Budem si môcť dovoliť vlastné bývanie?

Príspevok v téme: Budem si môcť dovoliť vlastné bývanie?
prezyvka45648

AHojte, chcem sa opýtať... teraz bývam u rodičov a po skončení vš by som chcel odísť bývať preč sám (priateľku nemám takže by som si všetko musel platiť sám).

Počítam s tým, že budem zarábať maximálne tak 700-800 v hrubom (mám blbý odbor vš, som tam len kvôli titulu a kvôli tomu, že ma nechajú rodičia doma pokiaľ som na škole)

Bol by som najradšej keby som si mohol bývať sám a bez spolubývajúcich... poznáte niekoho, kto zarába takto málo a vie si poplatiť byt/garsonku v Bratislave (alebo na okraji BA) ?

Alebo sa budem musieť zmieriť s tým, že si budem deliť byt so spolubývajúcimi?

prezyvka45648

Ja by som si aj chcel založiť rodinu... ale ženy ma nechcú. Takže toho sna som sa už dávno vzdal.

Mne ani tak nejde o to či to bude na hypotéku, alebo na podnájom. Hlavne aby som mal nejakú strechu nad hlavou. Žiadne zvláštne ciele v živote nemám. Chcem len žiť, pracovať a venovať sa nejakým koníčkom ktoré sú napríklad šport, hranie pc hier, čítanie kníh... cestovanie nemám rád. A myslím si, že na tento životný štýl nič extra nepotrebujem.

daniela2

Ja by som si nebrala hypotéku. Starý otec hovorieval, aby som nikomu neručila pri pôžičke a od nikoho si nepožičala, a ja požičala iba úplne najbližším, takým, ktorí, keď mi nebudú môcť vrátiť, nebudem sa hnevať.
Tak som požičala sestre peniaze, aj som ich dostala späť.
Ja som preto išla do Nemecka na dva roky pracovať, aby som žila vo vlastnom.

malySatan

milá Viky každý nech si hlavne robi co ho bavi, ja ani rite neumyvam rakusanom, ani neumyvam riady, ani vo fabrike, cestujem po svete a za to ma platia :-D vystriedala som X zamestnani, ale toto je životny styl nie práca.. takze tak.. 2tyzdne odpracujem, 2 mozem byt doma, ako sa mi zachce

malySatan

Rikinopes tato tema nie je o mne, mozno je xx veci co by som urobila inak a teraz akoze co?! a tiez informácie, ja som v 22 rokoch nemala tolko informacii ako maju mladí dnes, ponuk brigad do zahranicia je plny net, mne nikto nepomohol absolutne s nicim, neporadil, vsetko som riesila uplne sama a situacia v rodine bola taka ze som musela cim skor vypadnut takze,..

Kontrol0r

Ale toto je subjektívna vec. Každý ma iné ciele. Ak si chce niekto po škole založiť rodinu tak rieši zázemie. A ak nič nezdedí musí brať hypotéku, tvrdo pracovať. Niekto sa chce venovať koníčkom cestovať. Niekto chce sa len osamostatniť a bývať sám. Nedá sa povedať že nechápem ako ten si berie hypotéku, ako iný si neberie. Nedá. Ja mám 24 a nešetrím si nič, lebo veľa cestujem, všetko miniem na zážitky a som šťastný a to je hlavné. Kedže mám možnosť bývať u rodičov, tak mám to jednoduchšie. A čo možno o rok sa môj názor zmení ale kým som šťastný všetko je v poriadku :)

Viki904

Niekdo by vo fabrike na SK nerobil za 600euro a ja by som zas za 1500eur v zahraničí nerobila. Ako to tu niekdo píše a vychvaluje sa

Rikinopes

MalySatan si pekne protirečíš. Najprv píšeš že si si zobrala hypoteku ako 22ročná, a potom tuto vypisuješ že mladý ludia maju ist do zahraničia aspon do doby kym si nenašetria na vlasný byt. Napadá ma otázka prečo si ty ako 22ročná si brala hypotéku? Šak si si mala naň v zahraničí našetriť.

malySatan

Matopobox no fetujes zjavne ty, chod si riesit svoje komplexy ku psychiatrovi, toto je diskusia! a kebyže ju čítaš tak by si videl ze tuto dole jedna napisala že jej nestačí 950€ ! ja vo fabrike robit nebudem, lebo robím v zahraničí, a ak má mladý nejaký rozum, že mu ho nepoberie vysoká škola tak si zbalí batoh a pojde do p*i*c*e zo SK preč aj on,.. minimálne do doby kym si nenasetri na vlastny byt...

Matopobox

MalySatan prezyvka. Ty co tu pises ze ludia nevedia vyzit z 950euro v cistom. Co fetujes? Ten dotycny tu napisal ze bude zarabat 700-800 v hrubom. A ty tu trepes ze ty si zaplatis v pohode byt aj s hypotekou 200mesacne. Zober si teraz hypoteku niekde na byt na zapadnom slovensku a zbadas ked zarobis vo firme 600v cistom a hypoteka aj spolu s energiami ta vide od 300-400euro. Prestan fetovat a vrat sa do reality ty inteligent.