V oku sa mi niečo pohybuje, čo je to?

Príspevok v téme: V oku sa mi niečo pohybuje, čo je to?
hruby

Dobry den,

chcel by som vediet co to je ked sa mi v oku uz asi rok pohybuju priesvitne tvary v tvare koralikov, su zavisle od mojho pohybu oka, mam len 15 rokov a mam uz take problemy. V PC niesom vobec a TV pozrem obcas, nedavno som kvoli tomu zacal zdravo stravovat. Nemoze to byt kvoli dospievaniu alebo akne? Chcem sa toho velmi zbavit dakujem. P.S mam to niekedy rano a ked nato myslim tak sa to zachvilu zjavi, alebo ked pozrem do neba. Ked som bol v Tatrach, tak som to videl zriedkavo. Dik!

opa

prave som o tvojom probleme cital,ked som sa informoval o mojom vyvoji sedeho zakalu a postupe operacie.pre teba radostnu spravu. nie je to ani male cierne pohybujuce ciarky nic zavazne.obcas to ma kazdy clovek,ale si niekedy ani neuvedomuje.NEBOJ SA S TOHO ESTE NIKTO NEOSLEPOL.ak sa kvoli tomu trapis,chod ocnemu a ten ta posle domov.max. ti predpise tzv umele slzy aby si tam necakal nadarmo.

RNG

Floaters, drobne bielkovinne utvati v sklovci su obvykle vysledok nizkej enzymatickej cinnosti.Niekedy sa nazhromazdia aj v sosovke, hlavne u starsich ludi, kde sposobia zakaly(cataract)
Niektore aminokyseliny , hlavne l-carnosine znizuju pravdepodobnost glykacie bielkovin(glykacia vytvara nerozpustne zhluky) a niektore proteolyticke enzymi ich rozbijaju.
Zatial je o tom dost malo informacii, zialbohu.Ale enzymi vseobecne cistia telo, to je dnes uz zname.

susedqa

je len tolko k vasim funny problemom :D je to len prach na vasom oku ktory vidite :D preto ked sa zahladite na oblohu tak to zvacsa vidite ...ziadne cervy v oku nemate ani koraliky len vidite tu jemnu strukturu prachovy castic na povrchu oka ...a asi nehavarujes pocas cesty autom :D jedine keby si mal tolko prachu v aute :D

hruby

A niekde som tu na fore cital ze jeden hovoril ze to moze byt zapal sietnice ze to az vedie k oslepeniu ze s tym musim ist k ocnej, ale mne sa tam moc nechce mam vela prace, ale bojim sa lebo ja nemam len to ja mam aj take 0,001 mm presvitne bodky ktore vidim v svetlom pozadi a na neby :-/. Nemusim ist s tym ku ocnej? Nebudem s toho slepy?

hruby

Moc diki za odpovede, aj z mojho okolia to ma vacsina ludi, ale ty vacsinou sedia za PC ako ja pred rokom, teraz som len obcas, kvoli skole atd. Potesili ste ma ze tym netrpim len ja, ale mamo tazku, ked sa mi to nahodou objavi neda sa to hned zbavit tak aby som to uz nevidel lebo sa bojim ze ked budem mat 18 a robit vodicak tak ze na cestu sa musi sustredit ale bojim sa ze sa mi to vtedy objavi a mozem havarovat :-/

anon

No ja neviem ako sa to vola, ale kdesi som cital, ze tym trpi viac ludi a je to v celku normale. Ide o to, ze v oku je nieco ako rosol(sklovec) v nom sa mozu vytvarat zrazeniny a tie vydis ako vlockym(ciarky) ktore poletuju sem a tam v oku, pricom vlastne plavu v sklovci. Ked sa rano zobudim, tak aj ja obcas vidim take plavajuce ciarky, no len vtedy, tek sa na ne sustredim.
Pozri si:
www.primar.sk