prepis auta,neskusenosti,strach

Príspevok v téme: prepis auta,neskusenosti,strach
cikiciki94

Dobry den

Mam na Vas otazku, nemam sajnu do coho idem a ci to so sebou nesie riziko alebo nejake nebezpecenstvo v buducnosti.
Mam priatela s ktorym som velmi kratko.To tu podstatne nie je ale na margo mojho "strachu" to tu spomeniem.
Chce mi darovat auto,prepisat na moje meno. Nic,ale nic za to nechce ani korunu. Ma to byt moj darcek na vianoce. Hrozi aj pri takom prepise nejake riziko? pisala som na nejake stranky zaoberajuce sa tym,ale vsetko je ako inak -spoplatnene. Nepoznam sa s priatelom tak dlho a bojim sa trochu...hoc nejde o kupu ,ale cisto darovanie vozidla.
Poviete mi na to Vas nazor ci pri darovani so sebou nesiem nejake riziko? co by ste robili Vy? mam si nieco overovat alebo?
DAKUJEM!!!

cikiciki94

Nechce za neho vobec nic ma dve auta a to jedno mu stoji v garazi, chce mi ho pdoarovat nakolko som mu vravela,ze vodicak si chcem urobit tak mi chce podarovat to auto. A je mu jedno ci ho predam alebo na nom budem jazdit. Priatel je na tom s financiami dobre, nechce ani cent .
Len ja neviem ...ci to prijat alebo nie.... kvoli tomu ze sa az tak dlho nepozname.
Auto nebolo od nikoho kupvoane je uplne nove nema nabehanych ani vela km. Cize je nove.
A ja ako novy majitel mam od neho potom ziadat co ake doklady? myslim od priatela. Ake doklady mi je priatel povinny predlozit,dat ,nechat?
Inak velmi pekne dakujem za Vase odozvy.

vodicko

Zakonna poistka, objektivna zodpovednost, vcas na stk, inak hrozi pokuta okolo 300 eur. Budes jazdit na nom iba ty alebo ho budes musiet povinne pozicat priatelovi? Auto je kupovane nove alebo z bazaru? Ak je kupovane ako ojazdene, predchadzajuci majitel bol Slovak alebo je to zo zahranicia a ma kontrolu originality v tomto pripade? Ale aj kebyze sa nieco stane, tak budes mat darovaciu zmluvu, takze vies preukazat, ze si bola podvedena. Ak mas peniaze na jeho prevadzku, tak ho ber, ale neodvdacuj sa za to frajerovi niecim, co by ti bolo proti srsti, chapes :) Mozno, ze je do teba velmi silno zamilovany, aj ja som chcel kupit frajerke auto, ale odmietla, ze by sa mi citila byt prilis zaviazana :)

Kontrol0r_mobil

Ako nový majiteľ budeš mať povinnosti aby bolo stk emisna, zisti či sú platné, ďalej či je pojazdne a má v poriadku papiere. Inak keď ho na teba prepise je tvoje a môžeš si s ním robiť čo chceš
Šťastná to žena :D