nás nevie všetko, a je podľa mňa správne ak si človek prizná ak niečo nevie a nie že na 100% si bude tvrdohlavo presadzovať svoju pravdu. "ahjaj" mi pekne vysvetlila prečo sa z mäsa nepriberá, a ja som si jej tvrdenia overil na internete a naozaj má pravdu, takže uznávam že som si zle myslel to že jedením kopu mäsa priberiem.

O tom to je, o tomto je diskusia. Platí to isté aj pre teba, ak mi dokážeš svoju pravdu argumentami na ktoré nebudem vedieť protiargumentovat dám ty za pravdu. Ale urážky a zosmiešňovanie nepovažujem za argumenty.

dobreuz

Vidíš Tomas12345? A ty chceš niekomu radiť keď nemáš o strave ani páru? A tým jedením mäsa dvakrát denne si koleduješ o zničenie žalúdka.

Tomas12345

ahjaj :

Takže je to tak že bielkoviny zrýchluju metabolizmus ? V tom prípade ked chce človek pribrať, čo by mal najviac jesť ?

Ja napríklad jem mäso dva krát denne, a nie a nie pribrať ani o gram.

dobreuz

Hej, ale píšem že to len pre športovcov, ktorí chcú posunúť limity vyššie :) Preňho práveže naopak treba zvýšiť prísun sacharidov a tým pádom aj energie.

dobreuz

Ahjaj akurát nesúhlasím s vetou že bez sacharidov je človek unavený - skôr naopak, keď je zdravé tuky tak má oveľa stabilnejší zdroj energie ako zo sacharidov a nemusí ani jesť veľa hodín, napr. Matej Tóth tak robí aj iní športovci, avšak treba sacharidy postupne znižovať, aby to nebol šok pre telo.)(samozrejme úplne na nulu nie, nakoľko treba jesť ovocie a to má tiež dosť sacharidov, konkrétne fruktózu). Ale pre človeka, ktorý chce pribrať určite neodporúčam vynechávať sacharidy v strave, práve naopak, treba prijať aspoň 4 g sacharidov na kg hmotnosti, pri silnom metabolizme aj 7 g sacharidov na kg hmotnosti.

dobreuz

Ahjaj to napísala dobre. Podľa mna by mal piť plnotučné mlieko alebo nech sa prekoná a vypije smotanu (16% tuku) - tá obsahuje tzv. „agresívny“ tuk, ktorý ani dobrý metabolizmus nedokáže celý spáliť a začne sa ukladať do tela. Ale ten kreatín je 100% voľba pre tých čo chcú nabrať, dávka 5 g denne naviaže do svalstva vodu a účinne zvyšuje hmotnosť. A navyše ani nie je drahý.

ahjaj

z mäsa sa chudne preto, že obsahuje veľa bielkovín, ktoré zasýtia na dlhší čas ako sacharidy. Keď si dáš na obed pečené kura a dukátové buchtičky, po dukátových buchtičkách si o 2 hodiny hladný, po kurati až o 4 hodiny. Mäso obsahuje síce aj tuky, ale menej, ako keby si k mäsu dal sacharidy, alebo mal sacharidové jedlo.
Tak, ako si zvykol hovoriť, že vynechať múčne jedlá. Múčne jedlá sú sacharidy. Rovnako ako ryža, knedle, aj zemiaky, cestoviny.
Ak človek neprijíma sacharidy, energiu a cukor získava štiepením tukov z prijímanej potravy a tukových vankúšikov. Vynechať sacharidy celkom tiež nie je dobre, lebo potom je človek unavený a bez nálady. Takže nahradiť chlieb celozrnným a menším množstvom. Napr. ovocie je trochu iný druh vlákniny ako obilie, ktoré obsahuje aj veľa vitamínu B.
K téme: chalan má rýchly metabolizmus. Vekom sa bude spomaľovať a vtedy naberie na váhe. Navrhujem šport, nech naberie svalstvo alebo aby bol síce chudý ale silný.
Aj parazity môžu byť príčinou, takže nie je na škodu brať niečo proti nim pre istotu.
Ale u mladých to býva rýchly a šťastný metabolizmus. Preto dostávajú dostatok výživy a predsa sú chudí, lebo ich organizmus to dokáže rýchlo zužitkovať.