Môj syn

Príspevok v téme: Môj syn
Wolverine

Ahoj, mám dvojročného syna, ktorý pred cca dvomi týždňami prechladol a mierne pokašliaval. Po pár dňoch sa mi zdalo, že mu to už prechádza, ale zrazu začal oveľa viac kašľať a bol zahlienený, aj keď z nosa mu nič nešlo. Boli sme u doktorky, povedala, že je to začínajúci zápal priedušiek. Dala mu antibiotiká Sumamed, Aureius a sirup Ventolin. Hlieny sa mu z nosa už spustili, antbiotiká včera dobral. Čo ma ale trápi je, že stále kašle, aj trochu soplí. Kašel je taký riadne vlhký. Nekašle nejako často, že by ho išlo zadusiť, ale kašle. Inak je celkom čulý, hrá sa, papá. On aj keď kašle, tak nevie ešte tak riadne odkašľať, len tak zaodŕha. Neviem, či preto mu ten kašeľ tak dlho trvá.? Je to už ôsmy deň, čo sme boli u doktorky.

Omen

Wolverine, ahoj! Ja by som ešte počkala pár dní, aspoň týždeň po dobratí ATB. Je teraz hnusná chrípka...
Ak kašle vlhko, znamená to, že má ešte v dolných dýchacích cestách hlien, a ten musí von. Popočúvať ho dokážeš aj ty, prilož si ucho k hrudníku alebo chrbátiku. Ak nebudeš nič počuť, potom kašle z horných dýchacích ciest a môžu mu zatekať hlieny z nosa.
A nauč ho odkašiavať. Zober to ako hru, kašli pred ním a nech ťa napodobňuje. Touto technikou ho môžeš naučiť aj fúkať nos, príp. odsávaj mu hlieny a sleduj ich farbu, tá ti veľa napovie. To poklepkávanie pomáha, ľahšie sa mu bude odkašliavať.

Wolverine

Ahoj, ďakujem za rady. Nám Ventolin už raz doktorka predpísala, keď mala staršia dcéra zápal priedušiek. Teraz aj pri synovi. Hovorila, že je na vykašliavanie najlepší. A že ho môže užívať, kým neprestane kašľať. Ten kašeľ je taký vlhký, len nie a nie mu to prejsť. No ale v pondelok sa s ním chystám opäť k lekárke, nech ho pre istotu popočúva.

Omen

Na vysokú položku ho nedávaj spať. Ak ju chceš použiť, potom ju podlož pod hrudník tak, aby mal hlavu nižšie. Prehoď si ho cez koleno a jemne mu naklepávaj chrbátik, ktorý môžeš aj nahrievať, natierať olejčekmi. Dávaj piť prieduškové čaje, vynechaj mliečne produkty, sladké, len ľahkú stravu a nenúť ho do jedla. Zaráža ma ten Ventolin, ten sa predsa predpisuje astmatikom, a nie takým malým deťom!
Počkaj ešte pár dní a ak ti tieto rady nepomôžu, tak smer lekár.

Diana 123

Mojim deťom na vlhký kašeľ zaberú vždy mukolytiká, ako napr. Mucosolvan alebo Acc long v kombinácii so sirupom Calcium chloratum, spolu s liekmi proti alergii ako Zodac alebo Zyrtec - ale ten je myslím len na lekársky predpis. Spinkať na vysokej podložke.
Ten Ventolin sme tiež užívali - je na uvoľnenie svalstva v pľúcach, aby sa dobre odkašľalo.
Pamätám si na tie časy, keď sa išli zadusiť od kašľa.