TEHOTNÁ?!

Príspevok v téme: TEHOTNÁ?!
Lola 163722783

Ahojte, mam 16, a priatel 17, sme spolu skoro rok. Rovno k veci...mám také obavy že som tehotná, minulý týždeň som si robila tehotensky test, výsledok bol negatívny, potom mi ale kamarátka povedala že sa má počkať 2-3 týždne od posledného sexu, vzhľadom na to že si to s priateľom "rozdame" aj 2 krat za deň, samozrejme nie celý týždeň, keď nie je v práci. Dosť sa bojím pretože menštruácia mi zvykne chodiť týždeň vopred teraz mešká 2 dni, viem že to nie je veľa ale aj tak mám strach, pichá ma v podbrusku už dva dni, v noci sa budim a pozriem sa či som už konečne nedostala menštruáciu, ale márne. Ku gynekologicke ísť nemôžem lebo sa pozná s mojou mamou a povedala by jej keby niečo zistila. POMÔŽTE MI PROSÍM, fakt neviem čo mám robiť, ja som rozmýšľala normalne aj nad tým že ak naozaj budem tehotná tak sa zabijem ale pochybujem že by som toho bola schopná. Dokonca som aj pribrala a to cvicim každý deň lebo mám takú mensiu "šunku" na bruchu, a pribrala som asi pol kila, neviem či to s tým nejako súvisí.

poradim38

To co tu trepete?? Jasne ze moze ist sama na gyndu, moja neter ma tiez 16 a chodi na gyndu sama bez mami.....chodi normalne k dospelemu gynekologovi, nie k detskemu..... tam sa chodi pod 15 ak dobre viem

Bnb

Hej dievča, nič mi do tvojho života nie je ale podľa mňa by si nemala sexuálne žiť pokiaľ nie si na takéto veci pripravená. Sex si žiada zodpovednosť.

Noelinka

Detská gynekológia je špecializácia v rámci gynekológie a pôrodníctva, ktorá sa stará a ošetruje pacientky od novorodeneckého veku až po obdobie pohlavného dospievania, teda do 15 roku. Súvisí to s prístrojovým vybavením a s atestáciou na vyšetrovanie v danej vekovej kategórii. Ambulancie sú dostupné vo väčšine väčších miest, kontakt žiadajte u pediatra alebo ho nájdete na internete. Do ordinácie detského gynekológa sprevádza malú pacientku rodič alebo zákonný zástupca. Odporúčanie detského lekára nepotrebujete. Obvodný gynekológ vyšetruje dievča až po dosiahnutí pätnásteho roku života.

Omen

Noelinka, odkedy je 16-ročné dievča dospelé??? Ona je MALOLETÁ a nieže dospelá!!! Aj na tu gynekológiu musí s matkou! A tá musí byť informovaná! Inak by lekárka bola vystavená trestnému stíhaniu.

sachovanka

K doktorke a hned to nemusi byt len tehotenstvo ale mozes mat napriklad aj cystu alebo tak. Takze to neodkladaj

Noelinka

Omen gynde nie je povinnost jej mater to povedat pretoze ona je dospela a vobec jej gynda je pod lekarskym tajomstvom cize gynda nemoze otvorit usta pri jej mater

Omen

Tehotná môžeš byť, takže smer gynekologička. S priateľom si to "rozdávate" aj 2x za deň a nebojíš sa? Bojíš sa však lekárky, lebo sa pozná s tvojou mamou a "povedala by jej keby niečo zistila"? Isteže jej to povie, je to jej povinnosť! Takže ti odporúčam zájsť za mamou a vyklopiť jej, čo je vo veci. Ak sa cítiš "dospelá a zrelá na sex", potom sa tak aj chovaj!

poradim38

Ja si osobne myslim ze tehotna nie si, ale mala by si sa spametat, v tvojich rokoch sexualne zit a predpokladam ze obaja hovno viete o svojich telach a o nasledkoch sexu....... ste podla mna este deti a mali by ste si ked uz tak davat pozor, ty by si k tomu gynekologovi mala ist tak ci tak ked uz sexualne zijes aby ta prezrel ci je vsetko ok, inak nemusis sa bat lebo gynekologicka nemoze nic povedat tvojej mame nakolko musi o pacientoch dodrziavat lekarske tajomstvo.... ty by si ju za to mohla udat keby to povedala tvojej mame....

Noelinka

Tvoja gynda tvojej mame moze tak hovno povedat kebyze zistila ze si v tom. Ona ako lekarka musi drzat jazyk za zubami a kebyze by predsalen otvorila usta a by tvojej mater nieco povedala tak ju mozes zazalovat za nedrzanie lekarskeho tajomstva. Radim ti najst inu gyndu. Co sa tyka teba ked viete rozumne trkat tak by ste mali aj rozumne konat. Kondom? Hak? Ina ochrana? Najprv rpzmyslaj potom konaj aby si nemala zbytocne problemy. Tt test mozes po 2 t robit