Sli by ste do toho?

Príspevok v téme: Sli by ste do toho?
muz38

Zdravim, mam dilemu, som nezadany osamely muz slobodny. Uz dost dlhu dobu. Mal son jeden vztah pred siedmimi rokmi skoncil a trval osem rokov s malymi prestavkami lebk sme mali obdobia rozchodov a opatovnych navratov. Odvtedy si neviem najst partnerku. Neviem akosi o mna zeny nejavia zaujem a pravdupovediac ani ja o ne lebo som narocny na vzhlad, povahu aj vsetko okolo toho kde pracuje, z akej rodiny pochadza, kolko ma rokov, zdrav. stav, nazory a tak. A nedari sammi najst taku ktora by mi vyhovovala. Viem som dost narocny..
No a teraz mam velku dilemu lebo v praci nastupila nova kolegyna uz cca 5 mesiacov u nas robi a vsimol som si ze dost dava najavo ze chce aby sme spolu zacali chodit. Ma dvojzmyselne narazky, dotyky nenapadne, stale ma sili do konverzacie s nou, nejaku temu nadhodi, usmieva sa na mna pozyva ma stale niekam na kavu, teraz pred vianocami na medovinu ma pozyvala, na ples ma vola co mame mat firemny a tak.. No a problem je ten ze nieje moj typ, nepaci sa mi velmi, nieje typ zeny ktora mampritahuje. Nesplna moje poziadavky len jedine v tom ze je slobodna a vekovo no je starsia o rok odomna.
A ja tak rozmyslam ze ist do toho ked som uz tak dlho sam a ziadna ma nechce a aj ja som narocny a vzdy sa nieco pokazi aj ked uz to vyzera na dobrej ceste s nejakou, alebo sa na to vykaslat a ignorovat jej dvorenie kedze nieje moj typ a nenechat sa vtiahnut do vztahu s niekym kto ma nepritahuje..?
Je toto znamenie od zivota ze mi dava sancu zmenit myslenie a brat aj to co vlastne nechcem alebo co? Som zmagoreny z toho ako sa zachovat..

Omen

Muž, prečítala som si len pár riadkov, ale poviem ti, teba by som nechcela, ani keby si bol jediný muž na svete!
Keď si taký náročný na ženy, aký si náročný na seba, čo ponúkaš ty?

Sloniecko

no a k comu si dospel? :)
Ta zena nemusi byt tvoj idol, ale nakoniec by mozno bola viac nez dobrou partnerkou. Nepozeraj sa na vyzor. Ak nie je odpudzujuco skareda, tak v pohode, nie?
Ale hlavne uber z narokov. Nechces predsa ostat sam. Nikdy som neveril ludom (muzov i zenam), ked vehementne trvali na tom, ze im je osamote najlepsie a nijaky vztah nepotrebuju. Tomu proste neverim, oni len klamu seba samych. Clovek je spolocensky tvor, na tom sa nic nezmeni. Ak clovek nie je vysloveny odlud, tak mu nie je dobre osamote. Mam kolegu, 44-rocneho, ktory nikdy nemal vztah, raz len ked mal okolo 30, sa velmi snazil pri jednej babe, ale nevyslo mu to a kvoli tomu zanevrel na zeny a odvtedy je sam. Vidim na nom, ze mu zena chyba, ale ani sa o nic nesnazi, aj ked ho v praci povzbudzujeme, on uz evidentne kapituloval. Takisto moj 39-rocny bratranec. Nepamatam sa, ze by mal niekedy vztah, aj ked sa velmi snazil, vypisoval zenam, snazil sa o stretnutie.. ale nikdy neuspel. Teraz je kazdodenne v krcme, travi tam vsetok volny cas a lutuje sa.
Skus nad tou kolegynou pouvazovat a hlavne bud na nu mily, drzim ti palce.

muz38

Tak ako knazi skor nez sa stali knazmi toez mohli zazit nejaky ten romanik a byt zamilovani..
Zase jeden kolega mi povedal ze ona mozno chce len jendorazovo pretiahnut :-)

Pako567

Pocuvaj chlape, predstav si situaciu, ze sa ti paci nejaka baba a ty sa jej pacis presne tak, ako tebe ta kolegyna a citila by k tebe to iste, co ty k tej kolegyni, chcel by si, aby s tebou zacala chodit, lebo by bola taka zufala, ze nemoze nikoho najst, ze sa uspokoji s tebou...?!
Kolegyna po tebe evidentne ide, zacnes si s nou a ona bude do teba po usi zamilovana a o mesiac nahodou stretnes zenu, do ktorej sa naozaj zamilujes, co povies kolegyni, ze pardon...?!

