Sklamal ma..

Príspevok v téme: Sklamal ma..
buduca nevesta

Ahojte.Uz som tu raz pisala.. Sme s priatelom zasnubeni.Uz vybavujeme vsetko okolo svadby a on mi dnes do telefonu povedal,ze svadbu v kostole nechce. Ze by ho rodicia zabili,nebavili sa s nim.Ja som s civilnou svadbou nemala problemy.Mali sme mat sobase dva-civilny a cirkevny. Aby bol on aj ja,spokojní. A ked mal on spravit ustupok mne,dnes mi toto povedal.. Naozaj neviem,co si mam teraz mysliet. Povedala som mu,ze on berie ohlad na seba a svojich rodicov a co ja a moji rodicia?Ze jeho vychovavali k ateizmu. Ja som mu povedala,ze mna zas odmalicka viedli k viere. Viete,ked uz mame dohodnutu vacsinu veci,zaplatene zalohy, on mi toto povie? Cítim sa podvedena.Som smutna. Nebavime sa odvtedy,co mi to povedal..
Co by ste robili vy na mojom mieste? Lebo ja naozaj teraz neviem,čo mam robit.Rodicom sa to bojím povedat.My dvaja sa spolu nebavime..

Lollka

Mimochodom, ich deti su pokrstene, krstil ich rodinny farar svagrinej rodiny, na krste bola aj nasa rodina co sme ateisti a nikomu to nevadilo. My neverime v nebo a peklo, nie je pre nas dolezity krst, nema pre nas vyznam. Ale neodporuje to v nasej viere v to, ze smrtou vsetko konci a ziaden posmrtny zivot neexistuje. A ked v to niekto veri a je to pre neho dolezite tak to respektujeme a nerobime problemy. Ked sa im tak lepsie zije tak nech si veria a krstia sa.

Lollka

Moj brat je ateista, nie je pokrsteny ale svadbu v kostole mat mohol, musel podpisat akurat ze nebude svojim detom branit vo viere. Nieco take, neviem uplne presne co to bolo, nezaujimala som sa o to. Pravdou ale je, ze svagrina nie je ziadna ortodoxna katolicka, nikdy sa nebavime o bohu, o viere. Ona ani jej rodina nikoho nenuti do viery a naopak to iste. Ked je tam respekt jeden k druhemu ze kazdy ma pravo verit si v co chce, kto chce chodi do kostola, kto nechce nikto ho nenuti tak to moze bez problemov fungovat. Ale ked je tam snaha z jednej ci druhej strany obratit toho druheho na to svoje a zakazovat ci prikazovat mu veci tak tam budu len problemy.

LvlDarkTrue

Neviem, ale ako tu už bolo spomenuté, ateistu len tak v kostole nezosobasia. To by musel mať krst, prvé sväte prijímanie a birmovku aby sa vôbec mohol sobášiť v kostole. A vlastne áno, načo si si začínala s ateistom keď ty si kresťanka? Čo si čakala, že sa kvôli tebe obráti na tvoju vieru?

Lentak11

ja som toho názoru,že kresťan si ma hľadať kresťana,a ateista ateistku.Moslim moslimku.Pre veriaceho človeka je to veľmi podstatné.Treba sa držať takýchto zásad.Podla mňa nie si zrovna vstastnej situácii,ale určite si mohla na začiatku vzťahu tušiť že nastanú takéto problémy.Najlepsie by bolo keby sa tvoj nastávajúci správal ako chlap a bral ohľad na teba a tvoje potreby.Mal by si uvedomiť že on bude žiť stebou a nie sjeho rodinou.Kludne aj ateista sa môže stať kresťan,ale pochybujem že jeho rodina bude súhlasiť,a tiež pochybujem že jemu záleží na viere.Ale neviem ako chces mať sobáš vkostole,keď on je ateista.Ziaden kňaz vás nezosobasi.Pocul som o jednom prípade keď ženích bol ateista,a aby mohol mať svadbu vkostole zo svojou nevestou ktorá bola samozrejme veriaca,musel podplatiť kňaza aby to bolo vôbec možné.

ahjaj

Ta téma je buď vymyslena, alebo sa tu stretávame s obrazmi ateistických psychocvokov - krestanofobov- a keďže nie sme psychiatri, tak nemáme na to poradiť, ako s cvokmi jednat, len si rozmyslieť, či sa vydá do takej rodiny.

