Poradte zamestavatelovi

Príspevok v téme: Poradte zamestavatelovi
Zamestnavatel50

Potreboval by som pohlad obycajnych ludi na takuto vec. Zamestanavam zeny v sluzbach na trvaly pracovny pomer. Poskytuju rozne sluzby v salonoch krasy. (kadernictvo, masaze, kozmetika, pedikura, manikura). Salony su vytazene tak, ze mi v prevadzke staci vzdy iba jedna pracovnicka na danu sluzbu, viac zakaznikov sa neda zohnat, aby uzivila viacej pracovnicok. No a teraz mi jedna oznamila, ze je tehotna a ze planuje ostat na materskej 2 roky, ja jej to schvalujem, rodina je prirorita, lenze ja mam teraz velky problem. Neda sa vobec zohnat zamestnankyna na zastupovanie pocas MD, kazda s ktorou som hovoril chce iba trvaly pracovny pomer na dobu neurcitu, lebo chce mat istotu. Ja teraz neviem co s tym. Vypadok jednej sluzby na vyse 2 roky si nemozem dovolit, lebo mam to nastavne tak, ze aby bolo zaplateny najom priestorov, energie atd. a bez jednej by som mohol rovno cely salon zatvorit. Zaroven vsak nemozem zohnat docasnu pracovnu silu, iba trvalu, takze ta mi potom neodide a pre zamestnankynu na materskej nebudem mat po jej navrate pracovne miesto a neviem jej dat ani inu pracu. Co mam podla vas robit? Ako to vidite vy zamestnani ludia, ze co by ste vnimali ako ferove zo strany zamestnavatela vediac o tychto veciach o ktorych pisem? Dakujem.

Zamestnavatel50

Ahjaj - platit budem ako doteraz bol plat a zaplati ju z toho ta agentura. Mne z toho vyslo, ze jej daju menej ako keby som ju zamestnal ja, len ona vraj bude s tym spokojna. Boli mi ju ukazat, ale povedali mi, aby som sa s nou o plate nebavil.
A k tym, co tu riesia jej tehotnost. Ona je vydata, len vravela, ze nechcu dieta minimalne 5 rokov, ze maju aj nejake pozicky, ze si to nemozu dovolit a ze potom mi niekoho za seba zozenie, ze ma sestru, ktora by ju zastupila. V dobe antikoncepcie sa to hadam da planovat. No a potom este vyplynulo z jej vyjadrenia, ze to sice sestre povedala, no ona tiez ratala s tym, ze za 5 rokov, lebo je v zahranici a planuje sa sem vratit. Teraz vsak este nie.

BJ_2

To, ze bude mat decko, ti ziadna zena dopredu nepovie. To sa moze aj prihodit. Takisto si moze najst priatela a zrazu sa to zmeni behom pol roka sa rozhodnu. Dokonca, ani ti to nepovie, lebo vie, ze mozes potom zobrat inu a potom akoze zahra, ze sa prihodilo, a neplanovala to.

Je to dovod, preco zamestnavatelia radsej uprednostnia muza. Ak sa da vybrat. Akoze ja to nemam rad, ale tu mas priklad, preco to tak proste je. Tiez vidis ake problemy ti to ako zamestanavatelovi spravi.

Inak, preco si neopuzil moznost na 2 roky zobrat na dobu neurcitu a potom prepustit? To mas len 2mesacnu sumu zaplatit. Cize 24 mesiacov a potom 2 mesiace navyse zaplatit. Mohol si jej dat nizsi plato o 50 eur, a to by si aj pomaly zarobilo za tie 2 roky na tu vypovedku.

denisaf

zamestnavatel kazdy chce tpp nikto nechce pracovat za 5 slivak na dohodu alebo na dobu urcitu. Vzi sa do tych ludi kazdy chcem stabilitu a plat.

Zamestnavatel50

Takze problem vyrieseny cez personalnu agenturu, ktora mi da jednu super Ukrajinku. Ona bude zamestnana u nich a mne urobia personalny leasing na dobu, aku budem potrebovat. Ak ste tu nejaki ini zamestnavatelia, tak budem rad, ak vam tato moja rada pomoze riesit taketo problemy.

Pag33

A možno si na takéto činnosti otvoriť živnosť? Ešte v histórii ľudstva sa nestalo, že by takéto činnosti podliehali zdaneniu a tobôž nie už dvojitému! Na polovičný úväzok - to si treba vysvetliť, že akože len s jedným prsom von, či ako? Tam si Divočina? Ty by si tak pracovala? Takýmto nechutným štýlom na pol úväzku?:-)

balance

ja som to nemyslela v tom zmysle, ze ti neverim, ale vo vseobecnosti uz malo ludi podla mna zamestnava, hlavne mensie firmy, kedze vsetko ide statu. ale ked vladzes, tak dobre; skus tuto novu na zivnost, budes to mat lepsie.

ahjaj

napadlo ma, že čo by sa stalo, keby si ponúkol nejakej pracovať v Tvojom salóne, kto má živnostenský list. Hradila by Ti pätinu nákladov na salón, plus by si hradila materiál. Ty by si nemal žiadny zisk, len by tam neostalo prázdne miesto a niekto by Ti hradil pätinu nákladov. Pre nejakého začínajúceho živnostníka, kto si nevie prenajať priestor by to mohlo byť výhodné, či?