Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

depresie

Tomas12345

daniellita-ka :

Ak je depresie bezdôvodna tak je príčina v nedostatku serotonínu. Bud si ho dopln prírodne (šport, slnko, dobré jedlo, tešiť sa na niečo atd) alebo ak to nepojde prírodne tak to pôjde chemicky cez antidepresíva.

Byvalydepres

Ja som sa dostal velmi zvlastne a bez liekov z depresie spolu s dvomi babami. Oni mali tiez depky a velakrat sme sa rozpravali. Nic nas nebavilo, nikomu sa nechcelo zit, no a raz som niekde cital o hormonoch, ktore sa vylucuju pocas sexu - endorfin, oxytocin, serotonin a iba som to tak pred nimi spomenul. Na druhy den dosli za mnou, ze sa o tom spolu rozpravali a ze nas stejne nic nebavi, ze rano ledva vstaneme z postele, ze kazdy den myslime na samovrazdu, tak ze tym nic neriskujeme, ak to skusime ako poslednu moznost. Nebudem opisovat podrobnosti, ale uz po prvom sexe v trojke sme zbadali, ze to funguje. Tak sme to takto robili asi rok a zrazu nas vsetkych zacal bavit zivot, precitovali sme radost zo zivota a ostalo to, aj ked sme s tym skoncili. Ja teraz ak mam nahodou tazsie obdobie v zivote, tak si iba na to spomeniem, prezijem tie chvile v hlave a znova super fungujem. Strasne moc odporucam to vyskusat, ale myslim, ze by to fungovalo aj na niecom inom, nejakej cinnosti, ktora by cloveka strasne bavila a mala by na neho silny emocionalny vplyv. Toto treba parkrat zazit, ze telo vyluci hormony stastia a potom sa da s tym dalej zit. Je to akoby ste choremu telu dali antibiotika a ono sa vylieci.

daniellita-ka

Ahoj. Viem presne o com pises. Bojujem s nou 13rokov aj s liekmi. Raz som hore a raz dole. Je to tak tazke, lebo ked to pride, nic nema pre mna vyznam a zmysel. Nic a nikto ma k nicomu nedonuti.... Takyto zivot vobec nie je plnohodnotny a som z toho nestastna

Vyrtuoz

Začni diagnostikovať svoje sny.Častokrát nám podvedomie chce niečo povedať a naše vedomie to neberie vážne.Ak precitneš zo sna zapíš si hoci aj nepodstatnu kravinu.Aj myšlienky v hladine alfa sú na zamyslenie vtedy dostávame dobré rady z prvej ruky.(pri zaspávaní,alebo naopak pri prebúdzanì).Zo začiatku to môže byť len útržky,ale keď podvedomie zistí že si to zapisuješ ponúkne ti viacej.

Jana Lukacova

sadboy123:

Depresia býva dôsledkom nahromadených, potlačovaných emócií , najmä smútku a bolesti (čím sú intenzívnejšie emócie v pozadí, tým je depresia silnejšia).. A účinne si poradiť s ňou dokážete jedine sám, ak sa im naučíte čeliť (uvedomovať si, prijímať a prejavovať svoje city). Bude to nepríjemné a bude si to vyžadovať disciplínu, ale výsledky sa dostavia.

Lieky človeka dopujú, ale príčinu neriešia, rovnako tak ako prechádzky a rôzne aktivity pomáhajú iba dočasnému odreagovaniu sa..