Pomoc jem malo a vôbec nechudnem

Príspevok v téme: Pomoc jem malo a vôbec nechudnem
Zufalaaaaaa

Ahojte mala som psychické problémy a prepchavala som sa a pribrala som z 50 kg na 65 kg pri výške 161 cm a už dva týždne jem takto a nechudnem, som zúfalá. R: biely nízkotučný jogurt s medom a pomarančom O: hnedá ryža 100 g a varená zelenina 300 g V: biely jogurt s medom a banan. A nechudnem!!!! Kde robím chybu?? A ešte som zabudla že chodím 3 krát do týždňa behať. Prešli dva týždne čo toto dodrzujem a nič. Uz neviem čo spraviť , celú noc som preplakala. Ja mám len 20 rokov a nechcem mladosť stráviť ako tlstoska :(((((((((((

dobreuz

Alebo to môže byť aj zadržiavaním vody, treba zvýšiť príjem draslíka aspoň na 4,7 g aby sa odôvodnil organizmus + pripájam link na informácie o draslíku že ako pomáha pri chudnutí, atď... m.youtube.com

cibula484

určite si nepriberala zo zeleniny, teoche pečiva a ovocia......
priberá sa z veľkých množstiev sladkostí, mastných jedál a väčšieho množstva prčiva, ako je prijateľné......

Zufalaaaaaa

Cibula : keby som jedla tak ako si mi napísala viem na 100 % že by som nechodil, je to strasne vela jedla , ja som približne na takomto množstve jedla priberala

cibula484

z mliečnych plnotučných výrobkov sa nepriberá, pokiaľ ich nezješ za deň 20, nemáš prečo pribrať
a vôbec nemusí behať 20km
+ veľa ľuďom nedochádza, že pre ženu je denný príjem energie 2000kcal, z toho cca 1300 potrebuje organizmus iba na to, aby trávil, dýchal, aby mohol človek rozprávať, aby fungoval mozog a pod.
zvyšných 700kcal potrebuje na hýbanie rukami, atď.
čiže ak si niekto obmedzí kalorický príjem na tých 1300 kcal aby schudol, výrazne si spomalí metabolizmus, časom sa to prejaví na jeho zdraví a rozvráti si vnútorný chod organizmu
a tuky človek potrebuje, to len média vkuse kraviny píšu
+ tvoja strava je úbohá na živiny, nečuduj sa, že nechudneš

Zufalaaaaaa

Dobreuz ale veď ja príjmam len 3600 kj a bazalny metabolizmus som si vypočítala na 6000 kj a ešte aj športujem takže mám vyšší výdaj ako príjem a nechudnem tak ako je to možné???

dobreuz

Človek musí prijať menej energie ako vydá zo seba ak chce schudnúť a metabolizmus je do značnej miery ovplyvnený genetickou, čiže ak ho má slabý tak holt musí vydať zo seba oveľa viacej energie ako prijme a z plnotučných mliečnych výrobkov sa poriadne naberá, ja mám vynikajúci metabolizmus ale plnotučné potraviny sú jediný spôsob ako dokážem pribrať, inak nič... Ale je aj dôležité koľko autorka témy behá, lebo ak 3 km denne tak to je nič... Treba sa dostať na 20+ km, samozrejme časom...

Zufalaaaaaa

Môj príjem je jogurt s medom 600 kj pomaranč 300 kj hnedá ryža 1000 kj zelenina 300 kj jogurt s medom 600 kj banán 800 kj . Dokopy 3600 kj a vôbec nechudnem je toto normálne ?????