Pocit, že ma niekto sleduje

Príspevok v téme: Pocit, že ma niekto sleduje
Beard_man

Zdravím, chcem sa opýtať, či si niekto niečím podobným prešiel a ak áno tak čo mu pomohlo.
Už asi týždeň mám neustály pocit, že ma niekto sleduje ale len v noci keď sa snažím zaspať... mám už dlhšie problémy so spánkom (roky) ale nejak som si na to zvykol avšak teraz sa k tomu pridalo ešte aj toto a nedokážem ležať bez toho aby som sa nemusel stále obzerať... nedokážem zatvoriť oči a v noci sa stále budím s rozbúchanym srdcom ako po šprinte s pocitom, že niekto je v izbe... a najhoršie je, že sa mi odvtedy stáva, že mi predmety pripomínajú siluety... prakticky každú noc mi vankúše, vzory na perniách, lampa pripomínajú niekoho alebo niečo... samozrejme, ráno sa budím ako zbitý
Mám 23 rokov a ja síce viem, že na celom poschodí nikto nie je (ani žiadne domáce zviera), no ten pocit ma proste neopúšťa a nemôžem sa uvoľniť
Neviem čo to mohlo spustiť keďže poslednú dobu sa nič také závažné nestalo... stretol sa s tým niekto? Nejaké tipy ako sa toho zbaviť?

Vopred Vám ďakujem

mtv

Precitaj si nieco o spankovej paralyze s halucinaciami, treba si robit aj detox org., lebo toxiny sposobuju rozne zdr.problemy, najdes na nete...

Barqa

Mam 14, zachvíľu 15 a mam presne ten istý problém... Často chodim vonku po uplnej tme ale tam sa nebojím... Problem je az ked zaspávam... Mam pocit ze nado mnou niekto stoji a este k tomu niekedy pocujem pukanie podlahy.. Bojim sa vôbec otvoriť oci ze niekoho uvidim ale zároveň sa musím vkuse obzerať.. Prosim pomôžte mi.. Ako sa toho pocitu zbavit?

miki33

Ešte by som doplnil, že aby si sa obrátil radšej na psychológa alebo psychiatra, či tvoje stavy sú normálne a nemáš nejakú rozvíjajúcu chorobu z okruhu psychóz.

miki33

Je to ťažké povedať cez internet, nemusí to byť vôbec nič, ale môže byť to i začiatok duševnej choroby. Nepovažujem sa lekára, moja duševná choroba začínala podobne. Nemohol som spať, bol som dosť paranoidný, ale mne veľmi sa to zhoršovalo. Došli v jeden deň aj perzekučné bludy a hlasy, ktorých sa bolo ťažké zbaviť.

Tomas12345

No tak problem sa môže skrývať i v nedostatku spánku. Predsa len ked clovek spí menej ako by mal, tak jeho mozog nepracuje tak ako by mal.

Inak ty bývas v dome sám, alebo žiješ s niekým ? Ak totiž žiješ sám tak by som sa ani necudoval ze pocujes rozne zvuky. Ak žije clovek sám, tak ta samota a ticho človeka zachvilu zničí, a po chvilke zacne pocut rozne zvuky. Ja som niekolko nocí býval v dome sám, a tiež som casto krát pocul hocijake zvuky, ktore som inak ak som žil s niekym nepočul. Ak zijes sám, tak máš v dome skrátka velmi ticho, a si preto ovela citlivejsi na rôzne zvuky, ktore by si si inak v spolocnosti ( kde je hluk) nevsimol.

GigiHabs

Treba si dat pod vankus strucik cesnaku pred spanim. Poradila mi to jedna skvela vestica.
Ak to nepomoze, uz len psychiater.

Stork

prečo sa neobratiš na psychológa ak je to vážne ale necháš si tu radiť od hlupákov ktorí si myslia že sa do všetkého rozumejú?

poradim38

Moze to byt kludne bohatou predstavivostou a ked si dotoho pozries nejaky horor, alebo si precitas nie co strasidelne, staci iba clanok na internete kde niekto niekoho napriklad v parku napadol alebo prenasledoval a je to na svete.... toto maju vacsinou male deti, ale aj dospely s citlivejsou povahou to beru skoro rovnako, preto napriklad horrory nie su pre kazdeho......

Achjaj53

Inak ja nieco podobne momentalne zazivam tiez nemozem zaspat a najhorsie je ze sa mi snivaju zakazdym zle sny a kazdy jeden si pamatam. Davnejsie ale som bola takisto spotena, otacala sa a mala pocit ze so mnou v izbe niekto je. Mozno ze aj bol lebo niekto to dokaze vycitit. Ja verim na taketo veci a mam respekt. Takze musis sa cez to nejako preniest, povedat si ze nikto tu nie je, nikto ti neublizi a hotovo