Som agresívna-psychológ

Príspevok v téme: Som agresívna-psychológ
Anna345

Ahojte, chcem sa porozprávať - vyrozprávať o svojom probléme. Možno by ste mi vedeli poradiť. Správam sa agresívne ku svoju partnerovi. Keď sa hádame, stane sa, že sa neovladnem a udriem ho. Chcem navštíviť psychológa lebo aj keď sa sama snažím poradiť si s vlastným hnevom, príde situácia a ja znova zlyham. Mali ste niekto takýto problém ? Vedeli ste ho vyriešiť ?

Anna345

A pôrod som mala veľmi náročný a po pôrode ma museli operovať. Tak je možno mojou chybou, že som očakávala, že bude pri mne stať, ale aj tak ma to dosť vykoľajilo

Anna345

Vlastne najväčším problémom bolo to, že začal doma požívať alkohol vo väčšej miere a ja som bola zasadne proti tomu. Vadilo mi aj to, že potom ráno nebol schopný vstať ku staršej aby som si mohla po náročnej noci trosku ešte s mladšou pospať. Vadil mu doma “neporiadok” pritom som upratovala od príchodu domov z nemocnice každý deň. V tom mi nebol oporou. Že som si potrebovala trochu vydýchnuť a oddýchnuť, no on mal na mna príliš vysoké nároky a ani jeho chovanie voči mne mi nepridávali na psychickej pohode.

Aliss

Suhlas s mom. A este dodam, ze ak mate rozdielne vnimanie toho, co znamena byt opora pre druheho, tak amen....akoze tam pokial sa clovek neuvedomi, nikdy nebude lepsie. Lenze rozdiel je v tom, aky je clovek vnimavy a ako velmi je ochotny urobit nieco pre partnera. Ja nemusim mat do detailov vnimanie opory tak, ako moj partner. Avsak ak som vnimava a zrela, dokazem na sebe zapracovat a urobit pre partnera to, co by ho najviac tesilo. Zmenit spravanie tak, aby mne z nosa neubudlo, ale zaroven som urobila cosi pre pohodu v domacnosti. O tomto si pohovorte, ci mu to nestoji ani za pohodu v dome, vo vztahu. Stacia male zmeny, nie neviem ake obrovske velke ciny...Na com sa zvyknete najviac alebo najcastejsie pochytit?

mom

Vela muzov si mysli, ze je porod normalna zalezitost a ze opora je z ich strany na kvalitnej urovni. Nie je to vzdy tak. Jednak dnes su na zeny kladene enormne tlaky - hlavne vzhlad a dokonalost v kazdom ohlade a jednak dnes doba ludom nepraje. Zas si myslim ze keby tak strasne po detoch tuzila zvladne to aj bez opory (psychickej) muza, berie to ako svoje zivotne poslanie. Vela zien po detoch tuzi a chce ich mat a potom tie tlaky a zmeneny zivot nezvlada. Agresivita moze byt sprievodnym javom postraumatickej stresovej poruchy, sposobenej pôrodom a sestonedelim, pripadne tazkym detstvom a moze sa objavit aj po rokoch. Nehladiac na tlaky okolia, nápor spolocnosti a deficit hormonov stastia ako serotonin a endorfin. Agresivita vznika sustavnym potlacovanim emócií a je posilnovana nepochopenim zo strany partnera/rodica/blízkej osoby, ktora je "povinna" slabého cloveka podrzat za kazdej okolnosti. Treba si vsak uvedomit, ze nie je povinna a ze ma pravo nepodporit partnera, ak je to uz neunosne. Je to na terapiu ale nie psychofarmakami ale rozhovormi, pochopenim seba samej, sebaprijatim a sebeodpustenim, ze sme len ludia a robime chyby. A nesnazit sa byt dokonalym, lebo to je sci-fi.

zdravy kolacik

von musis chodit co najviac, cerstvy vzduch, pohyb, slnko. asi si zo vsetkeho frustrovana, nie je divu, ze si agresivna.

Anna345

Ďakujem Aliss, tak pojdem za gynekológom pre istotu. S psychológom som si dohodla už termín. S manželom som sa mnohokrát rozprávala na tuto tému a čakala som od neho trosku porozumenia, ale vždy to skončí medzi nami s obviňovanim a pohádame sa. On nechápe mna, ja jeho. Od začiatku (po pôrode) mi nebol psychickou oporou, aj keď si mysli, že áno. Najradšej by bol, keby som bola vkuse zatvorená doma a keď chcem ísť von, tak mi to vyčíta. Začínam voči nemu pociťovať odpor.

Aliss

Je vyborne, ze si uvedomujes problem a chces ho riesit. No bez toho, aby si sa zdoverila trom zakladnym ludom, si neporadis. V prvom rade manzel - povedz mu o svojich pocitoch. Povedz, ako ta to mrzi, ale ze sa nedokazes ovladnut. A ze ci by ti mohol byt v tomto oporou a napriklad hadky riesit inak. Dalej urcite vyhladaj gynekologa. Nemusis mu vysvetlovat naco chces vysetrit hormony. Prosto, chces si dat skontrolovat hladinu hormonov, lebo mas psychicke vykyvy nalad a chces si byt ista, ze to nema hormonalny zaklad. A samozrejme, vyhladaj psychologa :) Drz sa

Anna345

Ale ja tu agresiu pociťujem len voči mužovi. Inak sa nehádam s nikým. Ale mozem sa na to opýtať gynekológa, len mi je trápne sa mu s tým zdôveriť :-/
Manžel mi dáva riadne podpásovky ( ale ja tiež nie som svatica ) a to ma vie vytočiť do nepríčetnosti :-(

malySatan

kedze mas 2 deti,.. na gynde si bola? dať si nabrať krv? či maš OK hladinu hormonov? v prvom rade by si mla isť tam..lebo hormony robia veľa... ja som mala raz tak rozhadzane hormony, lebo som dlhsie krvacala a Dr. mi nasadil Norethisteron, ja som bola ako zviera, agresivna, vybušna, zabila by som dakoho, asi tyzden som to brala hned som to vysadila.. a sla za Dr. nastastie som to uz dalej brat nemusela aj ked chcel aby som brala este balenie... a ak by som dakoho zabila do basy by siel kto? gynekolog ci ja? bol to taky extrem ze som sa povadila na blbosti s mojou kolegynou v práci, tá na mna vyvalila oči nechápavo a povedala mi aby som zašla za psychiatrom, že čo sa to deje???

takze najprv chod na gyndu.. a az potom ku psychologovi...