Ako mu povedat, aby sme sa nejako chranili?

Príspevok v téme: Ako mu povedat, aby sme sa nejako chranili?
ssssss

Ludia mam taky problem, ze mam priatela, nedavno som s nim mala prvy sex, je o dost starši odo mna. Ja neuzivam antiku a on si nenosi kondomy. Lubime sa a vsetko, ale ja dieta nechcem este. A verim ze ani on momentalne. Povedzte mi prosim ze ako mu to povedat ze sa chcem nejako chranit, lebo on by to chcel zrejme vzdy bez ochrany? Alebo si veri, ze sa nič nestane?

Kupila som si aj pharmatex, lenze ako mu to povedat? Ja neviem či som taka hanbliva alebo čo, ale mne je to blbe.

Ako sa chranite vy? Co by ste mi radili? Dakujem

Fajnovynos

Pozri sa: Súložiť s ním sa nehanbíš, ale povedať mu o kondómoch sa hanbíš. Uvedomuješ si, čo hovoríš? Veď ide o tvoj život. To je taký problém povedať: "Bojím sa, že otehotniem, chráňme sa nejako?" Nemusíš ho posielať kupovať kondómy, kúp si sama. Sú v hociktorom obchode pred pokladňou hneď vedľa žuvačiek a cukríkov, väčšina ľudí v rade si ani nevšimne, čo si hádžeš do košíka. A čo sa týka toho, že by staršiemu mužovi v kondóme zmäkol, nuž, v obchodoch je na výber dosť kondómov zvyšujúcich mužov/ženin pôžitok, s rôznymi gélmi, utlmujúcimi či povzbudzujúcimi, hladké, hrboľaté, vrúbkované, aké len chcete. Najlepšie si však vyberie on sám. Proste len stačí povedať. Keď už budeš tehotná alebo nebodaj niečo horšie, bude neskoro horekovať, že si sa hanbila povedať pár slov.

mom

Hahaa, to ma velmi pobavilo, ze tri zeny v zivote, to je strasna sprostost, ale tvoja vec. Alebo ze medzi vaznymi vztahmi, co ti popisal, tak nezasuval? Ty si este na strednej skole asi, cize nemas este ani maturitu, no jo. Tu je zbytocna rada. Chlap co namotava decko ako si ty a ma rokov, ze uz aj dedo moze byt, normalny byt nemoze. Ale ty na to prides, az ked skoncis s bruchom sama a este aj tvoje decko podedi jeho depkovske geny, ked on berie lieky na hlavu, omg. Ale vazne, tak spolu sexujete, no. Chapem ze nemate vazny vztah, asi, tak ale tak na to su verejne domy, tebe je s nim dobre a mas ho rada, omg a on sa chvasce na pive so starymi, aku sprostu nasiel, co mu da aj bez ochrany. Omg. Vymyslena tema.

ssssss

Myslim ze od decembra preslo uz dostatok času na to, aby som zistila ci je alebo nie je nakazeny. Uz by mi nieco bolo. On ma viac ako 40, viac nepoviem. Planujeme byt spolu, hoci zatial som o nom rodine nepovedala, lebo by boli proti kvoli tomu vekovemu rozdielu. Ja sa s nim ale citim velmi dobre. On uz bol zenaty, hoci neviem ci na urade, či v kostole, s tou zenou ma 2 dospele deti. Potom mal par rokov priatelku s ktorou deti nemal a teraz ma mna. Tie predtym mal inak vekovo seberovne. Takze som tretou zenou (myslim) v jeho zivote. Ja ešte studujem, chcem dostudovat a zarabat na vlastny byt a auto. Nemozem mat este dieta. Praveze mi sa bavime o vsetkom takmer, ale v tejto oblasti sme obaja trochu hanblivi. Pokusim sa odhodlat.

Lollka

Aj introverti byvaju nakazeni, to s tym nema nic spolocne. Ze nie je 100% nakazeny mozes povedat len vtedy ak je panic, alebo ak si nechal robit testy na vsetky pohlavne choroby. A niektore choroby sa u muzov nezvyknu prejavovat, prejavia sa az u zeny cize on o tom vobec nemusi vediet. Ak nie je panic a s predchadzajucimi partnerkami sa takisto nezaujimal o kondom tak tam to riziko rozhodne je.

