Môj syn

Príspevok v téme: Môj syn
Wolverine

Ahoj, mám dvojročného syna, ktorý pred cca dvomi týždňami prechladol a mierne pokašliaval. Po pár dňoch sa mi zdalo, že mu to už prechádza, ale zrazu začal oveľa viac kašľať a bol zahlienený, aj keď z nosa mu nič nešlo. Boli sme u doktorky, povedala, že je to začínajúci zápal priedušiek. Dala mu antibiotiká Sumamed, Aureius a sirup Ventolin. Hlieny sa mu z nosa už spustili, antbiotiká včera dobral. Čo ma ale trápi je, že stále kašle, aj trochu soplí. Kašel je taký riadne vlhký. Nekašle nejako často, že by ho išlo zadusiť, ale kašle. Inak je celkom čulý, hrá sa, papá. On aj keď kašle, tak nevie ešte tak riadne odkašľať, len tak zaodŕha. Neviem, či preto mu ten kašeľ tak dlho trvá.? Je to už ôsmy deň, čo sme boli u doktorky.

Wolverine

No však nenechávam, boli sme včera u doktorky. Teraz som ho pobúchavala po tom chrbátiku a sa mi zdá, že viac kašle. Že by sa mu to začalo uvoľňovať? Mám z toho všetkého riadny stres

Omen

Tak len narýchlo: vystrčíš ukazovák a prostredník a nimi klopkáš po chrbátiku. Ostatné prsty sú skrčené. Táto technika uvoľňuje hlieny z DDC. Môžeš ju využiť aj pri dcére a vždy, keď ti deti začnú kašľať. Neskôr sa ti ešte ozvem.

Wolverine

PrettyVacant1, tak to asi nebude tým, pretože po prvé bývame v dome, po druhé vetrám každý deň minimálne dva až trikrát, po tretie na dedine je hádam lepší vzduch ako v meste.

PrettyVacant1

To všetko je podľa mňa z toho, že ten váš byt nevetráte pravidelne. Potom niet divu, že sa tie mikróby, vírusy, baktérie, prvoky, mikroskopické riasy, huby, parazity, virióny, infekcie, reducenty, machy a lišajníky, Mach a Šebestová rýchlo množia a napádajú vás ako svojich hostiteľov a škodia vám.

Wolverine

Ahoj, tak doktorka povedala, že dýchanie má lepšie, že predtým mu tam pískalo, teraz už nie. Nechala mu ešte na tri dni ten Ventolin a pridala len nejaké kvapky na imunitu - Kaloba. Tiež hovorila, že mu idú štyri očné zuby naraz a že vtedy má choroba horší priebeh a nemôže sa z toho dostať. Teplotu už dnes nemal, tak možno to bolo z tých zubov, lebo je taký nervóznejší, aj horšie spí. Aj teraz spí a chrápe pri tom. Zajtra skúsim to pobúchavanie po tom chrbátiku. Dúfam, že to pomôže. Dcéra už tiež dnes nemala teplotu, ale namiesto toho zase začala sopliť a pokašliavať. A to bola zdravá len dva týždne. Ona je tiež po troch dňoch v škôlke vždy chorá. Potom ju nechám mesiac doma, ide do škôlky a znova po troch dňoch chorá. Teraz ani nechodila do škôlky a bola zdravá dva týždne. Tiež má tú imunitu v keli. Má aj vybranú mandľu, boli sme na alergológii, tam všetko v poriadku, aj testy na imunitu boli o.k.. Doktorka jej robila aj testy na celiakiu, keďže ja ju mám, to mala tiež negatívne. Takže posledné dva mesiace sme len chorí. Neviem, čo s nimi mám ešte robiť. Začala som jej každý deň dávať cesnak s medom, tak uvidím, či to zaberie. Neviem, či to môžem dávať aj synovi, keď ešte nemá dva roky. Brala aj nejaké lieky na imunitu, ale nič moc. Akurát som zbadala, že keď ochorie, tak v posledne dobe máva zvýšenú teplotu, čo predtým nemala ani pri zápale priedušiek. Možno sa jej tá imunita trošku prebudila a začala trošku pracovať.

Wolverine

Jemu tam občas chrčí, ale keď si odkašle, tak mu to prejde. Keď v noci spí, tak keď je naboku alebo na bruchu, tak spí v kľude, ale keď je na chrbte, tak mu v nose chrčí. Ale zajtra s ním idem, pretože má druhý deň zvýšenú teplotu, cca 37,3 C. Ale neviem, či to má súvis s touto chorobou, pretože staršia dcéra asi tiež čosi chytila, lebo má tiež zvýšenú teplotu. Tak či dostal ešte aj virózu, ale ide mu aj viac zubov, tak či to má z toho. Ale som dohodnutá, že manžel bude s obidvomi čakať v aute, alebo vonku, ja v čakárni a potom ich zavolám.