Gainer

Príspevok v téme: Gainer
Martin228

Dobrý deň , potreboval by som poradiť . Som ectomorph a začal som pred mesiacom aj niečo užívať gainer od Weideru Mega Mass 4000 a samozrejme aj cvičím . Už páru dní gainer neberiem lebo mi došlo dané balenie . Čo sa týka výsledkov od Mega Mass 4000 som veľmi spokojný , lebo váha pošla hore a aj s telom je to iné ako na začiatku . Mňa by len zaujímalo a potreboval by som poradiť , že ak nebudem brať gainer cca 2 týždne , či sa niečo zmení . Či tie moje výsledky pôjdu dole ale ostanú . A keď nebudem piť gainer , či môžem cvičiť zatiaľ aj bez gainera a zachovám si váhu čo som pribral , alebo s cvičením bez gainera pôjde zase váha dole . Ak má niekto s tým skúsenosť mohli by ste mi prosím Vás poradiť , ďakujem

dobreuz

Tak s kreatínu nenaberiete hmotu, len sa Vám naviaže do svalu viac vody a ten prírastok sily je takmer neviditeľný, aspoň u mňa to tak bolo.

Cliattsi

Ahoj. Ja som takisto ekto-, ale zaujímalo by ma, či by som mohol brať gainer aj bez kreatínu, či by to malo efekt. Nie som zas aktívny špotrovec. A o gaineroch toho veľa neviem. Díky.
Pýtam sa autora témy aj ostatných.

Defcon

Meridian, zadavatel temy dal jasnu otazku a ty si tu zacal rozoberat nieco ine. Otazka je jasna : dosiel mi gainer, co robit v prechodnom obdobi az do kupy noveho ?
Takze odpoved je jasna : aby ste nahodou neschudli , tak cvicte v nizsej lige. Ja osobne by som zobral menej treningov, napr 1x za 3 dni

Meridian

Toto nieje normálne čo tu píšete!!!!!!!!!!!
Musíš denne prijať min 6-tisíc kalórii
To je jedno v čom!
Keď zješ len 1500 tak aj keby si si dal gainer 4krát nenahradís kvalitnú stravu!!!!!!!!!!
4_6g sacharidov na 1_kg hmotnosti
1,5g 1,7g bielkovín minimum
Ryža,ovsené vločky, pomalé sacharidy cestoviny a zemiaky rýchle
Dobrý protein 75-80%tný
V živote som nepil gainer a mám 102-kg cvičím 29-rokov

Martin228

- Defcon
Ako by ste doporučili znížiť intenzitu pri cvičení ? Kratšie cvičiť či dávať si menej cvikov ?

Defcon

V posilke vam predaju gainer bez problemov aj nadrobno.
Nejako extra by som to neriesil, aj ked samozrejme s profi vyzivou su vysledky rychlejsie. Osobne si ale myslim, ze kupovat drahe sacharidy nema nejako vyznam.
Prestat cvicit by bola najvacsia chyba, ak sa obavate znizenia hmotnosti, tak znizte intenzitu, ale cvicit neprestante.

dobreuz

Skvelý metabolizmus mám, môžem prijať aj 15000 kj a nič nepriberiem, jedine z plnotučného mlieka a smotany viem pribrať + v poslednej dobe strasne veľa behám aj rýchlu chôdzu trénujem a aj do posilky chodím, ale ako som vravel, aj kebyže sa nehýbem, tak nepriberiem proste.