FILMY SO ZMYSLOM

sunnyball13

....tie filmy čo ste pridali, ako tipy....sú fakt zaujímavé....postupne ich pozerám....a sú všetky hodnotné....nie je to zabíjanie času...čo sa mi pred tým stávalo, ak som filmy pozeral bez odporučenia....Aliss...Veľká ryba....fajn film...malo to aj myšlienku....videl z Vás niekto film Miminá?...je to teda skôr dokument, ale fakt inšpiratívny...včera som to pozrel...a dosť ma to zasiahlo...je tam vidieť úplný kontrast medzi svetom detí...kvázi v civilizácii a necivilizácii.... myslím, že tam sa niekde utvára pocit vlastnej hodnoty...deti v skromnejších podmienkach vyzerali šťastnejšie na prvý pohľad...a pri tom ich nikto nevodil za rúčku...mali viac voľnosti a spoznávania nových vecí...

Aliss

Sunny, tak to sa tesim, som zvedava na tvoje "kriticke" oko ;) Co sa tyka diskutovania, internet je hrozne nevdacny v tomto....Na internete dochadza nonstop k nepochopeniu, vidno to aj v diskusiach na tomto fore. Niekto nieco napise, opacna strana si automaticky mysli, ze ide o utok. Pritom keby ti isti ludia sedeli oproti sebe nazivo, nikto by nebral slova druheho za utok, hoci by boli tie iste. Preto, ak nemam za potreby na niekoho utocit, vzdy dopredu napisem, ze sa pytam aby som vedela, co za tym je. Nie aby som rypala alebo skakala :) Hod teda potom recenziu na Velku rybu, budem zvedava, ci uz to bude negativna alebo pozitivna reakcia :)

sunnyball13

Aliss...súhlasím s tebou....sa mi páči, že si tie dva filmy tak pekne porovnala a zjednotila....idem si stiahnuť nejaký film z tvojich tipov, nech máme o čom podiskutovať....ďakujem za názor....je tenka hrana medzi diskutovaním a nejakým presviedčaním druhého o svojej pravde,,,cítim, že aj ja musím na to zapracovať aby som prijímal názory druhých...a neprebíjal ich len svojím pohľadom...tak Big Fish sťahujem...

Aliss

Sunny, lenze ta mladez trenuje :) Teda nieco robia. Ale je kopec deti, do ktorych je hustene len to, ze mozu cokolvek v zivote. Povedz to mladej teniske - pravdepodobne zacne este viac makat na sebe. Povedz to niekomu, kto nic nerobi - myslis, ze zacne so sebou cosi robit? To, ze su slovenske deti zas na inej kolaji, o tom film Obycajna tvar nie je :) Tam ide zas o nieco uuuuplne ine, o vseobecne nizke sebavedomie slovakov, kedy boli nonstop pod nadvladou niekoho, nikto ich nikdy neucil byt sebavedomi, stacilo ohnut chrbat a makat. Ale to je ine a to tu pliest nechcem :) Cista dusa bola o tom, ze veci nie su vzdy take, ako ich vidime. Ze niekto moze pre druhych vyzerat a spravat sa ako podivin, ale v skutocnosti nikdy, nikdy nevieme, co ten clovek v sebe preziva a ci nahodou za jeho spravanim nie je nieco viac ako len "strestenost" a podivnost :) Vlastne som porovnanie Cistej duse a Obycajnej tvare vybrala trosku zamerne. V hlbke ide o podobnu myslienku - clovek, oznacovany za podivina - bud kvoli vzhladu alebo kvoli spravaniu - je odsudzovany, vymedzovany, posudzovany, nehladiac na jeho ludske kvality. A pritom, vsetko moze byt inak.

sunnyball13

...môže sa diskutovať....Aliss.....nooo ja sledujem tenis a vždy ma zaujme aké majú Američania sebavedomie v mladom veku....takže to čo píšeš....môže byť pravda, ale nemusí....keď postavíš priemerného mladého američana k Slovákovi....psychická sila bude pre američana....ˇČistá duša....nooo aký bol hlavný zmysel toho filmu?....neviem si ho vybaviť....bolo to na mňa až príliš skrytý zmysel...

Aliss

Aha, az teraz som si vsimla druhy prispevok, ze o tom nechces diskutovat. Okej, chapem :) Myslela som, ze toto je tema na diskusiu, nie len na tipy. Ale ked nechces o tom pisat, chapem :) Ja som ti tu uz moje top filmy napisala, takze sa nejdem opakovat.