príliš chudý chlap

ahjaj

Tomáš, ďakujem za informáciu o bielkovinách.
Potom, ako som odoslala príspevok, že nezrýchľujú metabolizmus, som začala rozmýšľať. Že tráviaca sústava mäsožravcov je krátka, bylinožravcov dlhá a všežravcov niečo medzi tým. A keď mäso prejde zužitkovane krátkou tráviacou sústavou, to znamená, že asi aj urýchľuje metabolizmus, a že potom som Ti nenapísala dobre....
To len tak sedliacky rozum bez vyhľadávania na internete.
Píšeš, že chceš pribrať, ale tuky. Nuž, metabolizmus sa vekom spomaľuje, už po tridsiatke je pomalší ako v dvadsiatke.
Takže tuky vekom naberieš.
Ďalšia možnosť je: vezmi si príklad z ošípaných. Sú zatvorené v chlievoch, aby nemohli mať dostatok pohybu. Nežerú celý deň, ako napr. ošípané chované na voľnom priestranstve, ale dvakrát denne väčšiu dávku, keď už kvília od hladu.
Keď teda jedávaš pravidelne tri-štyrikrát denne, organizmus nezažíva stres z odňatia potravy a nepotrebuje si robiť tukové zásoby, lebo vie, že aj tak budeš jesť. Keby si jedol jeden- dvakrát denne, a medzitým by si hladoval, telo si okamžite začne robiť zásoby tuku na horšie časy.
Ďalej strava ošípaných je kukurično-pšeničné pomyje. Žiadna zelenina, žiadne ovocie. Napriek tomu, že ošípané sú všežravce, žiadne mäso.
Tak si z toho vyber, čo robiť, aby si pribral na tuk....:-)) Tadeto cesta príliš nevedie a nie je to zdravé. Predsa by som si z tohoto celého príkladu vybrala tú kukuricu. Kúp si kukuričnú múku a sprav si kukuričnú kašu s kakaom alebo medom a plnotučným mliekom. Dcérka mi od toho pribrala dve kilá, keď som jej začala pridávať do jedlá kukuričnú krupicu alebo maizenu do polievky. (Ok, aj tak je chudá.)
To plnotučné mlieko, z polotučného vypila celú šálku, z plnotučného iba polovicu. Takže to jej nepomáha. Vo všeobecnosti je však údajne zdravšie, má aj viac vitamínov, takže ho odporúčam. Že koľko? No každý organizmus je iný, tak ako Ti chutí. Nejak inštinktívne človek vie, čo mu dobre padne. Spomínal si, že mäso jedávaš dvakrát denne. Dvakrát denne je v poriadku, keď to jedno sú len dva tenučké plátky šunky alebo salámy k raňajkám a inak pri obede riadne mäsové jedlo. Inak to zdravé nie je, a odporúčam Ti dať si vyšetriť cholesterol v krvi. A ako kresťan by si ho mohol aspoň v piatok vynechať. Ryba sa síce za mäso nepovažuje, ale skutok pokánia nie je dať si namiesto toho chrumkavú dobrú pečenú rybu, ktorú máme rovnako radi ako mäso.
Kolegynin syn chodil do posilovne každý druhý deň, za týždeň tri, štyrikrát. Jedno cvičenie vyšlo na 50 minút až hodinu. 22 ročný chalan. Za rok nejak zmužnel a pribral 8 kíl. Špeciálna strava len toľko, že vynechal jedlá, v ktorých je cukor, kolegyňa mu kupovala jogurty a syn a okrem mäsa veľa vajíčok. Chlapec mal skoliózu. Tá sa mu ani zlepšila z 19 % na 14%, a chrbát ho už nebolí a nehrbí sa.
Samozrejme, ak máš averziu voči posilovni, nechoď tam, aj keď by Ti mala prospieť. Pri prechádzke si trénuješ pľúca, nohy a srdce. Chrbát nie. A prvé problémy s chrbticou sa väčšine ľudí objavujú okolo tridsiatky. Je stále lepšie predchádzať im ako riešiť vtedy, keď už bolí.
Ďalším benefitom cvičenia, je ani nie nárast svalov, ale to, že tým pádom je človek hladnejší, a má tendenciu zjesť viac kalórií, ako pohybom spáli. Ja keď som chodievala do posilovne, som mala potom vynikajúci apetít a aj som pribrala. Teraz som si nemerala, či do svalov alebo tuku, jedálniček som si nezmenila, iba trochu pridala. :-))

dalsi

tiez som prave taky chudy, a nastrocny uz davno niesom, chcem pribrat, no nepodarilo sa,, a to som mal aj fyzicky velmi tazke zamestnanie, aj sedave, velmi vela jem, aj som kupoval proteiny,, aj som cvicil, posiloval (no uznavam ze mozno zle).
Ten kreatin vyskusam,, svitla nadej :D

