Prírodnými olejmi proti akné či problematickej pleti

Táto diskusia patrí k článku: Prírodnými olejmi proti akné či problematickej pleti
Prírodnými olejmi proti akné či problematickej pleti

Aj vy bezradne stojíte pred zrkadlom a neviete, čo by zabralo na vašu problematickú pleť? Rastúci počet odborníkov v oblasti krásy a starostlivosti o pleť sa prikláňa k používaniu rastlinných olejov ako účinného prostriedku v boji proti akné.

Sandruska

od svokry som dostala na narodeniny tento pleťový olej eshop.nobilis-tilia.sk Nanášam si ho večer a ráno sa budím s veľmi príjemným pocitom hydratovanej pleti

Ivka88

@Hani123 ničoho sa nemusíte obávať, olej sa vám do pleti rýchlo vsiakne a krásne vám ju hydratuje a vyživí. Ja používam každý večer na vyčistenú pleť

Hani123

Ja mám mastnú, repsektíve zmiešanú pleť, tak som sa olejov vždy "obávala". Ale keď s tým máte dobrú skúsensosť, asi vyskúšam

AAlenkaa

Ja som používala v minulosti jojobový olej, šípkový olej a teraz používam makadamiový, ktorý je úžasný pre zrelšiu pleť, aby jej dodal potrebnú hydratáciu

Inge

Ja som mala od puberty problematickú pleť a problémy pretrvávali aj po 30tke. Chodila som pravidelne na kozmetiku a snažila sa zdravo stravovať, ale aj tak sa mi pleť stále zapalovala. Dermatologička mi poradila vyradiť všetku chémiu. Tak som začala experimentovať s prírodnou kozmetikou Nobilis. Pleť sa veľmi upokojila. Konrétne po týchto sérach na problematickú pleť eshop.nobilis-tilia.sk

Marianenka

Mne sa ráta veľmi kozmetika NAOBAY na mastnú pleť. Maju aj takú zmatnujucu radu kozmetiky. Nevysusuje a prestaneš sa mastiť.plet bude taka prirodzená. Vynikajúca. Maju to ale malo kde.Ja objednávam na bioskin.sk koli zľava a vzorkam zdarma. Skus. Ešte som používala kedysi vysoké dávky vitamínu B5 denne okolo 2 - 3 gramy niekedy viac potom a malo to geniálny účinok.. Úplne všetky vyrazky zmizli a pleť ostala prirodzena

Bubliii

Swistica inak aj to som chcela napisat. Ze argan z kazachstanu, haha. Presne ako pises, pravy len z Maroka. Ja som robila pre firmu, co tam pestuje arganovniky a potom olej (robeny vo fair-trade podmienkach) dovaza do CZ, tak mam info priamo zo zdroja.

swistica

Guverner - no ked na seba natieras fejky tak sa necuduj :-) Vychadzam z tvojho originalneho arganoveho oleja z Kazachstanu. Arganovy olej je len z Maroka a aj tam velmi zalezi na kvalite. Treba siahnut radsej po drahsom kvalitnejsom. Oleje, ktore maju nizky stupen komedonity (napr. sipkovy, arganovy, hroznovy ...) su na mastnu plet fajn. Len ich treba nanasat na plet vlhku.
No a hlavne kozmetika je velmi individualna zalezitost. Ja som napr. tvoju oblubenu Dadosens musela vyhodit, tak mojej pleti vadila. No a nenavazam sa do nej, lebo su ludia ako napr. aj ty, ktorym vyhovuje :-)

Bubliii

Neni to kravina. Po prve, autorka ani nepise, aky ma tip pleti a po druhe, neplati, ze akne sa robi len na mastnej pleti. Oleje su fajn, ale treba vyskusat. Mne napr kokosovy nesadol, arganovy ano, rovnako ruzovy nie a hroznovy ano. Mam zmiesanu plet a niekedy sa mi masti viac a niekedy je zas celkom sucha. Soaphoria ma take mensie balenia, ze sa lahko skusa a navyse zbiera obaly spat,co mi je sympaticke. Takze treba vyskusat a potom sa rozhodnut. Cenovo su tiez dostupne (arganovy je drahsi, to pozor).