Sklamal ma..

Príspevok v téme: Sklamal ma..
buduca nevesta

Ahojte.Uz som tu raz pisala.. Sme s priatelom zasnubeni.Uz vybavujeme vsetko okolo svadby a on mi dnes do telefonu povedal,ze svadbu v kostole nechce. Ze by ho rodicia zabili,nebavili sa s nim.Ja som s civilnou svadbou nemala problemy.Mali sme mat sobase dva-civilny a cirkevny. Aby bol on aj ja,spokojní. A ked mal on spravit ustupok mne,dnes mi toto povedal.. Naozaj neviem,co si mam teraz mysliet. Povedala som mu,ze on berie ohlad na seba a svojich rodicov a co ja a moji rodicia?Ze jeho vychovavali k ateizmu. Ja som mu povedala,ze mna zas odmalicka viedli k viere. Viete,ked uz mame dohodnutu vacsinu veci,zaplatene zalohy, on mi toto povie? Cítim sa podvedena.Som smutna. Nebavime sa odvtedy,co mi to povedal..
Co by ste robili vy na mojom mieste? Lebo ja naozaj teraz neviem,čo mam robit.Rodicom sa to bojím povedat.My dvaja sa spolu nebavime..

hdddddd

prečo je to taky problem? čo je na kostole, ? ja teda nie som nejaka extremna veriaca, ale je to pekne, v bielych satach ist k oltaru... je to niečo ine ako ked sa podpise zdrap papiera na stole..
to mu rovno povedz ze ste sa mohli zobrat len vy + dvaja svedkovia pocas bezneho dna a vybavene..

Miska89

Ahoj, podľa mňa z toho robíš strašné haló. Preboha načo dve svadby? Pokiaľ viem ak nieje pokrstený v kostole sa ani ženiť nemôže. Takýto cirkus okolo jednej svadby... Vydávaš sa predsa ty a nie tvoji rodičia a svadba môže byť pekná aj mimo kostola predsa. Čo tak spraviť nejaký kompromis? Ja by som tiež nemala gule na to počúvať farárove žvásty ktorým neverím a mrzúť pri tom v kostole. Áno mohol ti to povedať hneď a nie na poslednú chvílu, ale ja ho aj chápem, asi mu reálne došlo koľko dve svadby budú stáť peňazí. Choďte radšej na nejakú peknú svadobnú cestu.

Lollka

Ja som z ateistickej rodiny, moj brat si vzal krestanku. Svadbu mali v kostole. Jemu to bolo jedno, nasej rodine uz totalne a respektoval, ze oni maju nejaku vieru a je to pre nich dolezite. Aj deti su pokrstene. Maju vydarene manzelstvo, ona jeho nenuti do krestanstva ani on ju do ateizmu. Navzajom sa respektuju. Inak jej rodina su velmi mili ludia. Nechapem tvojho snubenca. Nejak tam chyba respekt voci tebe. Nemusite mat na vsetko rovnaky nazor, nemusite mat ani rovnaku vieru ale ak je tam respekt z oboch stran, tak to moze bez problemov klapat. Nepovazujem za fer ze ti nieco slubi a potom slub porusi. A je mu jedno ako sa citis.

Omen

Mala som z vás oboch dobrý pocit a veľmi si prajem, aby som sa nemýlila. Aby vám to vyšlo, aby ste boli šťastní...
Je to pre vás oboch skúška. Veľká! Ak ju prekonáte, potom prekonáte aj iné vážne veci.
Teba to poriadne zasiahlo, oddýchni si, ak môžeš, pospi si a nehádž flintu do žita. Kaša sa nikdy neje taká horúca, ako sa uvarí. Musíte obaja vychladnúť a vecne viesť rozhovor. Bez zbytočných emócií, výčitiek, zraňovania...
Hľadajte a nájdite kompromis. Cirkevný obrad nemusíte mať nutne vo svojej farnosti so svojím duchovným a v rovnaký deň. Držím ti/vám palce. : )

buduca nevesta

Omen-ahoj. Ty si mi uz minule tak dobre poradila..
Sama som v soku,co mi dnes povedal.ano,ja som rímskokatolícka. Je pravda,ze ked bol minule so mnou ako sprievod na omsi,tak mame teraz noveho-dost radikalneho knaza. Ani mne sa nepacila vtedy jeho kázen.Viaceri boli pobúreni.U nas sme dost liberalni krestania a tento novy knaz prisiel kdesi z Oravy, a podla toho aj jeho kazen vyzerala. Mozno vtedy sa v nom nieco zlomilo. Neviem. A už pol dna spolu nekomunikujeme. Co prv by bolo nemyslitelne. Stale mi volava,pise.Teraz nic. Mňa boli hlava. Ľavá ruka mi strpla. Lezím,co sa zle cítim..

buduca nevesta

Aliss. Ja som reagovala takto isto.Ze mozeme si urobit cirkevny obrad bez jeho rodicov,rodiny (samozrejme som mu povedala,ze kto by mal zaujem íst-tak mozu íst),a ze potom budeme mat zas ten druhy obrad. Mne je poradie jedno.Ci najskor civilny,alebo cirkevny obrad.Ja s tymto problem nemam. Ani moja rodina. Len som chcela cirkevny obrad rovnako,ako on chce zas obrad civilny. A platime si to sami.Jasne,ze moji rodicia mi chcu pomoct,ale platíme si to my dvaja.

Omen

Ahoj, kočka! Úprimne povedané, prekvapilo ma to. Nepríjemne. : (
Čo ti poradiť? Musíte začať znovu komunikovať!!! A to urýchlene!!! Nech ti vysvetlí, prečo ZRAZU zmenil svoj názor.
Ak si príslušníčkou rímskokatolíckej cirkvy a farár je ortodoxný, potom ho dokážem pochopiť. Najmä ak bude musieť podstúpiť celú tortúru. Ak by bol problém v tomto, potom vymeňte kňaza. Rodičom sa o tom nezmieňuj do doby, kým nedospejete ku konečnému konsenzu.
K o m u n i k o v a ť m u s í t e!!!
Veľmi ti držím palce!!!

Aliss

Ak ide len o to, ze "jeho rodicia by to neprezili", tak chod za nimi a v klude im vysvetli, ze budete mat dva sobase. Civilny, aj cirkevny. A bodka. Neviem, ci si platite svadbu sami, ale ak ano, mate absolutne pravo rozhodovat o tom, kde obrad prebehne. A mat sva obrady je vo vasom pripade absolutne idealne. Zvlastne je to, ze tvoji rodicia isto nebudu mat problem aj s civilnym sobasom. Ale jeho rodicia budu mat problem s cirkevnym sobasom....Tak nech su vonku pocas obradu. A uziju si len ten civilny. Boze ludia, toto su problemy....Co budete robit, az pridu skutocne trable v zivote? Dohodnite si vsetky strany kompromis.