Mam sancu dostat sa na medicinu?

Príspevok v téme: Mam sancu dostat sa na medicinu?
Vilo55

Ahojte,
som byvaly student obchodnej akademie, rok som zostal doma, aby som sa mohol pripravovat na prijimacky na medicinu. Avsak to velmi nevyslo, z chemie takmer nic neviem (len zakladny uvod, atomy.. a z podkladov mozno prvych 100 otazok) a z biologie viem tak 400 otazok z modeloviek. Aj to stale zabudam, ak si ich napr. tyzden nepozriem. Do prijimaciek zostava nieco vyse 2 mesiacov.. Chcem sa spytat ludi, ktori maju osobnu skusenost, oplati sa este zamakat alebo to uz nema cenu? Hlasim sa do BA na LF UK a do MT. Dakujem za odpoved.

Smolkoo

Ako studentke mediciny sa mi neda nevyjadrit k tomu, co som si v tejto teme precitala. Asi k najvacsiemu bludu, ktory som kedy o studiu mediciny citala (a ze ich bolo..), a to, ze vraj „prijimacky su to najtazsie, co cloveka pocas studia caka”. Ked to tvrdila slecna, ktora este prijimackami ani nepresla a ma ocividne iluzie o studiu na takejto skole, beriem, ale ked to tu napise udajne studentka mediciny, az sa mi nechce verit. To musel byt jedine fake koment.
Ludia, logicky, ked prijimacky su zo stredoskolskeho uciva, tak nebudu to najtazsie z celeho studia. Nehovorim, ze boli jednoduche, bolo tam vela veci, ktore uz na medicine clovek nevyuzije, bol to obrovsky stres sa tam dostat, ale zeby to bolo to najtazsie? :D :D Prosim pekne, v prvom rocniku je lekarska chemia - na skuske sa pocitaju priklady - kde to dalej v studiu vyuzijem? Dalej, druhy rocnik - lekarska biochemia - postrach studnetov bratislavskej LFUK, kde vyuzijem tie kopy vzorcov, cyklov ako lekarka? Treti rocnik - lekarska mikrobiologia - skuska cisto o memorovani sa faktov, tiez casto takych, ktore su vam absolutne k nicomu. Stvrty rocnik - klinicka biochemia - nevyjadrujem sa. Na skole sa uci ovela viac nepotrebnych veci pre profesiu lekara, treba ich zmaknut za ovela kratsi cas. Nie vzdy sa stretnete s vludnym pristupom, nie vzdy vyjde skuska, co znacne skomplikuje studium. Poznam ludi, ktori odkedy studuju medicinu, nemaju letne prazdniny, lebo sedia nad knihami a ucia sa na neurobene skusky - a to ti ludia vobec nie su hlupi.
Na prijimacky ma clovek casu, kolko si sam navoli. Doteraz si pamatam dievca, ktore sa ucilo podklady uz v prvaku na gympli… ale aj takych, ktori sa zacali ucit par mesiacov pred a dostali sa s prehladom na prvykrat. Je to len pisomny test, ziadna ustna, cize realne sa stava, ze ludia sa bifli veci, ktorym nerozumeju, pokruzkuju nabiflene odpovede bez toho, aby im rozumeli - na skole mate pisomnu, nasledne ustnu skusku, kde nikoho neoklamete, ked neviete.
Nad takymto tvrdenim, ktore tu zaznelo, sa realny student mediciny len pousmeje, neexistuje, aby to kvitoval.

Hahaha

Leninna- aj karamba, boh ochranuj aby si sa dostala na medinu. Aj to co ty pises je vysmevne. Tiez ako citam si prijimacky nerobila a vies o tom velke makove :DDD nechcem sa nikoho zastavat ale studujem 4. Rocnik na lfuk a prijimacky boli to najhorsie pretoze tam mas veci na ktorych sa lahko nachytas. A do BA sa “lahko” vobec nedostanes, o rok nam napis ty mudra, ci ti to vyslo jo? :xd. Potrebujes sa sakra moc sustredit aby si sa nepomylila. Ja som z 8rocneho gympla, dostala som sa na 3 skoly v ČR a na vsetky u nas na SK. Len kvoli rodine som zostala “doma”. Mam spoluziaka vyuceneho cukrara a zvlada niektore predmety lepsie ako my, hlavne prakticke. Ludia prosim, ktori ste prah fakulty neprekrocili ani vo sne tak neradte... zbytocne tym demotivujete a poburujete ludi. Peace

Leninna

Kde si vycital, ze nemam maturitu?
K tomu rozumu- neviem, kto ma potrebu hlupo urazat, ci ja, ci ty.
Ja som len dotycnej napisala, nech nesiri bludy, ked na taku skolu nechodi. Ja tiez nie, tak si nejdem dovolit pisat, ze prijimacky su tam najtazsie skusky. Ako to moze zhodnotit, ked este ani tie prijimacky nepisala?

