Mam sancu dostat sa na medicinu?

Príspevok v téme: Mam sancu dostat sa na medicinu?
Vilo55

Ahojte,
som byvaly student obchodnej akademie, rok som zostal doma, aby som sa mohol pripravovat na prijimacky na medicinu. Avsak to velmi nevyslo, z chemie takmer nic neviem (len zakladny uvod, atomy.. a z podkladov mozno prvych 100 otazok) a z biologie viem tak 400 otazok z modeloviek. Aj to stale zabudam, ak si ich napr. tyzden nepozriem. Do prijimaciek zostava nieco vyse 2 mesiacov.. Chcem sa spytat ludi, ktori maju osobnu skusenost, oplati sa este zamakat alebo to uz nema cenu? Hlasim sa do BA na LF UK a do MT. Dakujem za odpoved.

Leon15

Villo55 - oplatilo by sa zamakať, ak by si to chcel na sto percent. Ale z tvojho príspevku necítiť, či to chceš ozaj robiť. Obchodná akadémia je absolútne odlišné pole pôsobnosti. Ale - budiš, je možné, že si precitol a zistil, že je to to, čo by si chcel robiť v živote, čo by ťa napĺňalo, čo by si zvládol. Za medicínou musíš vidieť v prvom rade ľudí, ktorým chceš pomôcť - úprimne, že cítiš, že medicína a pomoc ľuďom by mala byť tvojim poslaním. Nie preto, že to chcú trebárs rodičia...alebo je to prestíž. Medicína je veda náročná, vyžaduje len najlepších z najlepších - a tak to má byť. Ak vieš prečo to chceš robiť, máš cieľ a chceš dať do toho srdce a všetko - tak sa oplatí zamakať, v opačnom prípade hľadaj iný zmysel, kde budeš užitočný.

sijj

Sustreduješ sa na jeden typ školy, vyber si aj nejaku inu radšej.,lahšiu
a navyše bližšie k bydlisku.,
A čo na to rodičia.,(:

Kikirik

Ked si to vezmes zabil si rok casu uplne zbytocne a vyhovaras sa ze si sa snazil k tomu dostat ale bolo to tazke? Medicina je tazka musis si vela odopriet kvoli uceniu a nik ta tam nebude tlacit do ucenia a nutit ak to nedokazes sam ta skola nie je pre teba. Ked si videl ze chemia je nad tvoje sily mal si hned riesit doucovanie najlepsie u chemikara z gympla a nie teraz ked vidis ze si v koncoch a hori ti pod zadkom sam sebe slubujes ze zamakas. A doteraz si robil co? Takto chces i studovat? Ti poviem rovno ze taki na skole boli ale nie dlho raz sa to zosype a potom nevies ktoru skusku skor a co preniest do dalsieho semestra...

Kikirik

Vilo55 sancu mas vzdy ale treba byt realista a sam pises ze z chemie vela dokopy nevies. Poznam ludi co im medina vysla na 3.krat ale i takeho co zabil 5 rokov tym ze sa skusal dostat na medinu a neuspesne a nedal si povedat ze i ked to chce tak na to nema. Prijimacky su blbe v tom ze pokus mas na rozdiel od skusok len 1 v dany rok a ver mi ze tam chodia fakt namakani ludia co stratia par bodov a potom drzia hranicu prijatych dost vysoko. Neviem kolkokrat si uz skusal prijimacky ale stanov si realne moznosti a ber do uvahy svoje studijne schopnosti svoj vek to ze medina sa studuje 6 rokov a ak by si vyletel v prvaku kde mas chemiu biofyziku skolne pri prekroceni dlzky studia je vysoke naposledy co viem 1800eur za rok a s chemiou nie je koniec v druhaku ta caka biochemia z ktorej na LFUK mnohi vyleteli zo skoly. A ako bonus po skonceni mediciny mas titul ale este potrebujes 5 rokov praxe aby si siel robit atestaciu cize zas sa ucis. A v dnesnej dobe uz to nie je o poslani uz na skole stratis kopec iluzii a v praxi i chut pracovat s ludmi.

Sisasss

Ahoj. V prvom rade.. pane bože :D skoro som spadla zo stoličky keď mi kamarátka poslala screen tvojho príspevku. Hneď mi napadlo že je to paródia na mňa, ale asi nie je. Úplne ako keby čítam svoj príbeh. Minulý rok v máji som odmaturovala na obchodke, rok som sa zostala doma učiť. Som na tom ako ty, veľa zabúdam. Má to ale význam, obrovský! Zamakať. Nevzdávaj to. Prijímačky sú jednou z najťažších skúšok na medine (ak nie najťažšia), pretože tam máš také hlúposti ktoré už nikdy nikde nevyužiješ (hejty na mňa). Haha napadol mi príklad "ploskonosé opice" ak si sa tam v bio už prebojoval. Rada by som si s tebou popísala lebo si prvý svojho druhu (so mnou), ktorý chce zmeniť svoj osud, pretože tiež si neviem predstaviť robiť v budúcnosti niečo iné. Teda nikoho iného zatiaľ nepoznám.

sisasss@centrum.sk

Budem rada ak mi napíšeš. Mohli by sme spolu poohovárať obchodku, nešťastné účtovníctvo, život na úrade práce a trošku sa potiahnuť v tej príprave. Kamarátov nikdy nie je dosť :)

Budem sa tešiť :-)

sijj

To nie je trolovanie ale naozaj, skutočnosť. Naročne.
Nepoznaš to a chceš to robiť.
Načo sa pýtaš ked si už davno rozhodnutý , a všetko ti je jasné. Pokoru musíš mať ešte.

KLaudiia97

A neuvazoval si nad CZ? Tam su o dost lahsie prijimacky. No na druhej strane, ak mas problem s chemiou a nedoucil si sa ju teraz cez rok, tak ver tomu, ze aj na to raz pride, ked ju budes potrebovat a tam ti uz nebudu stacit len zaklady, lebo to ucivo sa postupne nabaluje.
Mozes to skusit, vlozit do toho vsetko, nikdy nevies kedy padne na teba stastie a dostanes sa tam. Len vies, uplne najlahsie je dostat sa na tieto skoly, no horsie vydrzat.