Môj syn dobiedza

Príspevok v téme: Môj syn dobiedza
biela macka3

V poslednej dobe som si všimla, že moje trojročné dieťa zapára do iných...napríklad tento týždeň na ihrisku ďobol o trochu staršieho chlapca do oka!!!! a keď som sa spýtala, že čo to znamená, tak znova - skoro šlahlo od hnevu, potom zasae ďalšieho chlapca z roztopaše zhodil na zem, dnes sedelo za ním jedno dievča na plošine pred šmykľavkou, tak ju buchol, potom ju ešte odstrkoval, - čo som teda povedala, aby sa jej ospravedlnil, fakt som mala dosť... a keď si menšie dieťatko požičia nejakú jeho hračku, tak uteká k nemu, ako keby mu robili neviem čo - s tou hračkou ešte by sa dalo chápať, ale z ničoho nič sa sácať a iné....jednak necchem, aby druhým robil zle, ale cchem aj jeho chrániť, lebo raz neodhadne súpera a skončí so zranemím - neviem, či nie je taký, odkedy chodí do škôlky - ale tamk je vraj dobrý - že ako mám reagovať, keď to znova uvidím - či odísť okamžite z ihriska, alebo povedať, nech sa tej obeti ihned ospravedlní, alebo tomu dieťaťu požičať jeho hračku - možno aj výprask by bodol,. len to zase možno visc bude robiť zle - tak dúfam, že ho to prejde, lebo keď to raz preženie, tak nerada by som ja platila niekomu lekárske ošetrenie

biela macka3

Moje dieťa poslúchne až vtedy, keď na neho nakričím, alebo keď mu dám na zadok. Napríklad namiesto jedenia behá po byte, namiesto toho, aby sa pred spaním vyzliekal, búchal stavebnicou o postieľku - a muž len na neho pozerá a nič mu nepovie, alebo až vtedy, keď ja dieťa upozorním. Keď synovi poviem aj viackrát - prosím nebehaj, prosím nebúchaj, tak nič, nereaguje, ale behá a búcha veselo *ˇďalej. Budem sa musieť spýtať psychologičky, či nemá ADHD, ale nie všetky charakteristiky tohto syndrómu na neho platia.

uuleuskauu

Treba mu donekonecna vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat. Nema zmysel deti bit. Bitkou sa nic nevyriesi, fyzicky trestané deti byvaju bud na skolach casto sikanovane alebo minimalne velmi silno podcenovane dokonca aj ucitelmi (doma bité dieta najkrajsie spieva, ale ucitelka ho neposle na sutaz v speve, posle tam falosne spievajuceho namyslenca), niektore bite deti zase same potom sikanuju inych, slabsich. Treba mu vysvetlit, ako by sa to jemu pacilo, keby mu niekto robil to a to a nech nerobi inym to, co by sa ani jemu nepacilo, keby mu niekto robil. Alebo ho po takom incidente potrestat tym, ze zavelime prisne, ze ideme domov a nech reve po ihrisku, nech reve doma (rodic neznasa, ked decko reve, ja viem - ale tu je to na mieste) - vysvetlit mu, ze z ihriska sme odisli, lebo ublizoval inym detom a pohrozit mu, ze ked sa zase bude tak zle chovat, pojdeme z ihriska prec a zakaz ihriska na xy dní... Ked to nezaberie, tak potom bude vhodne asi na to ihrisko radsej prestat chodit. Vymysliet pre chlapca ine aktivity. Naozaj by nebolo prijemne platit niekolko milionove odskodne rodicm dietata, ktore prislo o zrak, lebo mu tvoj syn pichol do oka. Mozno, ze to suvisi len s vekom a casom sa to upraví. Preto sa radsej docasne vyhnut rizikovym situaciam a ten pobyt na ihrisku rizikovou situaciou urcite je. Keby si mala ratlíka a milovala by si ho nadovsetko, ale vies, ze pred barakom sa 15x denne zdrziavaju susedia, ktori tam vencia troch pitbullov a tvoje stena zapára, tak nebude lepsie ho chodit vencit radsej o dve ulice dalej? Potrebuje dieta prechadzku? Tak potom nech ma cerstvy vzduch, chodte sa prejst na hradzu za mestom, kde nie su takmer ziadni ludia, pripadne niekam do mesta medzi obchody, ale nech je to prechadzka a nie hranie sa na ihrisku. Zatial. Neskor, o pol roka skusit, ci to uz na tom ihrisku pojde, ci dieta zvlada situaciu, ci sa chova normalne. Pamätam sa zo skolky na niektore konkretne zle deti, ktore robili inym detom zle. Prave z tychto deti vyrastli ti najhorsi dospeli ludia, ktori nadalej inym robia zle. Nezmenili sa. A ani sa uz nezmenia, dokial im niekto nenapravi cifernik. Alebo sa o pomstu nepostara osud sám. Si rodic, treba to stopnut este v zarodku.