Lenin4

"to je prinajmensom usmevne a velmi odvazne od osoby, ktora sa tam este ani nedostala. Ale vela stastia aj tebe :D :D" si dovoli pisat taka, ktora nema este maturitu za sebou, ale arogancie, drzosti, povysenosti, nadutosti viac ako rozumu v hlave. bude z teba "dobraaa" doktorka, na patologii?

Leninna

V ramci prokrastinacie som zabludila na toto forum a aj napriek tomu, ze uz nie je aktualne, neda mi sa nevyjadrit. Moj brat bol na tom pred rokom priblizne podobne, akurat bol z priemyselnej skoly. Ale posledne mesiace pred prijimackami zabral naplno a teraz je tam. :) Najhorsie je sa nechat odradit recami inych ludi a demotivovat sa.. Tak ak si sa nakoniec rozhodol, ze pojdes aj buduci rok, ak to nevyjde, tak sa poriadne uc a skus aj Cesko!! :) Ja sa buduci rok budem tiez pokusat o medicinu. :)

Sisasss- prepac, ale pises bludy a o medicine nic nevies, ked si myslis, ze prijimacky su tam najtazsou skuskou. :D :D A hlavne tie podklady do Bratislavy, kde mas 3000 otazok a len z nich su prijimacky.. V Cesku taku skolu nenajdes, kde sa takto “lahko” dostanes k studiu. Samozrejme, su tam veci, ktore clovek na medicine uz nevyuzije, ale tvrdit, ze je to najtazsia skuska za cele studium, to je prinajmensom usmevne a velmi odvazne od osoby, ktora sa tam este ani nedostala. Ale vela stastia aj tebe :D :D

Medickakatka

Suhlasim s prispevkom nizsie.
Zaujimalo by ma, co si robil rok doma, ked si sa nestihol nic naucit v podstate.. Mam kamosku, co sla z OA na medicinu, pripravovala sa pocas maturitneho rocnika a dala to na prvykrat. Na medicinu to musis mat v sebe- sadnut si ku kniham a ucit sa. Myslim, ze ked si bol rok doma a nepresiel si si cele gymnazialne ucivo, nemas na medicine co robit. Lebo bud na to nemas intelektualne, alebo si proste lajdak. Sice to znie hnusne, viem, o com pisem.. Radsej zvol nieco ine, vela stastia. ;)

Ev1nka

Neviem, ci niektori z komentujucich robili vobec prijimacky na medicinu. Ja netvrdim, ze sa treba tie podklady biflit rok dopredu. Ale aspon s doberanim gymnazialnej biologie a chemie treba zacat (podla vlastnej potreby) znacne skor. Myslim, ze teraz je uz dost neskoro, keby si aspon dalej v chemii a rozumies jej.. Ale takto vobec. Podla mojho realneho uhla pohladu mas 2 moznosti: 1. je zacat sa uz teraz poriadne ucit na prijimacky 2020 (nie odkadat, kazdy den nieco!!) alebo 2. vybrat si zdravotnicky odbor, kde mas ovela vyssiu sancu sa dostat, napr. taka urgentna starostlivost.

Ono, casto ludia vidia v medicine to, ze budu chodit v bielych plastoch s fonendoskopom a fotit si na net, kolko maju oni ucenia (ake hrozne, ved chcu byt lekari!!), ale o tom nie je medicina. A ani samotna priprava na nu. To si musis proste nad tie knihy sadnut a ucit sa, ucit sa, ucit sa. Inak na medicine (ak by si sa aj dostal) velmi rychlo poletis.

Nechcela som demotivovat. Praveze ak to chces, sanca tam je, ale az po riadnej priprave a buduci rok. Vela gymnazistov, sikovnych, ktori sa poriadne ucili, sa dostali na 2.-3.krat, tak si to nepredstavuj tak, ze teraz za cca 2mesiace dozenies gymplacke ucivo a naucis sa bezchybne podklady. Na to si mal skutocne mysliet skor.

Vela stastia pri rozhodovani a uceni sa.

GOING

Vilo55 , nešpekuluj a uč sa. Kamarátka minulý rok v BA urobila druhá najlepšie prijímacie skúšky a je tam.
Pochybnosti sú naši najväčší zradcovia.