prepis auta,neskusenosti,strach

Príspevok v téme: prepis auta,neskusenosti,strach
cikiciki94

Dobry den

Mam na Vas otazku, nemam sajnu do coho idem a ci to so sebou nesie riziko alebo nejake nebezpecenstvo v buducnosti.
Mam priatela s ktorym som velmi kratko.To tu podstatne nie je ale na margo mojho "strachu" to tu spomeniem.
Chce mi darovat auto,prepisat na moje meno. Nic,ale nic za to nechce ani korunu. Ma to byt moj darcek na vianoce. Hrozi aj pri takom prepise nejake riziko? pisala som na nejake stranky zaoberajuce sa tym,ale vsetko je ako inak -spoplatnene. Nepoznam sa s priatelom tak dlho a bojim sa trochu...hoc nejde o kupu ,ale cisto darovanie vozidla.
Poviete mi na to Vas nazor ci pri darovani so sebou nesiem nejake riziko? co by ste robili Vy? mam si nieco overovat alebo?
DAKUJEM!!!

cikiciki94

prave preto ze vdicak nemam , mam motivaciu si ho urobit...kedze vzdy som mu tvrdila naco mi vodicak ak nemam auto.
A ako mu mozem byt nieco dlzna ak mi ho daruje? on tu nejde urobit nejaku kupnopredajnu zmluvu alebo nieco...ako mu mam byt dlzna ? ja sama s tym nie som stotoznena, a zlatokopka nie som to by som si nehradila vsetko sama, ale jasne, uz sme vsetky zlatokopky.... 10rokov som na dovolenke nebola ani nikde ,nakupujem si vsetko za svoje , pracu mam a som zlatokopka :D

going

ale v prvom rade by si si mala najprv vodičak urobit, na čo ti bude auto bez vodicaku, a je dost divne ze chce dat auto cudzej osobe, co ju sotva pozna, kebyze mate dlhodoby vztah tak sa to da pochopit, ale nejakej buducej byvalej prepisat, udajne nove auto... ved keby ze ho preda tak z toho by mal chalan profit , ked je nove ... alebo za tym nieco bude....? je na tebe, ako to ty vnimaš,.. ja s mojou osobnostou, ked nechcem byt povazovana za zlatokopku, zvlast ked tyzden s cestou by som poznala kvazi frajera, by som to odmietla.. ja si radšej kupim za svoje a nebudem nikomu nič dlžna....

cikiciki94

matyo

dakujem aj za taketo informacie ale toto vylucujem ... to auto sa vobec nevyuzivalo, byvam s priatelom asama som videla, ze to auto v garazi proste stoji ...ale dakujem aj to je fakt. :-)

matejj759

Aj keby bolo auto kradnuté a bola ním páchaná v minulosti trestná činnosť, tak to stále nie je zodpovednosť slečny, ktorá auto príjme ako dar, keďže ho prijala v dobrej viere a ona sama s ním nič zlé neurobila. Načo jej robíte stresy?

Kontrol0r_mobil

Nové auto? :O ja by som bol rad ak raz v živote budem mať nové a nie to ešte rozdávať, čo robí priateľ len pre info?

cikiciki94

Matej, dakujem krasne za cenne rady :-)
Z vlastnych zivotnych skusenosti viem ,ze dnes tazko plno niekomu verit, preto ma tlaci strach. No ak sa nemam nicoho bat, aj keby mi to stalo na dvore, budem kludna :-)
DAKUJEM!!! :-)

matejj759

Ahoj, prosím ťa hlavne sa nestresuj. Neni na to žiadny dôvod. Čo sa dokladov týka, tak budeš potrebovať veľký technický preukaz, malý technický preukaz, doklady o STK a EK, doklady vzťahujúce sa k poisteniu (poistenie si vybav ešte predtým ako 1x do toho auta sadneš, dá sa to aj v predstihu). A inak ti nehrozí vôbec nič. Za auto budeš zodpovedná od momentu ako sa staneš jeho vlastníkom. To, čo bolo predtým neni relevantné. Občas tomu vymeň olej a bude dobre :)