Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Poradte zamestavatelovi

Príspevok v téme: Poradte zamestavatelovi
Zamestnavatel50

Potreboval by som pohlad obycajnych ludi na takuto vec. Zamestanavam zeny v sluzbach na trvaly pracovny pomer. Poskytuju rozne sluzby v salonoch krasy. (kadernictvo, masaze, kozmetika, pedikura, manikura). Salony su vytazene tak, ze mi v prevadzke staci vzdy iba jedna pracovnicka na danu sluzbu, viac zakaznikov sa neda zohnat, aby uzivila viacej pracovnicok. No a teraz mi jedna oznamila, ze je tehotna a ze planuje ostat na materskej 2 roky, ja jej to schvalujem, rodina je prirorita, lenze ja mam teraz velky problem. Neda sa vobec zohnat zamestnankyna na zastupovanie pocas MD, kazda s ktorou som hovoril chce iba trvaly pracovny pomer na dobu neurcitu, lebo chce mat istotu. Ja teraz neviem co s tym. Vypadok jednej sluzby na vyse 2 roky si nemozem dovolit, lebo mam to nastavne tak, ze aby bolo zaplateny najom priestorov, energie atd. a bez jednej by som mohol rovno cely salon zatvorit. Zaroven vsak nemozem zohnat docasnu pracovnu silu, iba trvalu, takze ta mi potom neodide a pre zamestnankynu na materskej nebudem mat po jej navrate pracovne miesto a neviem jej dat ani inu pracu. Co mam podla vas robit? Ako to vidite vy zamestnani ludia, ze co by ste vnimali ako ferove zo strany zamestnavatela vediac o tychto veciach o ktorych pisem? Dakujem.

balance

tak daj inzerat aj poziadavku na urad prace, vycap to na stranku, na dvere salonu. na ucnovsku skolu. mne by bolo praveze fajn, ze len na zastupovanie pocas MD, nechcem byt niekde navzdy.

Zamestnavatel50

balance, toto riesim uz 5 mesiacov, kazdy den, na inzeraty som uz minul strasne vela penazi. Viem lahko zohnat na TPP, ale nie na zastupovanie. Vyhodit ju nemozem, je chranena zakonom, ma na to zakonny narok a jej miesto tiez nemozem zrusit.
Uz mi to inak nepride iba, ze ona bude po materskej sediet doma a ja jej budem z mojich uspor platit vyplaty, kym sa to nejako nevyriesi.

Zamestnavatel50

addeline, ja to uz robim 10 rokov, stav je stale ten isty, len som tam mal vzdy starsie zeny, ktore neotehotneli. Jedna mi odisla do dochodku, tak som zobral za nu tuto mladu 24-rocnu a vypomstilo sa mi to. Vravela, ze neplanuje mat dieta, ja som jej hovoril, ze sice viem, ze sa na to ako zamestnavatel nemam pytat, ale som jej vysvetlil, ako fungujeme, ze vypadok cloveka je pre mna velky problem. Teraz opomeniem, ako sa zachovala. Ja mam stale miesta, nemam fluktuaciu ziadnu a do dochodku nepojde nik minimalne 5 rokov. Nemozem sa ako zamestnavatel zachovat nezodpovedne, ze budem ratat s tym, ze sa snad nieco za 2 roky udeje. Zamestnavat ludi je velka zodpovednost, zivim cele rodiny a nemozem si dovolit robit nieco zivelne. Uz PN-ky su velky problem. A nemozem ani zrusit jej miesto a dat jej odstupne. Stve ma, ze vlada sice chrani tehotne zeny, ale nemysli na taketo veci, ze co ma potom zamestnavatel s tym robit?

balance

hladaj dalej. navyse, ako si chces zabezpecit, aby bola sikovna, co ak je nemozna a ty ju nebudes moct vyhodit. ked vies co chces, hladaj dalej.

adellline

..vzala by som tu novu..za dva roky sa moze toho vela zmenit..ona sa mozno uz nebude chciet vratit..mozno sa to zvysi a budes ich potrebovat viac..