FILMY SO ZMYSLOM

Meridian

Je to
Kedže film si adresoval priamo mne pozrel som o čom to je plus recenzie ,bude to zaujímavé určite si to pozriem vážim si že si na mňa pamätal ......
Samozrejme ostatný tu dávajú dobré námety robím si tiež zoznam.Lebo Ramba som videl každého už asi 10-krát ?

Omen

Sunnyball, nie si sám, aj ja zapisujem a hlavne sa snažím spomenúť:

Tisícročná včela
Erin Brockovich
Meno ruže
Šarlátové písmeno
Kandidát - slov. film
Hačikó
Moskva slzám neverí
Čas sluhů
Súmrak dňa
Hlídač č. 47
Tri dni Kondora
Sedím na konári a je mi dobre
Choď a dívaj sa
Philadelphia
Pánu učiteľovi z lásky
Prípad Pelikán
Ostře sledované vlaky
Kolja
Zbehovia a pútnici

sunnyball13

.....no píšem si tie vaše tipy do zošita a myslel som skôr, že jedna strana mi postačí....už viac ako cez 100ku tipov...ja má priemer tak pol filma na deň...takže pomaly to bude aj na celý rok....a zaujímavé, že o dosť filmoch som ešte nič nepočul ani nechyroval.,,a to už cenzúra dlhšiu dobu nefunguje :)... OMEN....pochvalu si píšem do slovníčka! :)....filmy sledujem cca 3 roky vo väčšom...a prešiel som už veľa zoznamov na nete, že top 10 najlepších filmov.....top 10 filmov z naj myšlienkov...a tak....ale dosť krát som sa takto aj sekol....a bol to zabitý čas potom dosť...ale mám pravidlo ked začnem vždy dopozerám...pre zabavenie dávam zoznam filmov ktorým som dal najnižšie hodnotenie v mojom rebríku :)...ospravedlňujem sa ak ich niekto má medzi najobľúbenejšími...je vec vkusu a každý môže použiť film na niečo inšie...relax, adrenalín,zábava...ja to hodnotím z pohľadu zmyslu a citového,hlbšieho zážitku

DONNIE DARKO, STÚJ PRI MNE 1/10
DOM U JEZERA, PRELOMIŤ VLNY,VLK Z WALL STREET,THE REVENANT, SPOTLIGHT, LOTŘI 2/10
CELESTÍŃSKE PROROCTVO 3/10
PIATA LOĎ 4/10

Bohatier

Zase neblaznite. :P :D Ja si pozriem do roka max 5-10 filmov (ale po tomto zozname ktory tu pribudol toho bude tento rok podstane viac). :D Niektore filmy som si zvykol kedysi pozriet aj viac krat (najme aj kvoli zaujimavej hudbe). :))) A som aj dost rad ze sa par rokov do zadu vymyslelo nieco ako "OST". :D Inak ste sem popridavali fakt "topky" (ale je ich este o hodne hodne viac). :))) Sice si neviem spomenut ale nieco sem skusim aj ja pridat. :D

Hladanie krajny nekrajny
Agora
Strom zivota
Nebezpecna krasa
Podivny pripad Benjamina Buttona
Farba citov
Tajomstvo nesmrtelnych
Pan nikto
Legenda o pianistovi
Gattaca
Vychodiskovy bod
Dobry Will Hunting
Fontana
Maly princ
Magicka hlbocina
AO Posledni neandrtalec
Legenda o vasni
Medved
Novy svet 2005
Vanilkove nebo
Astronaut 2006

Meridian, kedze sa ti nepaci Matrix tak by som skusil Trinacte patro 1999. :)

Omen

EVITA : )
Mandolína kapitána Corelliho
Na krídlach vážky
Mesto anjelov
Piano
Anglický pacient
Kód Navajo
Purpurové rieky
Tajomná rieka
Desperado
Navždy mladý
Krídla Vianoc
Vrchárka
Vtedy na západe
Tmavomodrý svet
Na odľahčenie: Podivuhodné dedičstvo, Drž hubu...

Sunnyball, za túto tému ťa chválim! : )

Meridian

Ps.Židia vedia všetko a ovládajú celý svet.
Aj v Americkej kinematografii je veľa" poukázaní "na to ako svet funguje kam to smeruje .
Aby ale aj zarobili skomernčia poentu niečo prifarbia daju aj ale aj lebo aj zdanlivá bezduchosť ale akcia dramat prilákajú ludí do kín napr .Anjeli a Démoni,Da vinciho kód,ale aj metrix

Meridian

Ok baskidska aj moje baby niektoré filmy také zo zmyslom najradšej pozerajú somnou.Nie že by som bol najmúdrejší ale majú rady koment odo mňa a niekedy im ujde niečo (možno ani autor nevie o tom)a ja ich na to navediem .
Ps s tym autorom som žartoval.
Veła filmov od židov Amerických je robených aby:
Nasýtilo jednoduchých ludí (akcia,napåtie)
Ale dalo aj odkaz na poentu atď
Napr.Deň Nezávislosti, samotny američania ústava keci hrdosť atď ale to že naozaj zostrelili ufo alebo že spolupracujú z mimozemskou civolizáciou už od min od 1951 a územie 51 je ..atď nadlho...

Baskicka

Meridian popísal si filmy a to ma zaujalo .
Spomenula som si že predtuchu som niekedy videla ,ale keď to teraz pozeráš a vieš že čo sa jej to deje bolo to super.Vtedy som to pozerala tak polovične myslela som si aká blbosť .Konec je dobrý v tom ,že zabojovala o to čo je najcennejšie síce osud nezmenila ,ale láska zostala a o to v živote ide .Za mňa super od rána myslím na ten film.Dnes pozriem aj tie dva.