Kejty112233

Ach dievca, chran sa ! Viditelne ho dobre este nepoznas, kedze ste sa o takej dolezitej veci nebavili. Mate spolu vobec v plane buducnost? A si si ista ze nema nejaku chorobu? Nemyslim hned HIV, ale aj nejake prenosne lahsieho typu, co ti ale spôsobia velku sarapatu..... taku, ze budes lutovat ze si vobec dopustila toto bez ochrany!...
Radim ti, co najskor sa o tom pobavte, napriamo. A nie tesne pred sexom.... Povedz ze sa bojis ze otehotnies, ze na to nie si pripravena a takto si sex ani neužijes lebo na to stale myslis, povedz ze to je pre teba dolezite. Ak to nebude rešpektovať a bude mat námietky, zistis ze to s nim nestojí za to, a ze aj keby otehotnies tak on by o to viditelne nestal. Drz sa a konaj, kym nie je neskoro

ssssss

Nie je nakazeny, je to taky introvert podobny mne a skvely muž, on nie je tiež taky ako ja, ze dokaze mat sex len ked toho druheho lubi. Naozaj choroby sa neobavam pri nom, verim mu.

Je to kvoli tym liekom, plus to, ze je starsi.
Viem ze mu to musim nejak povedat, ale musim sa odhodlat. Vdaka za reakcie inak.

Radcassss

Pozri, ja mam 47 a skusali sme to s manzelkou s kondomom a nejde to. Nemam pocit ozajstneho sexu, cez ten kondom necitim vaginu. Za mladi som s tym ziadny problem nemal, naopak, pouzival som kondom, aby som sa neurobil za par sekund, ale teraz sa to vekom znicilo. Manzelka ma moze robit rukou, oral, krasne sa postavi a stvrdne, ale ked si dam kondom a strcim ho do nej, tak za 10 sekund mi zmakne. Nic necitim. Bez kondomu fungujem priam ukazkovo, viem si regulovat aj to, kedy sa urobim, takze najprv urobim manzelke orgazmus a az potom sa urobim, ona to strasne moc ocenuje, ze jej to takto viem urobit.
A kondomy nie su len jeho zalezitost, vsak kupit ich mozes aj ty a pred koitusom ich vytiahni a nasad mu ho, ale fakt si myslim, ze on ma ten isty problem ako ja. Hold mas starsieho muza, musis pre to nieco obetovat.
Manzelka ma tiez teraz uz nepravidelny cyklus od 15-30 dni sa hybe a ten cyclotest s tym nema ziadny problem to vypocitat. Len viem, ze ta musi spoznat asi 3 mesiace, aby si urobil este nejake bezpecnostne prepocty - precitat treba navod poctivo, ak sa pre to rozhodnes.

Lollka

Ak by zacal vymyslat tak sa ho spytaj ze ci sa citi na to vychovavat dieta ak by si otehotnela. A ak bude tvrdit ze vsak si da pozor tak mu povedz ze mas kamosku co takto sexovala a davali si pozor a aj tak ostala tehotna lebo spermie sa nachadzaju aj v predejakulacnej tekutine. Musis byt tvrda a nekompromisna, ty budes mat problem ak otehotnies, a druha vec to ze fakt moze byt niecim nakazeny.

Marion25

Povedať mu to na rovinu tak ako to je, že buď sa budete nejakou formou chrániť alebo nič nebude, radšej ako keby si mala byť mama keď to ešte nechceš

Lollka

Aj ked je starsi a uz mu poriadne nestoji moze byt niecim nakazeny. Tieto typy co nechcu pouzivat kondom su prave najrizikovejsie. A mas pravdu aj v tom ze preco si ty mas nicit zdravie tabletkami aby on mohol mat nechraneny sex. Kup kondomy ty a ked sa bude schylovat k sexu tak ho vytiahni a povedz nieco ako ze neberies antiku a na babo sa zatial necitis tak by ste ho mali pouzit. Ale ak nebude chciet tak prec od neho.