Tomas12345

ahjaj :

Lenže ja som aj z internetu vyčítal že ono naozaj tie bielkoviny metabolizmus zrýchlujú :

"Proteíny spôsobujú nárast termického efektu. Tým pádom sa zvýši rýchlosť metabolizmu o 15 – 30 % – pre porovnanie pri sacharidoch je to o 5 – 10 % a pri tukoch o 0 – 3 %."

-odkaz odstránený-

tomas, ak chceš pribrať, choď do posilovne na konzultáciu s osobným trénerom. Bielkoviny neurýchľujú metabolizmus, len dávajú dlhší pocit sýtosti ako sacharidy - nepriberieš z nich. Dobreuz spomínal plnotučné mlieko, čo považujem za celkom dobrú voľbu. Ale rovnako aj plnotučný jogurt, alebo kefír, tie Ti dajú navyše aj probiotické baktérie na posilnenie imunity.

Tá posilka neviem či by bola pre mna nejaké dobrá, predsa len zober si tých kulturistov čo posiluju a zdvíhaju niekolko desiatky tazke cinky a vela z nich dokonca i má specialnu proteinovu stravu a svaly im rastu tak len pozvolne a velmi postupne, tak o čo menej by niečo narástlo mne kebyže zdvíham nejaké kilové činky. V tomto si nemyslim ze by som dosiahol nejaký výraznejší progres na váhe.

Skor ma láka pribrať v tukoch. Proste sa nejako vykrmit, len neviem čím, z mäsa nejako moc neviem pribrať. Takže hovoríš že by som mohol vyskusať to plnotučne mlieko ? A aké dávky by som mával piť denne ? A popri tom plnotučnom mlieku čo ešte takého by si mi odporučila ?

Kreatinin určite nie. Jednak to že kreatinin zahustuje krv a posobi tak negatívne na srdce, a jednak i zatazuje obličky.

www.upoly.sk

Tomas12345

dobreuz :

Ak ide o dezinformácie prečo mi nevieš ani jednu dezinformáciu dokázať ? Vždy ked s tebou diskutujem a vymenujem ty nejaké argumenty tak vzdycky ked nevies argumentovat tak odídeš z diskusie.

Nikto z nás nevie všetko, a ako som už povedal, treba si svoju chybu priznať ak ju druhí dokážu. A ked hovoríme o dezinformáciach tak si ten posledný ktorí by mal z tohto niekoho obvinovať, ty ktorí tvrdíš že:

1: telo človeka neprežije ak schudne zo svalov pár kil,

2 : Myslíš si že teplá voda, telo otepluje

3: Clovek dostane hnačku z jedla ktoré mu nechutí,

4 : Myslíš si že z čaju človek hnačku nedostane ale z teplej vody (čo je to samé( už zrazu hnačku dostane

5 : Nadávaš na doktorov, a namiesto rád doktorov sa riadiš a presadzuješ rady od pseudo odbornikov z youtube

6: Más fobiu z tuku, ak má niekto o pár kilo viac tuku tak už prehlasuješ ako je to nezdravé,

7 : Myslíš si že človek počas choroby nechudne

8 : Zastávaš sa názoru anorektičiek, dokonca aj osoby s BMI pohybujucim sa okolo 18 oznacujes za osoby s normálnou postavou

9 : Prehlasuješ tu nesprávne informácie o tom kolko % tvorí voda v ludskom tele

10 : Každý kto nebehá polmaratony neschudne

A mohol by som pokračovať, len už si teraz neviem rozpametat na dalsie veci. Takze "dobreuz" ty neoznacuj niekoho za vedomeho siritela dezinformacii. Mne ak niekto dokáže že sa v niečom mýlim, tak si svoju chybu priznám. Tebe ale ked clovek aj dokáže že sa mýliš, chybu si nepriznáš, a ked ty niekto dokáže a ty nevieš už dalej argumentovať, tak prestaneš odpovedať, odídeš z diskusie, odbočuješ od témy, začneš s urážkami, alebo zautočiš na gramatiku.

