chudnutie - jedalnicek

Príspevok v téme: chudnutie - jedalnicek
Klara 79

ahojte chcela by som poradit ze ako schudnut..bola by som rada keby mi niekto spravil jedalnicek ale bez vareneho jedla lebo mne sa varit nechce...napr. obed cottage cheese s paradajkami a podobne...diki vopred...momentalne mam 62 kil pri vyske 157 centimetrov a uz sa na seba ani nemozem pozerat..pre 3 rokmi som mala 48 kil..asi nechapete preco som tak pribrala..?..vsetko zapricinili moje psychicke problemy kvoli ktorym som bola aj v nemocnici :(..dakujem vsetkym ktori mi napisu poradia....mam 20 rokov

Tomas12345

Meridian :

(Nemôžeš prijímať prehnane málo kalórii lebo telo spaluje svaly a potom telo prestane chudnúť .)

Ciže podla teba ak telo prichádza o svaly tak nechudne ?

Tomas12345

ahjaj :

Môj názor na túto tému poznáš, ja nad ich názormi len krútim hlavou a ty ich názory schvalujes.

U mužov sú idolmi dokonalého tela vyšportovaný svalnatý kulturisti, u žien zas vychudnuté vysoké modelky. Ono preto asi nebude žiadnou záhadou prečo anorexiou trpia takmer výlučne len ženy.

Tá vysoko bielkovinová strava je nanič, pretože ono to síce človeka zasýti, ale energeticka hodnota je malá, ono to dokáže žalúdok len falošne oklamať.

ahjaj

Tomáš sa zas obúva do anorektičiek :-))
Asi je nimi postihnutý.
Ja som mala celodenné menu od Norbi Update. Je to strava 4 x denne a bohatá na bielkoviny.
Má svoje nedostatky: konkrétne, namiesto chleba sucháre, a ryžové chlebíky a podobne, zakaždým dačo suché, takže sa mi vytvorili afty v ústach. Možno s užívaním vitamínu B komplex navyše.
Potom neviem, či to súviselo, ale zároveň sa mi zhoršovali problémy neurologického charakteru: chrbtica - platničky a následne zápal nervu + kĺby.
Niektoré bielkovinové jedlá boli tak sýte, že som ich nevládala zjesť, a niektoré jedlá, napr. toastová nátierka mi ani nechutili.
Napriek tomu som schudla za 3 mesiace asi 8 kíl a dlho sa mi darilo si moju váhu aj udržať. Tak ono sa ľahšie udržiava od jari do jesene, ako v zime....
Teraz by nezaškodilo zas niečo, ale norbi update radšej nie....

ericka1111

Ak by si varila, bolo by to pre teba ideálne, aby si mala prehľad o tom čo do seba dávaš. Možno časom prídeš vareniu na chuť ;-) Ťažko sa dá takýmto spôsobom poradiť, keďže nevieme čo ti chutí, ale pre inšpiráciu aspoň toto: www.onlinezdravie.sk

Tomas12345

Máš naprosto normálnu hmotnosť, neviem čo zbytočne zas vymýšlaš. Ty nepotrebujes schudnúť ale skôr si vstúpiť do svojho zmýšlania, ktoré sa začína podobať zmýšlaniu anorektičiek.

Meridian

Najlepšie je naučiť ťa chytať ryby ako ti ich nosiť.
To bola metafora.....
Bazálny metabolizmus =prijatie toľko kalórii ktoré potrebuje telo na to aby fungovalo
Vek,je ďalšia hodnota pomer svalovej hmoty.
Čiže bazálny met môže byť 1500-2500 kal.
Nemôžeš prijímať prehnane málo kalórii lebo telo spaluje svaly a potom telo prestane chudnúť .priberieš ľahšie na pôvodnú váhu,ale vizerás horšie ako predtým.Celé začneš znovu ale tuk sa spalije horšie ,lebo más menej svalov...
Neviem či si z tohto pochopila,že na kvalitné chudnutie potrebuje každý človek individuâlny prístup ak sa nešportuje.
Ty mladá baba sakra stačí zabrať 3-5 krát do týždňa hocičo box ,bodywork,neviem tie cvičenia čo to robia po večeroch aerobic či čo moja dcéra brala 8 rokov antinu potrebovala zhodiť zabrala jak sviňa skoro zjančila za pár mesiacov ale išla 5-krat do týždňa dala dolu 14-kg nejedla pečivo ani chlieb,večer tuniaka alebo cottage zelenina obed normál rano ovsenu kašu medzi tým jogurt ovocie večer protein .Niekedy mi pripadáte mlade baby jak zdochliny !2-3 krát do týždňa je na udržiavanie alebo pre stare tety.....

Klara 79

ahjaj..planujem zacat chodit plavat..a prechadzku mam kazdy den s mojim psom..potrebujem jedalnicek ..lebo sama si ho neviem spravit a a vobec neviem kolko kalorii mam priat aby som chudla

ahjaj

ahoj klara, neviem, koľko máš denne pohybu, na výročie svadby som dostala od manžela také hodinky, na ktorých je krokomer a pulz a všeličo. To mám nastavené na 10,000 krokov denne, a keď cítim, že mi to pulzuje na ruke, mám dobrý pocit, že som tie kroky prešla....

Klara 79

meridian..niesom leniva..v minulosti som chodila casto plavat a teraz sa chcem k tomu vratit..ja len nerada varim..naozaj to neznasam.. tak preto by som chcela jedalnicek bez varenej stravy..ved co je zle na tom dat si na obed cottage cheese s paradajkami a k tomu par knackebrotov?