Budem si môcť dovoliť vlastné bývanie?

Príspevok v téme: Budem si môcť dovoliť vlastné bývanie?
prezyvka45648

AHojte, chcem sa opýtať... teraz bývam u rodičov a po skončení vš by som chcel odísť bývať preč sám (priateľku nemám takže by som si všetko musel platiť sám).

Počítam s tým, že budem zarábať maximálne tak 700-800 v hrubom (mám blbý odbor vš, som tam len kvôli titulu a kvôli tomu, že ma nechajú rodičia doma pokiaľ som na škole)

Bol by som najradšej keby som si mohol bývať sám a bez spolubývajúcich... poznáte niekoho, kto zarába takto málo a vie si poplatiť byt/garsonku v Bratislave (alebo na okraji BA) ?

Alebo sa budem musieť zmieriť s tým, že si budem deliť byt so spolubývajúcimi?

Nothingseasy

Ja studujem na VŠ a trvalo mi niekolko dni najst si SAMOSTATNU nie moc drahú izbu pre studenta. Všetko len delit sa s niekym. Ja tiez neviem byvat s niekym citim sa potom zle. Nasla som si samostatnu izbu v TT za 95€mesačne takže parada. Neviem či je to vhodné len pre študentov, možno aj pre pracujucich, ved hlavne že platis či? Možno by som to riešila takto, prenajať si izbu pre seba, nasetrit peniaze a casom si kupit svoj byt. Alebo chod do Čiech, tam si sestra nasla takuto izbu raz dva za cca tak 80€.

Meridian

Poviem ti sumu od bývam v okoli Ba a moje deti sú približne v tvojom veku...
Garzonka v Bratislave podnájom okolo 500€
Poddimenzujme to na 400
Réžia cca 300€ keď si sama
Už sme na sume 700€ v čistom
Pozor kto nebýval nikdy sám ani nevie že záchodový papier treba kupovať tak ti povie ze vyžiješ z200€ to je smiešne
Telefon,cestovné,intimky,keď ochorieš len nádcha v lekárni necháš 30€ z 300€ na mesiac sama živoríš.
Ano žijú ludia celá rodina z 500-600€ ale to je o inom a oni nemajú cať rokov....
Čiže od 700€ v čistom ak si sama to je ale minimum....

akonic

to je to decké-pred*po*sraté zmýšľanie že byvať v mieste momentalneho trvaleho bydliska,... ja si teraz hlavu bucham o stenu ze som kupila byt v mieste kde som pracovala v hladovej doline, aby som nemusela dochádzať z dediny 10km vlakom, vstavat o 3 ráno...
keby som mala vtedy rozum čo mám dnes šla by som niekde na ubytovnu, zarobit a kupila by som si byt inde v inom meste, niekde blizsie na zapad.. v case ked som brala hypoteku na byt som zarabala 330€ takze tak... ked budes zarabat v BA 700€ v cistom, 400€ by si dal na najom, 300€ ti ostane v pohode, a pokial nemusis mat kazdy mesiac iny "outfit" samozrejme znackovy aby si bol IN, a stravovat v restikách sa nemusíš,... mrazená zelenina 40 centov, ryža, špagety, zemiaky... a lacne jedlá na svete... navaris si na 2, 3 dni a vybavene...ak budes mat zabezpecene stravovanie v práci o to lepsie,.. obed budes mat porieseny...
zo 100€ na mesiac sa da vyzit.. a 200€ odkladat na vkladnu knizku, alebo sporiaci ucet..

ale najlepsie by bolo keby si siel zarobit do zahranicia... lebo podla toho ako vela ludi nevedia sporit a vsetko chcu užaj a hned, tebe tych 800 stacit nebude a co das na najom zvysok premrhaš do ničoho... že ked sa spetne obzrieš tak penaize nebudeš vidieť v ničom... lebo bud budu v handrach, restikach, baroch, cigaretych, chlaste.... takze tak....

daniela2

ja som popri škole v lete chodila do zahraničia na brigády od samého začiatku a po ukončení školy som bola 2 roky vonku na dvoch miestach naraz. 2 týždne starať sa o jedného starkého, 2 týždne o druhého, doma som bola raz za pol roka na 3 dni. Jedlo som tam dostávala, na seba som si kupovala minimum, tak som si nasporila na vlastné bývanie.

Kontrol0r_mobil

Pozeral som bazos garzonka 300 , 1 izba 400, ostane ti na stravu a snad lacné oblečenie. Takže dosť zle, ostal by som pri rodicoch. Alebo ta po škole vyhodia?