biela macka3

Tak muž príde domov až večer - ale to väčšina chlapov, ktorí chodia do práce - a neviem, či aj iné detičky sú takí čertíkovia. Alebo je to tým, že tata mu všetko dovolí...alebo takmer všetko.

Tomas12345

Hovoríš že ked si s dietatom sama tak ťa počúva, ale akonáhle príde tvoj manžel tak začne neposlúchať. Nemôže to byť tým, že tvoj syn sa chce pred svojím otcom hrat na neposlusneho ? Asi si myslí že to je frajerske ked malé dieta ako on robí neplechu a predvádza sa takto pred otcom.

A možno chce týmto len upútať otcovu pozornost. Venuje sa tvoj muž synovi dostatočne ? Trávi s ním dostatok času ?

biela macka3

Začleniť do kolektívu ho ja nenaučím, sama som bola outsider. :-( Ale vraj sa hráva s ostatnými deťmi, povedala učiteľka. Keď bacne nejaké dieťa v škôlke a nie som pri tom, tak mu nemôžem hneď dohovoriť a on sa včera sám priznal, že to dievča bacol, neviem, či mu moje vysvetlenie, že nesmie viac, bude stačiť. A čo sa bitky týka - teraz to psychologovia neodporúčajú, kedysi dostalo dieťa aj za to, že sa na rodiča neusmialo...Asi ..najlepšia je stredná cesta, aj na zadok, keď to naozaj je zlé. Napríklad, keď sa vytrhne a uteká cez cestu, tak na zadoko ako pol hodiny dohovárania. Kedysi som aj zvykla kričať, ale odkedy mám problémy s hlasivkami, tak už to nerobím, lebo pri pokuse kričať mám hlas ako spevák z AC/DC. Keď doma dieťa vyvádza, tak namiesto kriku na neho zapískam.

Moonnaa

Ahoj, môj názor je, že toto správanie tvojho syna je spôsob, ako sa vyrovnáva so situáciou, že si chorá. Aj keď o tom pred ním možno nehovoríte a snažíte sa to pred ním nedávať najavo, on všetko cíti a vníma. A takto dáva najavo svoje emócie.

0v4cka

prikazat nestaci musis to vysvetlit a vobec v takomto veku to treba spravit hned ked to urobi a nie o par hodin. skus s deckom aj pohovorit ze preco to robi,vymenuj moznosti a skus dieta nejako na to naviest a najdite spolu riesenie. ak sa napr nevie socializovat a dostane vyprask tak je mozne ze to robit nebude ale socializovat sa aj tak nenauci. preto to s tym deckom treba napr natrenovat ako sa vclenit do kolektivu.

biela macka3

Práve mi povedal, že v škôlke buchol jedno dievča - ono je staršie, sa čudujem, že mu nevrátilo. Som mu prikázala, aby to viac nerobil....no, mrzí ma to. :-(

ve9932snik

Dnes je to vsetko akosi naopak (sice aj volakedy tak bolo). Tzn. ze facka a vyprask su bezne aj bez dovodu (!), ale tam kde by boli namieste tak tam absentuju..ktovie co z toho dietata vyrastie..(???) Pretoze nie je bezne aby sa dieta takto spravalo - takto sa spravaju deti ktore maju taketo sklony (je to v nich) pricom si rodic mysli ze je to obdobie vzdoru.Este lepsi pripad rodica je ak si to vobec vsimne.