Môj syn dobiedza

Príspevok v téme: Môj syn dobiedza
biela macka3

V poslednej dobe som si všimla, že moje trojročné dieťa zapára do iných...napríklad tento týždeň na ihrisku ďobol o trochu staršieho chlapca do oka!!!! a keď som sa spýtala, že čo to znamená, tak znova - skoro šlahlo od hnevu, potom zasae ďalšieho chlapca z roztopaše zhodil na zem, dnes sedelo za ním jedno dievča na plošine pred šmykľavkou, tak ju buchol, potom ju ešte odstrkoval, - čo som teda povedala, aby sa jej ospravedlnil, fakt som mala dosť... a keď si menšie dieťatko požičia nejakú jeho hračku, tak uteká k nemu, ako keby mu robili neviem čo - s tou hračkou ešte by sa dalo chápať, ale z ničoho nič sa sácať a iné....jednak necchem, aby druhým robil zle, ale cchem aj jeho chrániť, lebo raz neodhadne súpera a skončí so zranemím - neviem, či nie je taký, odkedy chodí do škôlky - ale tamk je vraj dobrý - že ako mám reagovať, keď to znova uvidím - či odísť okamžite z ihriska, alebo povedať, nech sa tej obeti ihned ospravedlní, alebo tomu dieťaťu požičať jeho hračku - možno aj výprask by bodol,. len to zase možno visc bude robiť zle - tak dúfam, že ho to prejde, lebo keď to raz preženie, tak nerada by som ja platila niekomu lekárske ošetrenie

Aikido

Tak podľa toho čo si napísala si skôr myslím že si vynucuje otcovu pozornosť.. venuje sa mu tatino dostatočne?

biela macka3

U psychologičky sme neboli už dlhšie, ja som mala operáciu, potom zase boli dovolenky - a pomôže to? Dohovorí dieťaťu? Ale zistila som, že keď som s ním sama, tak poslúcha - keď je doma aj môj manžel, dieťa si robí prdel a manže na neho nezvýši hlas - alebo fakt len občas, ked fakt už robí chobotiny. U mňa si umyje zuby bez šaškovania, maximálne silno púšťa vodu, ale to mu zatrhnem, prezlečime sa do pyžama do piatich minút, dokonca aj noštek si dal odsať, keď som s ním bola sama - keď je doma aj muž, púšťa do tuby od pasty vodu, babre všetko čo nájde v kúpeľni a zuby si neumýva, namiesto vyzliekania sa vylieza na stôl a podobne. U mna si také niečo nedovolí, alebo len občas. A pritom tiež nemám bohvieakú autoritu, lebo som bývalá učiteľka, takže viem. ako som písala, mám problémy s hlasivkami, ale dnes som už aj musela zvresknúť, hlas mám ako spevák z AC/DC, prd pomohlo, iba som sa rozkašľala.

Adula37

Boze za naseho detstve sme dostali aj facku aj vyprask ked sme si zasluzili a mali sme respekt bali sme sa urobit zle znova aby sme nedostali .Dnes z deti robia bohov a prave taka vychova je skodliva . Prave to je ZLE vsetko tolerovat a prepacit . Pozrite sa na dnesne deti nemaju uctu ani respekt ani nic nepustia si sadnut babku v autobusoch, poslu dospeleho do prdele ako keby nic nemaju uctu, respekt a taka generacia vam tu vyrasta bez vychovy. Prave to je vizitka tej volnej dnesnej vychovy!

0v4cka

takze decko ublizuje ostatnym tak to vyriesime bitkou. :) gratulujem z tohto sa decko akurat tak nauci ze nasilie je v poriadku kedze ho pouzivaju aj dospeli a bude pokracovat. za chvilu sa nauci ostatne deti mlatit tak aby to nikto nevidel.

treba dohovarat v najhorsom pripade odist a hlavne byt 100% konzenkventny...
ked toto decko robi tak ma nejaky problem napr sa nevie zaclenit do skupiny preto mu to treba vysvetlit ze ako sa s detmi skamarati atd...

biela macka3

Nemôžem spievať, mám problémy s hlasivkami, už po dvoch vetách lapám po dychu. Ale spýtam sa v škôlke, že aký tam je - tam vraj poslúcha ale.

BznamaB

Nemozes si trochu zaspievat? mozmo dieta zaujmes a prestane si vsimat co pre neho teraz leti. (alebo mu rovno nasad na usi sluchatka - ktovie?)