Strach v škole

Príspevok v téme: Strach v škole
Skola222

Ahojte, chcem tu len napisat, ze mam problem povedat nieco v skole, ked sa ma ucitelka spyta otazku ktoru fakt viem ale ja nie som schopna na nu odpovedat lebo ma premoze strach a nakoniec ju nepoviem a potom si mysli ze nic neviem, alebo ked mame nieco precitat tak sa ma zmocni strach a trase sa mi hlas a nakoniec to nie uplne dobre prečítam. Nemate s tym niekto skúsenosti alebo ako by som sa toho mohla zbavit?

Skola222

Cliattsi - ano som na strednej a vsimla som si to u seba ked som nastupila na strednú skolu lebo na zakladnej som to nevnimala zeby som nevedela odpovedať na otazku, vzdy som sa hlasila

Cliattsi

A to začalo len tak z ničoho nič? Alebo po nejakej zlej skúsenosti v škole, že si niečo povedala,.na čom sa ti smiali? Si na strednej?

Skola222

Aliss - v beznej komunikacii sa mi to moc nestava ze neviem nieco povedať, len ked som v stresovej situacii uz to neviem povedat cize v skole alebo pri nejakych cudzich ludoch
Cliatsi - v detstve sa mi to nestavalo ze som nevedela odpovedať v skole

Aliss

Deje sa ti to len v skole, ci aj v beznej komunikacii? Okrem vsetkeho spomenuteho, by ti mohli pomoct dychove cvicenia :) Pozri sa, ci niekde v okoli nie je joga. Ak ano, pruhlas sa aspon na par hodin a povedz instruktorke, aky mas problem. Urcite ti pomoze. Drzim palce ;)

Skola222

Pub - mam nieco ako sociálnu fobiu takze sa bojim ludi a celkovo vystupovania pred ludmi a preto ked mam strach tak to nedokazem povedať