Pomoc jem malo a vôbec nechudnem

Príspevok v téme: Pomoc jem malo a vôbec nechudnem
Zufalaaaaaa

Ahojte mala som psychické problémy a prepchavala som sa a pribrala som z 50 kg na 65 kg pri výške 161 cm a už dva týždne jem takto a nechudnem, som zúfalá. R: biely nízkotučný jogurt s medom a pomarančom O: hnedá ryža 100 g a varená zelenina 300 g V: biely jogurt s medom a banan. A nechudnem!!!! Kde robím chybu?? A ešte som zabudla že chodím 3 krát do týždňa behať. Prešli dva týždne čo toto dodrzujem a nič. Uz neviem čo spraviť , celú noc som preplakala. Ja mám len 20 rokov a nechcem mladosť stráviť ako tlstoska :(((((((((((

cibula484

nie, nie je na udržiavanie.
samozrejme, že na začiatku priberieš, tvoj metabolizmus je momentálne veľmi spomalený
a samozrejme, že schudneš
pokiaľ si sa prejedala, teraz začala hladovať, tvoj organizmus je v strese
a veľkom strese
ak budeš jesť tak ako som ti napísala, s chudnutim nebude problém
ver tomu, alebo nie, ja som jedla skoro raz také porcie a schudla som dosť behom krátkej doby
na druhej strane som sa veľa hýbala, bicykel, túry, dlhé prechádzky, ale nie kôli chudnutiu, bavilo ma to, moja váha šla dolu sama od seba
nebolo to mojim cieľom
takže nemaj strach začni jesť, ak na začiatku priberieš, neľakaj sa, spomalila si si metabolizmus, no pri pravidelnom jedení sa ti naštartuje, bude vedieť, že si nemusí ukladať tuk na horšie časy a začne spaľovať
ja som si takto zrýchlila metabolizmus, som ako mladšia diétovala a môj metabolizmus bol na bode mrazu
teraz zjem celú pizzu na posedenie, pecěeń krídelká, sladkosti kopec (nie každý deň, snažím sa stravovať racionálne) a moja váha je stále na tom istom čísle
dokonca som nepribrala ani cez sviatky a to som sa vyslovene prežierala
takže držím päste a NEDIÉTUJ

Zufalaaaaaa

Ale veď keď budem jesť tak ako si mi poradila tak nebudem chudnúť však to je strašné veľa jedla a pri chudnutí musí človek priať menej kalórií ako vydá . Ten tvoj jedálniček je skôr na udržiavanie a nie chudnutie . A pohyb mám , chodím behať a sem tam aj na plavaren

cibula484

a hlavne žiadne nízkotučné jogurty, ale plnotučné!
nízkotučné majú veľmi vysoký obsah cukru a žiadnu výživovú hodnotu
neboj sa tuku, z toho sa nepriberá, ani z cukrov, ale z prejedania ;)

cibula484

nechudneš práve preto, že ješ málo.
pri takejto strave si iba spomaľuješ metabolizmus, oberáš telo o živiny a budeš naďalej priberať.
začni jesť normálne a viac sa hýb, váha pôjde dolu.
hlavne žiadna hladovka
skús jesť 6x denne
príklad
raňajky-2ks nejakého pečiva+nátierka, alebo vajíčko, maslo a pod., k tomu nejaký nápoj
desiata-ovocie
obed-polievka,druhý chod + zelenina
olovrant-jogurt, cottage, a pod.
večera-čo budeš mať doma navarené, to zješ
2.večera-hrsť orieškov, tie ťa dobre zasýtia
hlavne žiadne malilinké porcie, nech sú tak akurát.
a hlavne pohyb!
ale pokiaľ budeš normálne jesť, s pohybom to preháňať nemusíš+môžeš aj nejakú tú sladkosť na desiatu, alebo aj olovrant, len to netreba preháňať
takže žiadne diéty, racionálna výživa a bude ti fajn ?