vodičák a veľký stres

Príspevok v téme: vodičák a veľký stres
Annnna

Dala som sa na vodičský kurz, naozaj som si ho chcela spraviť. Aj kvôli sebe aj kvôli tomu, že ho zamestnávatelia celkom často vyžadujú. Najprv to vyzeralo ok, avšak potom prišli jazdy...Som osoba, ktorá veci a udalosti intenzívnejšie prežíva a viem sa aj pekne vystresovať...so šoférovaním to nebolo také zlé, aj keď som bola dosť v strese a do toho mám inštruktora, ktorý, povedzme že veľmi spokojný nie je (menšia trpezlivosť a reči)...viem, že je tam na to aby ma to naučil ale pri jeho slovách som sa začala cítiť ako hlúpa..neschopná..že na to nemám..nie som ani technický ani športový typ to je fakt...ešte k tomu ten stres...dopadlo to so mnou tak, že teraz som kvôli tomu vystresovaná stále, bolieva ma hlava, brucho,občas si poplačem keď som sama, moja prvá myšlienka ráno je hneď na vodičák a aj posledná keď idem spať...najradšej by som s tým sekla, ale nechcem sklamať svojich blízkych že mi zase niečo nevyšlo a aj ma to stálo veľa peňazí :/ viem, že to veľmi prežívam ale nemôžem za to, som proste taká...čo by ste robili na mojom mieste? pokračovali by ste?zažili ste niekto niečo podobné? ja už naozaj neviem čo so sebou, už sa neviem ničím rozptýliť lebo mysľou som stále na jednom mieste :(

Tomas12345

No tak polož si otázku či to s týmto inštruktorom dokážeš zvladnut urobit tie testy alebo nie. Ak nedokážeš, tak skús zmenit inštruktora.

V prvom rade netreba si z toho robit az tak ťažku hlavu. Predsa nad tebou nestojí s bičom a nebičuje ta za kazdu chybu ako to robievali v minulosti páni svojim otrokom.

modzo

Si najdi nejake dychove cvicenia proti stresu alebo co, presne kvoli tomu ho nespravis, ze sa budes zbytocne stresovat

Eliona

Nie si prvá ani posledná čo má z toho také stresy neboj sa. Ja byť tebou to poviem aj inštruktorovi, že si proste citlivejšia, že by si možno potrebovala aj trochu iný prístup

Annnna

a ďakujem za odpovede, skúsila som tomu dať ešte šancu, kvôli tomu koľko to už stálo peňazí a nechcem sa ani pred ostatnými cítiť ako že som to psychicky nezvládla, ale zatiaľ je to so mnou rovnaké, odpočítavam každý týždeň, každú jazdu a to ich je ešte dosť :/

Annnna

Tomas12345 - my máme dvoch inštruktorov, ale toho druhého málo, ten prvý je aj majiteľ tak sa aj trochu obávam požiadať ho nech so mnou chodí druhý aby sa nesprával ešte horšie :/

Annnna

going- to nemám z dimenzie ale z ponúk práce predstav si..ako povedala Martina S...no a záleží v ktorých profesiách hľadáš, predpokladám že nepozeráme tie isté...a nehovorila som o pozíciách kde ten vodičák človek využíva v náplni svojej práce, tých je samozrejme menej ale kde ho len vyžadujú, asi aby bol zamestnanec kedykoľvek k dispozícii, neviem... a už len z tvojich vymenovaných profesií potrebuje vodičák ten manažér..ale o tom moja téma nebola

MartinaS

No to by si sa cudovala, ze kde vsade vyzaduju vodicak. Dovolim si tvrdit, ze na kazdu druhu poziciu. Prejdi si profesiu a pod. a vodicak je poziadavka pri administrative skoro permanentne, tak isto do obchodov, na recepciu a pod. Mne to tiez nedava zmysel, ale zial je to tak, chcu mat univerzalnych pracovnikov.

A tiez nemam vodicak a tiez o nom rozmyslam uz dlhsiu dobu, ale bojim sa toho, tak stale vaham. Zakladatelka drzim palce, das to. :) A potom budes na seba strasne hrda.

Nestresuj

Zlato veď je to len vodičák,spravilo už toľko ľudí,čaká ťa ešte toľko tažších vecí,je to len 18 (myslím) jázd,to predsa zvládneš. Ak sa dá skús požiadať o zmenu inštruktora. Ale byť tebou začnem tvoju povahu riešiť nejakými terapiami a podobne,nemôžeš sa predsa kvôli maličkostiam stresovať do nekonečna. Čo sa týka vodičáku ja som mala stres na prvých jazdách,potom mierne na skúškach ktoré som nespravila a na tie druhé skúšky to už bol tak neskutočný stres,že som nemohla spávať,to už som riešila liekmi.
Skús možno aj ty nejaké lieky na prírodnej báze,čaje na ukľudnenie,ale hlavne sa pokús ukľudniť v hlave lebo ja som presvedčená,že strach existuje jedine v našich mysliach a tá sa dá predsa ovládať:) držím palce