dobreuz

Kreatín pomáha na 100%, proste to funguje tak že naviaže vodu do svalov, takže telo bude mať cca o 3l vody viac čiže + 3,3 kg váhy a aj maximálna sila sa zväčší o nejaké malé % pretože sa svaly „napumpujú“ a 5 g je úplne bezpečná dávka a žiadne „nasycovacie“ fázy nie sú nutné. Alebo kto nemá žiadny problém s laktózou a má silný žalúdok môže skúsiť piť smotanu so 16% tuku, tam neexistuje žeby človek nenabral. A nemajte komplexy z toho že ste chudí, ja som tiež chudý a dám napríklad až do 240 kg na legpresse alebo 150 kg výpony s lýtkami atď... Len to chce drinu a poctivú životosprávu.

Daavid

Naozaj si myslím, že to zmeniť nejde.
Tiež som moc chudý, presne ako sa tu dotyčná sťažuje, že telíčko pätnásť ročného. Len ja mám dvadsaťosem rokov.
Myslím si, že zmeniť nejde, už len pre môj extrémne rýchly metabolizmus. Trinásť rokov mám furt tú istú váhu a skúšal som sa prejedať, aj nejaké rady, no nič. Cvičil som, pravidelne makal v posilke a výsledok? Nič!
Je to asi prekliatie niektorých chlapov. Hej, ženám sa to nepáči a nepriťahuje ich to, ale kašlať na to. Tak som chudučký a aj tak nie je nič lepšie ako stretnúť ženu, ktorá ocení aký si a nebude chcieť na tebe niečo meniť.

ahjaj

tomas, ak chceš pribrať, choď do posilovne na konzultáciu s osobným trénerom. Bielkoviny neurýchľujú metabolizmus, len dávajú dlhší pocit sýtosti ako sacharidy - nepriberieš z nich. Dobreuz spomínal plnotučné mlieko, čo považujem za celkom dobrú voľbu. Ale rovnako aj plnotučný jogurt, alebo kefír, tie Ti dajú navyše aj probiotické baktérie na posilnenie imunity.
Správne priberanie sa robí silovým cvičením a naberaním svalov. Znamená to nie beh, alebo korčuľovanie, lebo tam toho veľa aj spáliš, ale napr. činky a podobne. Keby si cvičil v posilovni 3 mesiace, pribral by si a to nie na tuk, ale na svaly. A cvičiť môžeš aj keď máš problémy so srdcom. Tam ide o to, srdce nezaťažovať nadmerne nejakými rýchlymi aktivitami, ako je beh a podobne, nevyčerpať sa nadmerne. Ale z toho, že budeš dvíhať v rukách spočiatku iba kilové alebo 1,5 kilové činky na rôzny spôsob, sa Ti iba zlepší stav svalstva paží a aj chrbtice a srdcu neublížiš. Rovnako nohami. Sú tam také stroje, že si v poloľahu a máš sa zaprieť nohami do časti toho stroja. Spevní Ti to svalstvo na nohách, prospeje krížovej časti chrbtice, a naberieš svaly na stehnách.
Ono to prebieha tak, že v prvej fáze spevníš existujúce svaly, aby boli schopné znášať bez poranenia väčšiu záťaž. Potom ich pomaly a postupne viac zaťažuješ, aby aj narástli. Posilovňa je dobrá pre to, že kto má nadváhu, schudne a vytvaruje si krajšie telo, a kto je chudý, ten naberie svaly. Preto je potrebný aj individuálny program. Plnoštíhly sa venujú cvikom na pálenie tukov. Ty sa rozcvičíš a po rozcvičke sa venuješ budovaniu svalov. Kreatinín, ktorý spomenul dobreuz posúdiť neviem. Mám nedôveru v takéto prípravky, zrejme sú vhodné skôr pre športovcov, ktorí sa venujú športu viac hodín denne, ako pre bežného človeka, ktorý si potrebuje trochu zašportovať 2-3 krát za týždeň, aby si tým kompenzoval nedostatok pohybu v bežnom živote.