Xenofob

Viete co je cudne? Ze ja som sa stretol s problemom, ze napr. katolicka si nasla evanjelika, ze to bol problem, ale v pripade, ze veriaca si najde ateistu je skor problem v tej veriacej rodine, a nie, ze ateista zakazuje niekomu svadbu v kostole. Viete, podla veriaceho je hriech nemat svadbu v kostole, lebo sa nahneva Boh, ale ked ateista neveri v Boha a berie to ako nieco, co neexistuje, tak mu moze byt sumafuk, ze bude svadba v kostole, nehladiac na to, ze kostol sa svojou pompeznostou na svadbu velmi hodi, je to ovela slavnostnejsie a velkolepejsie ako na urade. Ja som ateista, ale ak by som si nasiel veriacu zenu a chcela by svadbu v kostole, tak by som to skor uvital z dovodov o ktorych pisem. Pochybujem, ze ten chlsp ju naozaj skutocne lubi, ked uz v zaciatkoch vztahu, ked je to najsilnejsie, je schopny jej toto urobit. Ved nebude zit so svojimi rodicmi, ale s nou, ja by som v tomto pripade poslal do prdele mojich rodicov, uplne s prehladom. Alebo je ten chlap zavisly od rodicov a to je este horsie, lebo dospely CHLAP si nema co nechat od nikoho kecat do svojho zivota. Co s takym v dalsom zivote? Co mu dalej zakazu alebo co budu od neho chciet a vydierat ho?! Ked im teraz ustupi, ocitne sa v totalnej pasci, toto je u mna decko a nie rozhodny chlap.

foreveralone

buduca nevesta - Mám otázku. Vedia jeho rodičia, že keď budete mať deti, dáš ich pokrstiť, budeš ich viesť k viere a chodiť s nimi do kostola ? Ak nie, naozaj by som bola zvedavá na ich reakciu.

Lollka

"Povedal mi,ze mu rodicia povedali,ze ak chce mat svadbu v kostole,tak aby zabudol,ze mal daku rodinu. Ze mu na ziadnu svadbu nepojdu a uz ho viac nebudu chciet vidiet. Aby na nich zabudol.." ti rodicia nie su mentalne v poriadku, premysli si este ci chces do takejto rodiny. A on ich bude posluchat.

Lollka

Dobre si premysli ci si ho chces naozaj zobrat, lebo s nim si beries celu jeho rodinu. Ked robia taketo cirkusy a chcu dokonca s nim uplne prerusit kontakt ked sa ozeni v kostole tak co bude neskor? A on keby bol chlap, tak buchne do stola a povie im, ze on si ta vybral, berie ta taku aka si a ked sa im to nepaci ich vec. Oni by mozno sprvoti trucovali ale keby furt bol takyto asertivny, zvykli by si, ze on ma svoju hlavu, do zivota si kecat neda a prestali by s tym. Ale takych chlapov je malo a ten tvoj je tiez zrejme babovka. Ja by som sa bala aj toho co od neho a jeho rodiny cakat v buducnosti. Nielen co sa tyka viery, ale ci vam nebudu aj inych dolezitych veciach kecat do zivota a on im bude ustupovat.

buduca nevesta

Pred 21h,sa mi ozval. Zavolal mi,ze mu chybam.. Pytal sa ma,preco som teraz pred Vianocami otvarala tuto temu. Ja som povedala,ze o svadbe sa bavievame predsa bezne. On vsak narazal prave na ten cirkevny obrad. Povedal mi,ze mu rodicia povedali,ze ak chce mat svadbu v kostole,tak aby zabudol,ze mal daku rodinu. Ze mu na ziadnu svadbu nepojdu a uz ho viac nebudu chciet vidiet. Aby na nich zabudol..
Nechapem tento ich postoj.A nenavist. Povedala som mu,ze keby sme sa nevzali v ten den svadby v kostole,ale tajne hocikedy iba o dvoch svedkoch,povedal mi,ze oni by sa to aj tak dozvedeli. Potom mi zacal vypravat,ze on je ateista,v Boha neverí. Ze mne branit do kostola chodit nebude,ale on tam chodit nebude. Tak som mu povedala,ze ja som bola k jeho celej rodine vzdy slusna,vazila som si ich,mala som ich rada a ci si chcu robit taketo naschvali? Ze ci ja im potom mam napr vari branit v styku s vnúčatá mi, ked oni toto teraz robia. Povedal mi,ze o mna nejde. Ze jeho rodina ma ma rada,ale oni veriacich a Boha nemusia. A odmietaju vieru.
A teraz mi napisal sms,ze nechce o mna príst,a ze nájdeme spolocne riesenie,aby som sa nebala..

Viete,spomenul mi este pocas telefonovania aj ine. Ze ked som spomenula pred jeho mamou minule,ze sme boli spolu na omsi,a ked som sa isla potom sprchovat,ako vyvadzala.Ze mu robila vycitky,ze ju sklamal. A ak mieni chodit do kostola,aby zabudol na celu rodinu. Ze otec to nikdy neprijme. Ja som naozaj z tohto v soku.K jeho rodicom som mila,dobra. Slusna som. Teraz sa cítim,akoby mnou opovrhovali. Ja som mu povedala,ze som nikdy neriesila,ze oni su ateisti. Komunisti. Nikdy som ich neodsudzovala pre toto. A oni mna sudia. Ja toto nechapem. Mam vela priateľov. Neveriacich,budhistov,evanjelikov, dokonca aj moslimku. Nikdy som iných ludi nesudila podľa viery. Ale akí sú ludia. A teraz sa mi stalo toto. Naozaj nechapem tuto ich averziu