Môžem trpieť naraz anorexiou aj bulímiou?

Rozhodnutie

A ešte mám dve otázky.
Niekde som čítala že anorexia alebo bulímia, teraz neviem, je vtedy keď má daná osoba problém v rodine čo sa týka vzťahov(matka,dcéra) alebo aj v oblasti sexuality....Čo si o tom myslíte, je to pravda?
A treba sa zdôveriť kňazovi pri sv. spovedi, v zmysle,že mal by o tom vedieť kňaz či je to len dobrovoľné? Myslíte, kebyže mu to poviem a chcem radu, neodmietne ma alebo sa na mne nepohorší alebo podobne?

daniela2

anorexia je odmietanie jedla a skreslená predstava o sebe samej, anorektička sa považuje za tučnú
bulímia je odmietanie jedla, a následný vlčí hlad, a nekontrolovaná konzumácia, po ktorej prídu výčitky svedomia a vyvolané zvracanie.
Pri anorexii sa nedonútiš jesť, pri bulímii ťa hlad donúti jesť a vzniká stresová reakcia organizmu z hladovania.
Anorektičky aj bulimičky majú v dôsledku podvýživy akoby zväčšené brucho, ako to vidno aj pri hladujúcich deťoch. Ak teda nechceš mať pri chudej postave neúmerne veľké brucho, musíš pravidelne jesť aspoň 4 krát denne. Odporúčam návštevu psychiatra a riešiť problém za jeho pomoci.
K lepšej postave sa nedopracuješ hladovaním, ale riadnou stravou a cieleným cvičením najlepšie pod dohľadom osobného trénera. Predpokladom na jeho započatie je však dobrý zdravotný stav.

mrkvova

therainbow, ako spoznat, ze niekto to ma? moj kamarat ma podvahu, takmer neje a zaujima sa o vsetko s postom, nejedenim, rozne teorie, ktore publikuju bezci maratonci aj ludia s rakom. on tvrdi, ze ho zaujima zdrava vyziva.

therainbow

Rozhodnutie: z tvojho príspevku mi vyplýva že chceš byť DOBROVOĽNE anorektička...preto ti hovorím, dievča, spamätaj sa, nevieš do čoho ideš, ja mám PPP už 20 rokov a je to peklo, ak tam raz spadneš tak to je na celý život...len maličké percento sa z toho dostane úplne a bez následkov, ak vôbec...ja sama mám z toho kopu zdrav.problémov a skončila som na plnom invalidnom a nie som schopná pracovať, som troska a niekedy chcem len umrieť...TOTO CHCEŠ?!!!? Neželám to ani nepriateľovi, je to fakt hrozné...uhnala som si nejedením epilepsiu, problémy so žilami, tráviacim traktom, srdcom, krvou, nikdy nebudem mať deti (!!!), nehovoriac že sa mi spustili (okrem PPP) aj ďalšie psych, diagnózy, depresie, poruchy osobnosti, OCD, BAP...atď...tak neblázni a ruky od toho preč, nechytaj čo ťa nepáli!!!

Rozhodnutie

mám zníženú možnosť pohybu, znamená to automaticky že mám bulímiu? A anorektička začínam byť asi. A chcem sa spýtať na anorexiu že to sa človek rozhoduje sám či do toho chce ísť alebo to samo začne?

Tomas12345

Anorexia a bulímia su dva pojmy ktoré su spolu úzko spojené a väčšinou ak je niekto anorektik tak je aj súčasne bulimík. Platí to i opačne, ak je niekto bulimit zvykne byt i anorektik.

Anorektik je osoba ktorá má menšiu váhu akú by podla správnosti mala mať, trpíá podváhou.

Bulimik je osoba ktorá sa snaží vraciať jedlo po tom čo ho zje.

Inak prečo sa pýtaš ? Trpíš anorexiou a bulímiou ?