Môj syn

Príspevok v téme: Môj syn
Wolverine

Ahoj, mám dvojročného syna, ktorý pred cca dvomi týždňami prechladol a mierne pokašliaval. Po pár dňoch sa mi zdalo, že mu to už prechádza, ale zrazu začal oveľa viac kašľať a bol zahlienený, aj keď z nosa mu nič nešlo. Boli sme u doktorky, povedala, že je to začínajúci zápal priedušiek. Dala mu antibiotiká Sumamed, Aureius a sirup Ventolin. Hlieny sa mu z nosa už spustili, antbiotiká včera dobral. Čo ma ale trápi je, že stále kašle, aj trochu soplí. Kašel je taký riadne vlhký. Nekašle nejako často, že by ho išlo zadusiť, ale kašle. Inak je celkom čulý, hrá sa, papá. On aj keď kašle, tak nevie ešte tak riadne odkašľať, len tak zaodŕha. Neviem, či preto mu ten kašeľ tak dlho trvá.? Je to už ôsmy deň, čo sme boli u doktorky.

Omen

Vždy si čítaj letáky, lebo si všetko nezapamätáš, niečo z toho zle alebo ti lekár poskytne nesprávnu informáciu.
S deťmi sa nechodí okamžite k lekárovi, ak majú soplíky, zvýšenú teplotu alebo kašlú. Každá choroba má svoj priebeh. Sleduj si deti, nauč sa ich aj ty vyšetrovať, aby si mala predstavu, čo zvládnete vy doma a kedy ísť k lekárovi. Máš internet, kde môžeš načerpať kopec informácií. Držte sa!

Omen

Nuž, máš toho veľa, ale musíš vydržať. Strach ti nepomôže, naopak je kontraproduktívny. Musíš si nastaviť myslenie tak, že sa z toho deti dostanú. V žiadnom prípade zajtra nechoď zasa k lekárke! Načo by si tam šla??? Jedine v tom prípade, ak by deťom naskočila horúčka alebo sa vyskytli nejaké nežiadúce účinky.
Ty sa psychicky pozbieraj, prestaň sa plašiť, nervačiť a stresovať, ak chceš, aby ti deti rýchlo vyzdraveli. Ony toto všetko vnímajú, tvoj pohodu aj nepohodu, ktorá spätne ovplyvňuje ich zdravotný stav. Nechaj sa na pár hodín vystriedať a vyjdi si von alebo si choď pospať.

Wolverine

Ja viem, že deti si stále predávajú choroby, len teraz je toho už veľa. Stále dokolečka už asi mesiac a pol. A teraz sa malý z toho akosi raz nemôže dostať. Tak už som z toho na nervy. V jednom kuse riešim len kašel, sople. komu mám kedy aký liek dať a tak stále dookola. A mám už nervy v kýbli.

Wolverine

Ahoj, ďakujem za odpoveď. Ja viem, že hlieny mu nespustilo to poklopkávanie. Ja väčšinou čítam príbalové letáky, ale doktorka mi hovorila, že Kaloba je na imunitu, tak potom som už letáčik nečítala. Tie sople mal aj predtým, ale už mu tak netiekli a teraz znova. Len ma znepokojuje, že včera ešte pekne odkašliaval, aj doktorka hovorila, že odkašliava, ale teraz mi ten kašeľ príde taký nie až taký odkašliavací. Nie je to typický suchý kašeľ, ale ani pekný vlhký. Taký niečo medzi tým. A aj kašle častejšie. Preto sa bojím, či sa mu k tej predchádzajúcej chorobe ešte nepridružila aj dcérina choroba. Teraz neviem, či mám zajtra zas bežať k doktorke, či čo mám urobiť. Ten Ventolin idem odzajtra postupne vysádzať. Si ma prekvapila, že je až od dvoch rokov, lebo si pamätám, že mi ho doktorka raz predpísala, keď mal len pár mesiacov. Bojím sa, že dostane zápal pľúc alebo čo. Inak je celkom akčný, behá, lieta, aj papal. Keby nemal ten kašel a sopeľ, tak by som povedala, že je o.k.

Omen

Medzi deťmi je to tak, že kým jedno vyzdravie, druhé ochorie a tak sa to stále dokolečka opakuje.
Kýchanie a soplík z tej procedúry nemá!
Kaloba nie je na imunitu, je to liek na horné dýchacie cesty! Tie mu uvoľnili hlieny v nose, začal viac sopliť a pravdepodobne spustili aj to kýchanie. Je potrebné, aby si zakaždým čítala príbalové letáčiky, zamerala sa na nežiadúce účinky a sledovala svoje deti.
Synovi cesnak nedávaj, med môžeš. Do odparovačov môžeš pridať pár kvapiek eukalyptu...
Čo sa týka dcéry, je to tak, ako si napísala: "Možno sa jej tá imunita trošku prebudila a začala trošku pracovať." Zabrali lieky na imunitu, ak máva už zvýšené teploty. Odporúčam ti využívať domácu liečbu, vyskúšať homeopatiká, otužovať deti a chrániť ich pred nadmerným užívaním liekov.

Wolverine

No neviem, lebo začal zase aj viac sopliť a kýchať. Tak neviem, či nechytil druhú vlnu od dcéry. No uvidím, čo bude ďalej.

Omen

Počkaj, kým mu kašeľ ustane a môžeš to zopakovať. Dnes max. 2x.
Zajtra hneď ráno a podľa situácie. Rob to dovtedy, kým po tejto procedúre UŽ prestane kašľať. Bude to znamenať, že sa mu DDC vyčistili od hlienov. Je to vždy lepšie, ako užívanie Ventolinu, ktorý sa mimochodom môže predpisovať AŽ po dovŕšení 2. roku dieťaťa! Nezmätkuj, nestresuj a rob to jemne. Ak sa ti niečo nebude zdať, ozvi sa. Budem tému sledovať, len sa ti neviem okamžite ozvať, ale budem tu.

Wolverine

O.K., ďakujem, nenaparujem. Ja som hrozný stresmen, čo sa týka chorôb detí. Len zakašľú a ja hneď stresujem a panikárim. A Ako často ho môžem pobúchavať?

Omen

A z čoho máš stres? Ak začal viac kašľať, potom si to robila správne. Hlieny sa z dýchacích ciest začali uvoľňovať a kašľom ich dostáva preč. Je to v poriadku. NEnaparuj ho!