Sloniecko

este si to premysli, ale podla toho, ako sam seba opisujes, ta zena bude pri tebe maximalne nestastna a aj tak od teba utecie. Darmo trochu "uberies z narokov", ty sam mas zrejme k dokonalosti velmi daleko (pisal si, ze ziadna nema o teba zaujem). Predpokladam, ze mas nejak okolo 40 (alebo 38, podla cisla v nicku?), takze je tu uz realna sanca, ze ostanes sam, ak sa urychlene nezmenis. Ja som so svojou priatelkou uplne zladeny, paci sa mi aj fyzicky, ale mam ju rad pre jej osobnost, pre jej nazory. Je scitana, vie sa slusne vyjadrovat ma na vsetko svoj nazor. A aj ked je jej nazor na niektore veci odlisny ako moj, aj tak ju milujem. V tomto ta chapem- ani ja by som nechcel tupu pipku po svojom boku. Chcel som priatelku, ktora ma na vsetko svoj nazor a vie si ho obhajit. Ale s odstupom casu (som s nou uz niekolko rokov) by som ju miloval, nech sa udeje cokolvek, milujem jej osobnost a osobu ako taku. A ked mas prilis velke naroky, k tomu sa nikdy nedopracujes, tym padom nebudes nikdy stastny. A rozpravat sa s fararom a vztahoch medzi muzom a zenou? OMFG.. to si si na tak dolezitu temu nasiel naozaj toho praveho. Chlapa, ktory cely zivot na ziadnu ani nepozrel, ani sa nedotkol.. ako keby si chcel radu ohladom kupy televizora od slepca.

muz38

Lollka
lenze bavil som sa o tom s knazom pri spovedi a on mi povedal ze nemam byt prehnane narocny na ludi okolo seba ze nik z nas nieje dokonaly a laska nieje o krase lebo ta sa aj tak rokmi pominie ale o suzvuku dusi. A ze mozno toto je jedina sanca pre mna a Boh ju poslal aby som bol konecne stastny lebo dalsia sanca ak budem stale otalat uz nemusi prist a zostanem sam. Povedal mi ze kopa vztahov a manzelstiev vznikla na zaciatku o tom ze ti dvaja sa k sebe necitili ale casom sa zacala mat radi a zistili ze k sebe patria len ony to odmietali.
Kamos s ktorym som sa o tom bavil mi zas povedal nieco podobne ze to je mozno sanca ktora sa mi nuka a nemam ju zahodit. Ze ked ju blizsie zpoznam sa zalubim. Ona je inac srandistka, zabavna ale telesne ma nepritahuje.
Povedal mi aj ten pribeh
Nastala povoden, vsetci utekali sa zachranit len jeden muz silne veriaci zostal v dome aby ochranil svoj majetok. Voda stupala a hasici zacali patrat vrtulnikom po ludoch ktori sa nestihli zachranit. Muz vysiel pre stupajucu vodu na strechu domu. Stale sa modlil. Ked ho nasli vrtulnikom zhodili rebrik z neho a hasic chcel zist dole a vziat ho sebou. No muz odmietol a tvrdil ze ho zachrani Boh ze nech idu prec. Ich pomoc nechce. Naco mu hasic povedal. A co ak Boh zoslal nas aby sme vas nasli a zachranili? Toto je vasa sanca na zachranu. Modlili ste sa a my sme tu! Mate sancu na zachranu. Muz neveril a odmietol. Vrtulnik odletel po dlhom prehovarani prec. Nakoniec sa dom pod tlakom vody zrutil a stecha sa prepadla. Muz zahynul v rozburenej vode...
Toto som si nedovoli nenapisat ..
Takze co ak je toto sanca ? Alebo nie?
To je ta moja dilema..

petroneta

Môj manžel, keď sme sa zoznámili, vôbec nebol môj typ. Tak vytrvalo mi však dvoril, že som sa predsa zamilovala. Podľa mňa skus tu ženu viac spoznať. Iba kamarátstvo, nie vzťah, nech ta potom neobvinuje, že si ju zneužil. Vieš, nikoho nenájdeš dokonalého, a ani ty nie si.