Udrel som manzelku

Príspevok v téme: Udrel som manzelku
Peter32222

Ahojte chcem sa spytat na nazor rady pomoc .. cokolvek. Mam zenu a sme zobraty 4 roky. Mame troch synov a naozaj krasny vztah.V piatok som mal nehorazne zly den v praci vsetko sa mi sralo hned od rana sef na mna hukal dva razy za den a do toho moja zena mi stale vyvolavala. Domov som sa vracal po nekonecnom dni s dufanim ze si konecnem sadnem aspon nachvilu a vydychnem si. Prisiel som domov ako prve na mna zena nakricala ze kde som tak dlho a ze ci neviem dat vediet tak som jej to vysvetlil. A potom ma synovia volali aby som sa snimi siel hrat do izby. Tak som im povedal ze polhodinku si vydychnem a pridem. No a moja zena zacala na deti hovorit tym stylom ze uz si na nich neviem najst cas ze je mi robota prednejsia ako oni a ze radsej s nimi ani nie som a bla bla bla. No ja som sa neudrzal a dal som jej facku. Je mi to aj trochu luto ale zase nejake hranice predsa musia existovat nie? Nemoze ma zhadzovat pred detmi. Co si o tom myslite

0v4cka

kobra naco sa potom ludia vyatavuju takym situaciam ked ich nezvladaju. ak by som nezvladal jedno decko tak si neurobim druhe. takisto som predpar rokmi nezvladal vyssiu poziciu tak som bol za sefom nech mi da nizsiu. proste ak sa niekto sam strci do obrovskeho stresu tak mu fakt neviem pomoct.
inak preco vsetci vychadzate z toho ze tie ich deti su extremne narocne a tie moje extremne nenarocne?
v podstate sa nic nestalo ak by ju fackal pravidelne tak nepoviem ale toto sa stava
bezne. vy sa tu budete hadat a ti dvaja na to uz davno zabudnu

Biela Kobra

0v4cka, všetci vieme, že si inteligentný, asertívny, všetko si vieš zariadiť a samostatnú starostlivosť o dieťa raz začas zvládaš brilantne. Ale predstav si, že všetci ľudia takíto nie sú, že niečo im trvá dlhšie, že si nevedia až tak dokonale naplánovať veci a že tri decká od rána do večera na krku proste nezvládajú až s takou noblesou.

bzw

casnazmenu,

a preco by ho mala ovalovat panvicou? On predsa nie je hystericky a netyra psychicky svoju zenu. Ty si teda riadne nasilna povaha.

casnazmenu123

To teda nie je očakávaná reakcia. Fackať sa vo vzťahu nie je normálne. Bežne sa ľudia hádajú a prinesú si problémy z práce aj domov, ale takto sa veci neriešia. Ona ho má ovaliť panvicou, keď bude nabudúce kričať on?

bzw

casnazmenu.

ano, taka reakcia je celkom bezna a ocakavana, ak na teba zacne niekto hystericky bez dovodu vrieskat. Psychicke tyranie je rovnako zle, ako facka, ak nie este horsie. Dokonca sa mi zda, ze reagoval dost umiernene v takej vypatej situacii a nepri.ebal jej z voleja, alebo ju nekopol do p.ce.

casnazmenu123

0v4cka, nie je dieťa ako dieťa. Jedno sa zahrá aj samé, iné si vyžaduje pozornosť. A hlavne, ak ich máš viac a musíš na ne stále dávať pozor + sa starať o domácnosť. A ak si myslíš, že sú facky v manželstve normálne, niečo s tebou nie je v poriadku.

0v4cka

biela kobra ake skakanie? 2 rocne deti sa zahraju aj same staci obcas nakrmit prebalit atd. to fakt nieje fulltime job. v auguste som bol na materskej a staral sa 100% o jedno dieta a to bola dovolenka. clovek si trosku zablbne a skor sa nudi ako by mal vela prace. ked mu zavesia na krk este dva kusy tak je to este jednoduchsie. ine je par mesacne co este nema rezim den noc alebo ked to ochorie atd...

bzw

Urcite mas pravo si chvilu oddychnut, ak si mal vynimocne tazky den. Ak na teba zacala zena slovne utocit a napadat ta bez dovodu, tak na tom nie je nic divne, ze si sa neovladol. To sa moze stat kazdemu. Tym nehovorim, ze je spravne, ze si jej dal facku, ale ona ta napadla ako prva. Mali by ste si vazne pohovorit o tom, ze nie si stroj a obcas potrebujes vypnut po tazkom dni, ako kazdy. Ak to nepochopi, rozved sa. Naco ti je taka zena, co si nevazi, ze ju zivis.

uuleuskauu

Fackou sa nic nove a pekne nezacina, iba stare a pekne sa koncí. Vydychnut si... nemam vztah a ani som nemala, ale jedno mi je jasne. Byvam viac menej na striedacku s rodicmi (v case nezamestnanosti) a potom uz len u zamestnavatelov, ktori vedia dat ubytko... striedam roboty, vsetko vzdy na dobu urcitu. Uprimne - pri rodicoch si nevydychnem nikdy. Nemozem si sadnut, vylozit nohy a precitat casopis, pozriet nieco na nete, a podobne. Mama hulaka, nonstop po mne nieco chce a ja, ze dohodnime si hranice, nech mi spise zoznam uloh (napr. umyt okna, utriet prach, vyvesit vyprate saty, a tak...) a nech mi da hodiny, ze od - do budem robit tie jej poziadavky, co chce,, potom od - do mi do izby nevkroci a da mi pokoj. Ona nechape. Nerozumie. Mozem jej akokolvek pekne vysvetlovat, ze co keby (obdobia nezamestnanosti travim u rodicov) som napriklad od 16tej do 19tej kazdy den mala tri hodiny pre seba a keby hromy, blesky padali, bomby vybuchovali, necha ma na pokoji. Ale ona nie, ona pvave, ze ani nechce odo mna, aby som vela robila, ona chce len vkuse 24 hodin denne aby som jej reci pocuvala, pritom rozprava stale to iste a strasne zo mna vyciciava energiu, je to energeticky upir, nenecha ma vydychnut a ja som unavenejsia (doma nezamestnana par mesiacov v roku) ako ked v primitivnej robote tazko driem 8 hod. denne, niekedy nadcasy dokonca. ---Riesim to tak, ze MUSIM PREC Z DOMU!!! Idem si sadnut do cukrarne, dam si tam zakusok a kavicku a posedim si hodinku, precitam casopis, noviny, pripojim sa na wifi, pozriem internet. Je mi to luto, ze to takto musim napisat, ale doma nemam pokoj. Pokoj ma DOMA len ten, kto BYVA SAM!!! Preto ja ten pokoj hladam v cukrarni, v restike, v krcme, niekde... Teraz som napriklad tiez takto a chcela som pokoj, tak som vypadla z domu do luxusneho hotela s bazenom a uz som tu raz bola. A viem, ze ten pokoj raz budem mat aj doma, ked budem mat vlastny byt alebo podnajom. Ale dovtedy...
.....chapem, co znamena chciet si vydychnut a nemoct. Udretim manzelky sa nic nevyriesi, ale ked si chces zachranit manzelstvo, tak jej kup kyticu kvetov na ospravedlnenie, ospravedln sa a slub, ze to uz neurobis, pozvi ju hoci niekam na veceru na ospravedlnenie sa, povedz, ze stalo sa, praskli ti nervy, uz sa to nestane.
...NAUC SA VYDYCHNUT SI ... posed si v aute, pusti si zo smartfonu video, precitaj si noviny a pozri casopisy tam. Sám a v aute. To bude tvoje vydychnutie si. Alebo chod do cukrarne, daj si kavu a posed si pri nej s novinami v ruke. S vypnutym telefonom, sustrediac sa len na svoje noviny, nikym neruseny. Aj to moze byt pekne vydychnutie si. Alebo daj zapisat deti na kruzky a pokial uz by sa aj nejednalo o akesi oficialne riadne kruzky, kde decko travi max. 45 minut a plati sa majland, tak najmi si hoci ziacku strednej pedagogickej skoly, ktora si bude s tvojimi detmi kazdy pondelok, stredu a piatok od 16tej do 19tej nieco kreslit (nech by u vas doma, no najlepsie u nej doma, pokial by sa dalo) a deckam nataras, ze chodia na vytvarny kruzok. Kreslit, strihat, lepit, malovat vajicka, vyrabat hviezdicky... To je jedno, zaplatis jej menej ako by si platil oficialnej riadnej ucitelke v umeleckej skole, budes mat dlhsi cas decka dole z krku a budes mat doma pokoj. Tych par drobnych ta nezabije, co das detom na "kruzok", decka budu pod dozorom, chudobna stredoskolacka si zarobi a ty budes mat v tie dni pokoj doma pred telkou. Fackanim zeny sa nic nevyriesi. Na problemy treba hladat riesenia, nie vyvolavat konflikty. Viem, ze uz je neskoro, stalo sa a keby si mohol vratit cas, asi to neurobis. Jedno si pamätaj: POKOJ MA DOMA IBA TEN, KTO BYVA SAM. Kto byva s niekym, ten uz POKOJ DOMA nema a ani ho tam mat nebude, musi ho BUD HLADAT INDE alebo VYSACKOVAT SPOLUBYVAJUCICH Z BYTU na nejaky cas.

RekoJ

Ak mas taketo frustracie z prace ,ze ta dohanaju az do toho aby si ublizil niekomu z rodiny, tak si bud zmen pracu alebo zacni navstevovat psychologa. Pretoze si myslim, ze udriet zenu je prejav az prilis velkej agresivity, udriet manzelku este horsie. Je fajn ze si si uvedomil ze asi si spravil chybu kedze pises sem, ale rozhodne sa to podla mna nesmie opakovat. Hlavne pravidlo, to co sa deje v praci nech ostane v praci, rozhodne nie aby si prisiel z prace nahnevany a vybil si to na rodine.